Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy zabiegi na cellulit są skuteczne? Jak wspomagać wypracowane efekty?

Strona główna » Blog » Czy zabiegi na cellulit są skuteczne? Jak wspomagać wypracowane efekty?

Zabiegi na cellulit to najskuteczniejszy sposób na usunięcie tego problemu. W przypadku zaawansowanych zmian to wręcz jedyny sposób na ich zniwelowanie. Najczęściej wykonuje się je w seriach. Ważne, aby udać się do renomowanego gabinetu, gdzie zabiegi zostaną optymalnie dobrane do naszych potrzeb.

Fazy cellulitu

W przypadku cellulitu najważniejsze jest szybkie działanie. Im później zaczniemy z nim walczyć, tym trudniej będzie go usunąć. O ile w pierwszej fazie, bardzo często wystarczy regularne stosowanie kremów, to już w ostatniej, jeżeli całkowicie będziemy chcieli usunąć zmiany, konieczne będzie skorzystanie z zabiegów.

Jak rozpoznać, w jakiej fazie znajdują się zmiany? Na początkowym etapie nierówności skóry widoczne są tylko, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. Już wtedy powinno się podjąć odpowiednie kroki i walczyć z problemem. Kolejna faza następuje, gdy zmiany obserwujemy w niektórych sytuacjach – np. siedząc na twardym krześle. W ostatniej fazie pomarańczowa skórka obserwowana jest bez względu na ułożenie ciała. W tym momencie najczęściej konieczne będzie skorzystanie z profesjonalnych zabiegów, aby całkowicie wygładzić skórę.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Nowoczesna kosmetologia oferuje cały wachlarz propozycji, dzięki którym skutecznie zredukujemy cellulit. Ważne, aby wybrać odpowiedni gabinet. Starajmy się szukać profesjonalnych miejsc, które oferują konsultacje przed zabiegami. Choć nie są to inwazyjne procedury, wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być przemyślany i skonsultowany ze specjalistą, który będzie się kierował swoją wiedzą i doświadczeniem.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Venus Legacy – bezbolesne zabiegi na cellulit

Redukcja cellulitu jest możliwa między innymi dzięki zabiegom Venus Legacy. Polega on na wykorzystaniu fali radiowej, która pobudza rozbijanie lipidów i pomaga w ich usunięciu. Dodatkowo dochodzi do drenażu limfatycznego oraz poprawy mikrokrążenia, co także usprawnia cały proces.

Icoone – przyjemne zabiegi na cellulit

Zabiegi Icoone pozwalają na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu, przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. Rozwiązanie to polega na działaniu na skórę przy pomocy specjalnych rolek podciśnieniowych. W efekcie pobudza się drenaż limfatyczny, mikrokrążenie oraz rozbijanie lipidów.

Cellu M6 – Endermologia

Usuwanie cellulitu umożliwia również Endermologia. Zabiegi Cellu M6 przypominają intensywny masaż, wykonywany za pomocą specjalistycznej głowicy. Zasysa ona fałd skóry i intensywnie go ugniata. W efekcie pobudza się redukcję komórek tłuszczowych oraz mikrokrążenie. O tym, jak działa, możesz obejrzeć w filmie poniżej.

Pollogen Legend

W walce z cellulitem wykorzystać można urządzenie Pollogen Legend, przy pomocy którego wykonuje się zabiegi Maximus. Działa się na czterech poziomach tkanki: na mięśni, tkankę tłuszczową, skórę właściwą oraz naskórek. Usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, a także pobudza detoksykację.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów

Każdy zabieg wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Dlatego tak istotne jest odbycie konsultacji. W dobrym gabinecie podczas takiej wizyty, powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad, podczas którego wykluczy się wszelkie przeciwwskazania. W przypadku zabiegów na cellulit najczęściej są to: ciąża i okres karmienia piersią, choroby skóry, infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) oraz przerwanie ciągłości skóry (np. skaleczenie).

