Body wrapping – co to jest?
Strona główna » Blog » Body wrapping – co to jest?
Wiele kobiet zmaga się z pozbawioną elastyczności skórą, na której są widoczne zbite grudki tłuszczowe. Gromadzące się pod nią toksyny, nadmiar wody i komórki tłuszczowe nadają nieestetyczny wygląd naszej skórze. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest body wrapping. Jest on domowym zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest osiągnięcie jędrnej skóry, pozbawionej cellulitu. Jego działanie polega na pobudzeniu krążenia krwi i przepływu limfy. Jest to wygodny sposób na walkę z cellulitem, ponieważ body wrapping w domu może wykonać każdy.
Jakie są rodzaje cellulitu? |
|
Aby nie dopuścić do powstawania cellulitu, wcześniej trzeba pomyśleć o zabiegach zapobiegawczych: |
|
Stosowanie takich zabiegów jak body wrapping daje naprawdę świetne wyniki, szczególnie jeśli zostaną także podjęte inne kroki w celu poprawy wyglądu skóry na nogach, pośladkach i brzuchu. Warto jak najwięcej się ruszać, ponieważ to jest główny winowajca tego stanu, ponieważ zaburza się przepływ krwi w tkance podskórnej. Dlatego owszem, warto korzystać z wielu sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki, ale przede wszystkim wybierajmy ruch i zdrowe odżywianie, gdyż ten tryb życia jest dla nas po prostu najlepszy – mówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Body wrapping – krok po kroku
Do jego wykonania będziesz potrzebować jedynie ujędrniającego lub antycellulitowego balsamu i folii spożywczej. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, przed aplikacją produktu możemy wykonać masaż limfatyczny lub szczotkowanie. Zadbaj również o to by skóra w miejscu zastosowania body wrappingu była czysta.
Najpierw wykonaj test uczuleniowy. Jeśli zaopatrzyłaś się w kosmetyk, który ma silne działanie, nałóż niewielką jego ilość na skórę przedramienia i zaczekaj do następnego dnia. Może pojawić się delikatne zaczerwienienie, ale jest to normalne zjawisko. Gdy natomiast po 24 godzinach skóra dalej będzie zaczerwieniona, zrezygnuj z tego preparatu i wypróbuj inny – łagodniejszy dla twojej skóry. Jeżeli nie wystąpiła reakcja alergiczna, możesz bez obaw przejść do body wrappingu.
Po nałożeniu kosmetyku owijamy folią posmarowane miejsce, dzięki czemu preparat nie wyschnie, a zawarte w nim aktywne składniki lepiej się wchłoną.
Jeśli wykonujesz domowy body wraping pierwszy raz, może on trwać 15-20 minut. Wraz z kolejnymi zabiegami powinnaś stopniowo wydłużać czas pozostawienia preparatu i folii na ciele, do 40-45 minut.
Domowe zabiegi na cellulit | Efekty | Gabinetowe iniekcyjne zabiegi na cellulit | Przebieg i działanie |
Rollmasaż |
| Karboksyterapia | Wstrzyknięcie przyspieszającego lipolizę i krążenie dwutlenku węgla |
Peeling z fusów kawy |
| Mezoterpia igłowa | Wstrzyknięcie koktajli odżywczych pobudzających lipolizę, krążenie i produkcję kolagenu |
WYPRÓBUJ SINIALSKUTECZNY KOSMETYK NA CELLULIT zamów!
Ogromną rolę w zwalczaniu cellulitu odgrywa specjalistyczna pielęgnacja. W pierwszej i drugiej fazie cellulitu pomogą domowe zabiegi na cellulit, takie jak wygładzające peelingi, pobudzające krążenie masaże i usuwający toksyny i przyspieszający lipolizę body wrapping. Z zaawansowanym, widocznym w każdych okolicznościach cellulitem, poradzą sobie jednak jedynie zabiegi gabinetowe. Wybierać można spośród zabiegów masażerami na podciśnienie, urządzeń wykorzystujących działanie fali radiowej oraz iniekcji substancjami odżywczymi – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetoog Clinica Cosmetologica.
