Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Bieganie a cellulit – czy bieganie zwalcza cellulit?

Strona główna » Blog » Bieganie a cellulit – czy bieganie zwalcza cellulit?

Brak aktywności fizycznej główną przyczyną występowania cellulitu

Cellulit swym wyglądem przypominający zwykle pofałdowaną skórę pomarańczy, atakujący głównie brzuch, uda, pośladki oraz ramiona to niechciany defekt kosmetyczny, który dotyka niemal każdą kobietę – bez względu na to czy mamy kilka kilogramów za dużo, czy też zawsze należałyśmy do szczupłych osób. Z problemem cellulitu walczy ponad 80% kobiet, zwykle zaczyna on atakować panie już po 20 roku życia – a czasem nawet wcześniej. Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Do najczęściej wymienianych z nich należą niewłaściwa dieta, stres oraz coraz częściej występująca wśród społeczeństwa całkowity brak lub zbyt mała aktywność fizyczna.

Siedzący tryb życia oraz brak ruchu to główni sprzymierzeńcy cellulitu! Kiedy nasze mięśnie nie pracują – krążenie staje się o wiele słabsze, spada także szybkość przemiany materii, a co za tym idzie – następuje utrata jędrności oraz zatrzymywanie się wody w tkankach. Następstwem jest pofałdowana, o nierównym rozmieszczeniu tłuszczu tkanka podskórna – przypominająca swym wyglądem skórę pomarańczy. Bieganie na cellulit jest świetnym sposobem.

Bieganie a cellulit

Czy bieganie na cellulit pomoże? Bieganie to jedna z najstarszych oraz najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Biegać możemy niemal wszędzie – ponadto nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu oraz nie musimy za to płacić więc można śmiało powiedzieć, że jest dostępna dla każdego.

Bieganie wpływa idealnie na cały organizm, gdyż poprawia kondycje fizyczną oraz krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii, pozwala spalić nadmiar kalorii, wzmocnić oraz ujędrnić wszystkie grupy mięśniowe ze szczególnym uwzględnieniem okolic brzucha, ud oraz pośladków – będących miejscami szczególnie narażonymi na powstawanie cellulitu.

W jaki sposób biegać, aby pozbyć się cellulitu?

Otóż do biegania należy odpowiednio się przygotować, zwłaszcza jeśli bardzo dawno – lub nigdy – tego nie robiliśmy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak biegać, aby skutecznie pozbyć się cellulitu lub wyraźnie go zmniejszyć:

  • Powinniśmy biegać kilka razy w tygodniu – najlepiej trzy do czterech razy. Codziennie bieganie nie jest wskazane, ponieważ nasze mięśnie potrzebują także odpoczynku i czasu na regenerację.
  • Warto biegać około 45 minut jednorazowo, z uwzględnieniem rozgrzewki – po to aby uniknąć niechcianych kontuzji oraz urazów, a także ćwiczeń rozciągających po zakończonym treningu – co pozwoli zminimalizować nieprzyjemne ,, zakwasy” następnego dnia.
  • Bardzo skuteczne są tak zwane interwały – polegające na naprzemiennym truchcie, w trakcie którego odpoczywamy oraz sprincie – kiedy to jesteśmy w stanie spalić jak najwięcej kalorii. Takie bieganie na cellulit pomoże najlepiej.

Czy bieganie zwalcza cellulit?

Bieganie wykazuje bardzo skuteczne działanie w walce z cellulitem. Jest ono uznawane za jedną z najskuteczniejszych aktywności ocenianą wyżej od aerobiku czy jazdy na rowerze, podczas której pracują głównie mięśnie nóg. Z kolei podczas biegania zaangażowane są wszystkie grupy mięśniowe całego ciała.

Pamiętajmy jednak, że nasze mięśnie bardzo szybko przyzwyczajają się do monotonnych ciągle tych samych ruchów – dlatego bardzo ważne jest aby oprócz biegania naprzemiennie wykonywać także inne rodzaje ćwiczeń na cellulit. Doskonałą alternatywą dla biegania może okazać się – angażujące także całe ciało – pływanie, które możemy wykonywać naprzemiennie z bieganiem.

Chociaż bieganie na cellulit działa jak bardzo skuteczna broń, to jednak dzięki stosowaniu odpowiedniej, zdrowej diety, unikaniu nadmiaru soli oraz cukru, a także wykorzystując odpowiedni krem na cellulit (np. SINIAL) i masaże poprawiające ukrwienie i krążenie w tkankach – jesteśmy w stanie walczyć z pomarańczową skórą jeszcze skuteczniej! Jeśli połączymy wszystkie dostępne działania antycellulitowe to mamy ogromne szanse na wyraźne zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie go z naszego życia.