Zabieg na cellulit czy krem?Sinial - krem na cellulit

Zabiegi dają najbardziej spektakularne rezultaty w walce z pomarańczową skórką. Nie oznacza to jednak, że decydując się na takie rozwiązanie, możemy zupełnie zapomnieć o stosowaniu kremu antycellulitowego! Wręcz przeciwnie. Zabiegi uzupełniają, ale nie zastępują odpowiedniej pielęgnacji. Po zakończeniu terapii należy stosować dobry krem (np. Sinial) profilaktycznie. W przeciwnym razie efekty kuracji mogą nie być satysfakcjonujące, a cellulit szybko powrócić.

Podsumowanie

Zabiegi zwalczające cellulit to dobre rozwiązanie, w szczególności w przypadku zaawansowanych zmian. Jednakże, żeby w pełni cieszyć się rezultatami, trzeba przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty nie są widoczne od razu. Ponadto należy zwrócić uwagę na wybranie dobrego gabinetu. Pamiętajmy też o tym, że zabiegi powinno się łączyć ze stosowaniem odpowiednich kremów, jak np. Sinial.

Bibliografia

1. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
2. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014
3. Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005
4. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019

15 głosów

Komentarze

fitfit - 2019-04-20 19:04:38

Zgadzam się, że z cellulitem trzeba walczyć od środka. Bez diety i ćwiczeń nie ma co próbować. No i jest to zmiana już na "zawsze", ale może tym bardziej warto. Nie tylko zwalczy się cellulit, ale również poprawi ogólną kondycję organizmu i polepszy samopoczucie!

Eryka - 2019-04-18 07:40:09

Przy deficycie pieniężnym polecam domowe sposoby, o których było tu już wcześniej pisane. Można stosować peelingi (np. kawowe), maseczki i masaże rollerem. Jak do tego doda się ćwiczenia, dietę i krem antycellulitowy (np. sinial) to problem powinien zniknąć.

ada - 2019-04-08 16:18:22

Na razie nie u mnie jeszcze tak źle, więc zostanę przy sinialu, ale moja ciocia chodziła na endermologię i jej to pomogło.

Tosia - 2018-11-27 09:25:46

Pieniądze to rzeczywiści emoże być spory problem ale z drugiej strony przeciez wiele klinik medycyny estetycznej umożliwiają spłacenie zabiegu w ratach i to naprawdę atrakcyjnych. :) Więc myślę, że przy przemyślanej gospodarce finansami bez problemu miałabyś możliwość skorzystania z tkaije np. endermologii. :)

Fellka - 2018-11-23 16:23:24

Szkoda, że nie mam pieniędzy na takie rzeczy. :( Chętnie bym skorzystała. No ale nic. Sam Sinial i tak bardzo dobrze działa. Oczywiście jeszcze ćwiczę i się masuję, ale to chyba oczywiste. ;)

Monia31 - 2018-11-20 07:19:46

Bardzo polecam endermologię. Jest bardzo skuteczna. Ale mimo wszystko i tak bardzo ważne jest, by oprócz tego jednak działać w sposób naturalny - ćwicząc, jakiś krem - najlepiej Sinial - no i też maska z kawy jest naprawdę super.

Justyna - 2018-11-16 11:18:02

Masz rację Stasiu, bo cellulit to nie jest rzecz, której można się pozbyć raz na zawsze. To się składa, i składa, i składa i trzeba z nim walczyć cały czas. Nawet jeśli go nie ma, warto nadal się zdrowo odżywiać i ćwiczyć. Przy okazji można także zachować zdrowie na dłużej. ;)

Stasia - 2018-11-12 18:06:40

Ostatnio usłyszałam od koleżanki, że nie zamierza żadnych kremów kupować ani ćwiczyć, bo nie ma na takie pierdoły czasu. Woli pójść po prostu na zabieg i mieć spokój. Niespecjalnie się z nią zgadzam. Uważam, że o ile zabiegi rzeczywiście mogą pomóc to bez własnego wysiłku nic się nie osiągnie. Trzeba i używać kremu, i robić ćwiczenia, i masować. a wy co myślicie?

emi28 - 2018-11-09 09:09:07

Nie wiedziałam, że jest tak dużo rodzajów zabiegów na cellulit. Myślałam, że jest tylko jeden i to tyle - tak samo jak jest jeden skuteczny krem na cellulit ;) w sensie Sinial. Będę musiała pomyśleć, na jaki w końcu się zdecyduję.