Body wrapping – kosmetyki skuteczne w walce z cellulitem
Kosmetyki, które są skuteczne w walce z cellulitem to takie, które zawierają pewne składniki aktywne:
- ekstrakt z owoców papryki ostrej – rozgrzewa skórę, pobudza mikrokrążenie i wspomaga rozkład lipidów,
- kofeina – oprócz pozytywnego wpływu na mikrokrążenie, bierze również udział w usuwaniu toksyn, rozbija lipidy i przeciwdziała ich powstawaniu,
- olejek cynamonowy – podobnie jak ekstrakt z owoców papryki ostrej i kofeina, pobudza mikrokrążenie,
- ekstrakt z imbiru ma działanie rozgrzewające,
- ekstrakt z żeń-szenia – wspomaga rozkład lipidów i spowalnia powstawanie kwasów tłuszczowych. Preparaty, które zawierają powyższe składniki, są bardzo skuteczne, ale również mają silne działanie, więc nie należy nakładać ich zbyt dużo na skórę. Ilość nakładanego kosmetyku można stopniowo zwiększać wraz z kolejnymi sesjami.
Body wrapping – efekty domowego zabiegu
Efekty domowego zabiegu, jakim jest body wrapping są bardzo szybko zauważalne. Korzyści, jakie przynosi ta metoda wygładzania skóry, zobaczysz już po 2-3 zabiegach, jeśli stosujesz ją kilka razy w tygodniu. Po tym czasie możesz już zauważyć, że w miejscu owijania się folią spożywczą z aplikowanym pod nią preparatem, wystąpiły korzystne zmiany, tj. redukcja cellulitu, mocne ujędrnienie, nawilżenie i uelastycznienie skóry. Systematyczne wykonywany body wrapping powoduje również lepsze ukrwienie skóry. Po dłuższym stosowaniu możesz też dostrzec wyszczuplenie tych partii ciała, które zostały poddane zabiegowi.
TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!
Jeśli domowy body wrapping jest stosowany regularnie, zapewnia gładką, głęboko nawilżoną elastyczną skórę. Aby zwiększyć jego skuteczność i przyspieszyć efekty, warto mieć pod ręką kosmetyki, które zawierają składniki aktywne w postaci: kofeiny, ekstraktu z żeń-szenia, ekstraktu z imbiru, ekstraktu z owoców papryki ostrej i olejku cynamonowego. Ich właściwości pozwolą ci się cieszyć zdrową skórą pozbawioną cellulitu.
WYPRÓBUJ SINIALKREM, KTÓRY MOŻEMY UŻYĆ DO BODYWRAPPINGU zamów!
FAQ
1. Jak powinna wyglądać pielęgnacja po tym, jak zastosuję body wrapping?
Po zabiegu, jakim jest body wrapping, skóra jest rozgrzana, warto zastosować wtedy typowy krem na cellulit typu Sinial, bogaty w aktywne składniki. Zostaną dzięki temu świetnie wchłonięte.
2. Dlaczego warto zwracać uwagę na składniki zawarte w kremie do body wrapping?
To dzięki składnikom takim jak: kofeina, ekstrakt z żeń-szenia, czy owoców ostrej papryczki można naprawdę pozbyć się cellulitu, dlatego należy ich szukać w dobrych preparatach przeznaczonych do tego celu.
3. Czy body wrapping można wykonywać w domu?
Tak, ten zabieg jak najbardziej może być wykonywany w domu, jednak należy pamiętać, że jednorazowe jego wykonanie nie da spektakularnych zmian. Potrzebna jest regularność.
Bibliografia
1. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009
2. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
3. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
Komentarze
tamara - 2020-03-10 12:41:32
Ja powtarzam taki body wrapping 2 razy w tygodniu i jako taka rzecz dodatkowa na cellulit uważam że bomba :D Fajnie grzeje, nie uciapiesz niczego jak się obwiniesz folią a to też jakaś pomoc żeby się grudek pozbyć z pośladków :D
busia - 2020-01-03 08:37:37
@Alicja-zzz nakładasz sobie ten krem na nogi i następnie owijasz sobie to miejsce folią i poźniej nosisz to przez około 30-40 minut :D
Alicja-zzz - 2019-12-27 16:17:56
W sumie się na tym całym body wrappingu nie znam. Jak dokładnie wygląda nakładanie takiego kosmetyku?
Zocha7889 - 2019-12-27 13:17:22
a ja polecam body wrapping. Zawsze jest to chwila dla siebie, na relaks. W przypadku używania dobrych kosmetyków, które zawierają ekstrakty takie jak np. z ruszczyka kolczastego czy np. kasztanowca
sansa - 2019-12-26 14:26:58
Body wrapping jest świetny. Minusem jest tylko czas, który musimy poświęcić na przygotowanie tego domowego zabiegu na cellulit.