Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Joga na cellulit – przekonaj się, że warto!

Strona główna » Blog » Joga na cellulit – przekonaj się, że warto!

Joga na cellulit może mieć zbawienny wpływ, jednak nie każdy o tym wie. Warto dowiedzieć się więcej, by jak najlepiej przygotować się do walki z tzw. pomarańczową skórką. Jak się okazuje, nie trzeba przelewać hektolitrów potu na siłowni, wystarczy domowe zacisze i ćwiczenie jogi. Do tego odpowiednia dieta i już nasze szanse na wygraną wzrastają. Trzeba jednak wiedzieć, która joga najlepiej działa na cellulit.

Joga na cellulit – jak to działa?

Joga na cellulit

Joga na cellulit ma rewelacyjny wpływ, a dokładnie na jego niwelowanie. Dzięki temu wiele osób właśnie tak walczy z tą niezbyt estetyczną przypadłością. Dlaczego joga? Wysiłek fizyczny jaki pojawia się podczas sesji jogi odpowiada za spalanie kalorii oraz pozbywanie się toksyn z organizmu. Figura osoby ćwiczące staje się coraz smuklejsza, dochodzi również do niwelowania cellulitu. Można to nazwać wartością dodaną, bo przecież walka z cellulitem, czy samo dbanie o figurę nie jest nadrzędnym celem jogi, lecz jej efektem ubocznym. Praktykując jogę dbamy nie tylko o nasze wnętrze, ale i o ciało. Staje się bardziej witalne i ujędrnione.

Joga na cellulit – która najskuteczniejsza?

Joga na cellulit działa najskuteczniej, gdy opiera się na treningu Ashtanga Vinyas. Ta jej odmiana nazywana jest power jogą. Największe znaczenie mają tutaj: ruch, koncentracja oraz oddech. Prawidłowe zaangażowanie połączone z regularnością i przede wszystkim całkowita kontrola nad własnym ciałem, mogą dać powalające efekty. Założeniem jogi dynamicznej jest to, by zaraz za oddechem podążał ruch.

Krem na cellulit - Sinial

SINIALWYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE I ZWALCZ CELLULIT  zamów!

Główne założenia Ashtanga Vinyas:

  • oddech – jest kluczowym elementem, który łączy asany (poszczególne pozycje) oraz umożliwia płynne przejście pomiędzy pozycjami. W ashtanga jodze pojawia się oddech ujjayi, nazywany oddechem zwycięzcy. Zarówno przy wdechu, jak i wydechu pojawia się charakterystyczny dźwięk wydobywający się z gardła osoby ćwiczącej. Dzięki temu jest w stanie ona maksymalnie się skoncentrować, co docelowo umożliwia uprawianie medytacji. Wspomniany odgłos bywa nazywany ”szumem oceanu”. Przypomina on ”haaa”, które pojawia się, gdy chcemy zaparować lusterko. Tyle, że tu nie otwiera się ust. Należy umiejętnie przygotować najpierw gardło i krtań. Przechylamy głowę tak, by kość gnykowa cofnęła się. Wówczas szpara głośni zwęża się, a gardło pozostaje rozluźnione.
  • Drishti – skupienie wzroku przez praktykującego jogę na konkretnym punkcie w przestrzeni lub własnym ciele. W tej odmianie jogi mamy aż 9 takich punktów do wyboru, m.in. nasagrai (przestrzeń powyżej wierzchołka nosa), ajna chakra (przestrzeń pomiędzy brwiami) i urdva drishti lub Antara drishti ( Przestrzeń nad głową, wzrok skierowany w niebo lub w sufit).
  • Vinyasa – to nic innego jak płynne przejście z jednej pozycji w drugą.

Sprawdź jakie istnieją inne ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Joga a cellulit – które pozycje warto znać

Joga a cellulit – niezbędna jest wiedza dotycząca poszczególnych pozycji, czyli asan. Niektóre z nich mają bowiem lepszy wpływ na redukowanie tego defektu skóry niż inne.

Skoro okazuje się, że joga na cellulit działa z różnym natężeniem, to na pewno warto poznać najskuteczniejsze pozycje:

  • Anjaneyasana – polega na zrobieniu dalekiego wykroku w przód jedną nogą. Następnie uginamy ją w kolanie, nasze ręce sięgają podłoża wokół stopy. Dłonie wędrują na kolano, które ustawiamy nad stopą. Podczas wdechu robimy większy rozkrok, a plecy wyginamy w łuk.
  • Trikonasana (trójkąt) – przyjmujemy pozycję w tzw. rozkroku. Ręce mamy wyciągnięte do boków, ustawione w pozycji równoległej do podłoża. Lewa stopa delikatnie kieruje się w stronę lewego boku, a prawa stopa stoi prosto. Podczas wydechu zginamy się w prawo, prawa ręka wędruje do prawej stopy, natomiast lewa jest wyprostowana w stronę sufitu. Nasz wzrok skupia się na lewej dłoni.
  • Utkatasana – ręce unosimy w pozycji wyprostowanej nad głowę. Łączymy dłonie, a podczas wydechu uginamy kolana, tak by były w pozycji równoległej względem podłogi. Kolana znajdują się nad stopami, a klatka piersiowa jest lekko pochylona w przód. Uda są w pozycji równoległej, łopatki ściągnięte, kość ogonowa przyciągnięta poprzez zaciskanie mięśni dna miednicy.
  • Halasana – inaczej pozycja pługa. Wychodzimy z pozycji tzw. ”świecy”, później uginamy nogi w biodrach i przenosimy za głowę. Tułów musi być ułożony prostopadle do podłogi. Nogi są proste w kolanach. Palce stóp dotykają podłogi. Brzuch staramy się jak najmocniej wciągnąć do środka. Ręce są wyprostowane i złączone stykającymi się palcami.

Podsumowując, joga na cellulit oddziałuje i to znacząco. Warto spróbować, bo może się okazać, że stanie się to rozwiązaniem wartym uwagi. Na pewno nie jest to złoty środek, który sprawi, że od razu pożegnamy się z defektem w postaci pomarańczowej skórki. Jednak systematyczność może zaowocować zadowalającymi efektami. Pamiętajmy, że walczyć z cellulitem należy na wielu frontach. Istotna jest również dieta, duża dawka ruchu oraz stosowanie odpowiednich, najlepiej naturalnych, kosmetyków do pielęgnacji. Nie wolno zapominać o piciu dużej ilości wody mineralnej. Joga na cellulit jest jednym ze sposobów na pozbycie się.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
2. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016

1 głosów

Komentarze

Roberti - 2021-08-18 09:06:17

Joga świetna sprawa, wydaje mi się, że z takich ćwiczeń była dla mnie najskuteczniejsza na cellulit

mixshor - 2021-08-17 19:01:52

najlepiej sprawdź sobie na yt jak wygląda każda i zacznij sobie od najprostszej

wrona817 - 2021-08-17 13:12:49

Ta Halasana wydaje mi się, ze moze być na samym początku stosunkowo proste jeśli jakąs tam gibkość masz jeszcze :D

cytadela - 2021-08-16 15:53:33

A wiecie może które pozycje warto znać na samym początku

elik12 - 2021-08-16 11:25:49

Uelastycznia skórę itd. Brzmi to naprawdę sensownie powiem szczerze jak się bliżej temu przyjrzeć

Nina - 2021-08-16 08:16:45

Joga na cellulit? Jak to ma działać?

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