Pola - 2018-11-07 10:28:40

Rzeczywiście zabiegi nie są jakieś tanie, ale wiele klinik medycyny estetycznej dają możliwość spłaty w ratach, co może być bardzo atrakcyjne właśnie dla kobiet, które nie mają zbyt dużych oszczędności... a czas na nas jednak nie poczeka. ;)

Bogusia28 - 2018-11-04 13:43:45

Chyba nie mam tak dużo pieniędzy, żeby korzystać z zabiegów, ale zdecydowanie z Siniala będę ciągle korzystała, bo jest naprawdę skuteczny. :)

Olga - 2018-10-31 18:19:10

@Natalko, no bez przesady, przecież taka kosmetolog widziała już nie jedno, na pewno jej nie zgorszysz. Ja chodzę na endermologie i daje naprawdę dobre rezultaty. Ale wiadomo, że po serii takich zabiegów i tak trzeba potem krem antycellulitowy stosować, żeby podtrzymać efekty.

Natalka22 - 2018-10-27 13:41:30

Chciałabym spróbować zabiegów, ale szczerze mówiąc, to są dla mnie za drogie. Krem sinial jednak wychodzi taniej, stosuje go w zaciszu własnego domu od miesiąca i widać już pierwsze efekty:) No i nie muszę nikomu mojego cellulitu pokazywać, wstydziłabym się pokazać uda i pośladki nawet kosmetyczce:/

jaśka45 - 2018-10-23 12:38:26

Trochę o tym poczytałam i rzeczywiście połączenie "zabiegi i krem na cellulit" jest bardzo skuteczne. No bo pomyślcie - używanie zabiegów, które mają pobudzić skórę, żeby walczyła z cellulitem, żeby polepszyło się krążenie, żeby spalały się te lipidy czy coś, to skóra musi mieć do tego odpowiednie warunki i zasoby (witaminy, minerały, składniki odrzywcze) - które może otrzymać od Siniala, który ma naprawdę super skład.

hania - 2018-10-20 13:21:02

Zastanawiam się nad tymi zabiegami, bo bardzo mnie denerwuje ten mój cellulit. Chciałabym, żeby jak najszybciej zniknął. Myślę, że właśnie Sinial - którego już używam i jestem bardzo zadowolona, ale jednak chcę, żeby znikał jeszcze szybciej - i tego rodzaju zabiegi mogą naprawdę dobrze się dopełniać.

a_melia - 2018-10-18 18:28:03

Trzymam za ciebie kciuki, Reno ::DDDDDDD Ja w zasadzie najpierw trochę poczytałam, no i zaczęłam od razu atakować cellulit ze wszystkich stron. I ćwiczenia, i dieta, i też Sinial - no powiem, że ten krem to cudu. Teraz jeszcze będę szła na endermologię i jestem ciekawa, jak to będzie teraz wyglądać. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wygrać z cellulitem, bo to jest masakra. :(

Rena - 2018-10-18 15:34:15

Szczerze mówiąc przez długi czas ufałam jedynie zabiegom i myślałam, że korzystając tylko z nich mogę się pozbyć cellulitu na dobre. Okazało się, że nie jest to takie proste. :( Po każdym zabiegu przez jakiś czas było wszystko w porządku, ale wcześniej czy później w końcu cellulit wracał, żeby mnie terroryzować. Dopiero teraz zmądrzałam i walczę z cellulitem na wszystkich frontach.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!