 

Bibliografia

1. Martini MC. Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Sylwia Orzechowska, Bartosz Trybulec, Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet, 2015
3. Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010
4. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
5. Wollina U, Gildman A, Berger U. Esthetic and cosmetic dermatology, 2008

38 głosów

Komentarze

Darunia - 2024-11-23 20:30:33

Można połączyć jedno i drugie i biegać na bieżni na siłowni :D

Wano - 2024-10-12 11:41:00

A nie najprościej po prostu zacząć biegać jak nie ma się dostępu do siłowni? To na pewno pomoże na cellulit.

Anetka29 - 2024-09-13 15:31:49

Jak w domu można poćwiczyć dobrze cadio? 😊 Proszę o poważne odp!!!! Ostatnio jestem odcięta od siłowni i szukam pomysłu na to jak sobie radzić w takiej sytuacji 😊

Małgoś - 2023-01-19 14:04:37

Mnie jakoś nie kręci bieganie. A cellulit też świetnie pozbywa się cardio. Nawet w domu można podziałać na cellulit.

Malwina - 2022-08-10 14:56:07

Zobaczymy. W tym momencie jestem po miesiącu ćwiczeń. Ogólnie bieganie a cellulit mają na mnie efekty na PLUS. Do tego dieta, masaże, kosmetyki pielęgnacyjne itp. i będzie bosko :3

Young M - 2021-09-10 15:10:16

Ja tam dbam o bieganko przynajmniej kilka razy w tygodniu efekty są jeżeli chodzi o bieganie, a cellulit realnie się zmniejsza. Poza tym dołączyłam nolicell do testowania, masowanie się i dietkę i realnie jest już lepiej.

żółty_żonkil - 2020-02-24 09:12:44

Bieganie 17 km dziennie przez 4 razy w tygodniu - cellulitu nie mam praktycznie już wcale. Nie zapomina no tym ale bieganie a cellulit są ze sobą bardzo mocno powiązane przy walce z tym drugim (^^ , ). Od niedawna jeszcze dbam o to by mieć lekki rytuał pielęgnacyjny i faktycznie już też to pokazuje poprawę.

katarzynka 93 - 2019-07-04 15:22:17

rok temu szukałam czy bieganie pomaga na cellulit i wyraźnie było napisane że tak ;) Ja dodatkowo robie peelingi i nakładam sinial i po tym jak zaczełam informacje że trzeba po peelingu nakładać krem nawilżający ;)

dzierlatka - 2019-06-17 20:54:01

Nie wiedzialam ze bieganie a cellulit maja takie na siebie wielkie znaczenie. No powiem szczerze ze pierwszy raz slysze o tym.

Marianna Korzeniowska - 2019-05-27 09:42:42

Aaaaaaaj, bo to różnie bywa.... Inni wolą skakanki i inne hula hopy a mi najlepiej idzie bieganie na cellulit. Ważne by ruszyć pośladki jakoś podziałać nad tymi grudkami.....

sosanka - 2019-05-11 19:14:52

na bieganie na cellulit zawsze się znajdzie chwile czasu :p poza tym zawsze jeszcze można w inny sposób poćwiczyć i to w domu :p ja np. ćwiczę na skakance plus jeszcze robie brzuszki, nożyce, hula hop i innych full ćwiczeń ;p trzeba po prostu sobie wszystko to rozplanować a wtedy znajdzie się na to sposób na cellulit ;p

Fiona Markiewicz - 2019-04-14 09:52:47

Czy te 45 min to absolutne minimum? Rozumiem zależność między bieganiem a cellulitem, ale czasem ciężko znaleźć tyle czasu, zwłaszcza że pracuję 6 dni w tygodniu :(

Dominika Rzewucka - 2019-04-08 16:14:29

Na początku najbardziej pomogło mi bieganie na cellulit. Po czasie jednak miałam problemy z kostką, na szczęście został mi krem antycellulitowy. Oprócz smarowania na dzień i na noc zaczęłam lepiej się odżywiać, przestałam dodawać tyle soli do jedzenia i piłam więcej wody. Efekt przyszedł błyskawicznie!

Aneta Mrożek - 2019-04-01 08:49:27

Czy jeśli użyję kremu antycellulitowej przed bieganiem lub po nim, zwiększy to działanie kremu? Na szczęście mam bieżnię w domu, więc pomyślałam, że mogę nałożyć krem przed ćwiczeniami.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