Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach. Jakie ćwiczenia działają antycellulitowo?

Strona główna » Blog » Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach. Jakie ćwiczenia działają antycellulitowo?

Ćwiczenia na cellulit mają ogromne znaczenie w walce z tą dolegliwością. Aktywność fizyczna to element, bez którego nie można pozbyć się pomarańczowej skórki. Oczywiście, w większości wypadków sam sport to za mało. Konieczne jest kompleksowe działanie – połączenie ćwiczeń z odpowiednią dietą i stosowaniem kosmetyków. Tylko w taki sposób można skutecznie walczyć z pomarańczową skórką.

Efekty i fazy cellulitu

Efekty nie są widoczne natychmiast. Pozbywanie się cellulitu nie jest łatwe, wymaga nieco czasu i cierpliwości. Pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach stosowania zarówno ćwiczeń, jak i diety oraz odpowiednich kosmetyków.

Ogromne znaczenie dla efektywności całego procesu ma też to, jak szybko zaczniemy działać. Formowanie się cellulitu można podzielić na trzy fazy. W pierwszej grudki widoczne są tylko, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. Tak naprawdę to w tym momencie powinno się podjąć działanie. Drugi etap następuje, gdy nierówności można zauważyć w niektórych pozycjach – np. siedząc na twardym podłożu. W trzeciej fazie cellulit widoczny jest cały czas. To właśnie w tym momencie większość osób decyduje się na podjęcie działań, ale wtedy jest już za późno. Całkowite usunięcie zaawansowanego cellulitu przy pomocy nieinwazyjnych metod nie jest możliwe. Działać należy jak najszybciej!

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach – ogólne zasady

W internecie znaleźć można szereg propozycji ćwiczeń, które skomponowane są specjalnie z myślą o cellulicie. Bieganie a cellulit? Faktycznie, warto skupić się na problematycznej partii ciała, ale takie ukierunkowane ćwiczenia można przeplatać z innymi aktywnościami – bieganiem, pływaniem, a nawet tańcem. Najważniejsza jest tu sumienność i regularność. Na aktywność fizyczną poświęcamy co najmniej trzy dni w tygodniu, każdorazowo po 40 minut. Dopiero po 30 minutach intensywnego wysiłku nasze ciało zaczyna spalać tłuszcz. W przypadku walki z cellulitem to właśnie redukcja lipidów ma ogromne znaczenie.

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu

Jak zwalczyć cellulit?Cellulit na pośladkach i cellulit na udach – jak się pozbyć? Doskonale sprawdzą się chociażby popularne nożyce. Kładziemy się na macie, ręce wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane. Unosimy całe nogi, wraz z udami i wykonujemy nożyce poziome – rozłączamy i łączymy nogi. Po wykonaniu od 10 do 20 powtórzeń (zależnie od naszej formy), odpoczywamy 15 sekund i powtarzamy.

Doskonale sprawdzą się również przysiady na cellulit. Pomogą zlikwidować cellulit na udach. Ćwiczenia trzeba wykonywać w odpowiedni sposób. Chcąc wykonać je prawidłowo, należy stanąć w pozycji wyprostowanej, kolana na linii bioder (nie mają być złączone) i wykonujemy powoli przysiad do wysokości kolan. Podczas dobrze wykonywanego ćwiczenia napięcia nie powinno się czuć w obszarze kolan, ale właśnie w okolicy ud i pośladków.

Niezwykle skutecznie na obszar nóg, ud i pośladków zadziałają wymachy nóg. W pozycji wyprostowanej unosimy jedną nogę do boku i bardzo powoli ją opuszczamy. Wykonujemy 20 powtórzeń i zmieniamy stronę. To doskonały sposób na cellulit na udach.

Jeżeli cellulit wystąpił w obszarze ramion, wykorzystać możemy ciężarki. Zacząć należy od półkilogramowych – zastąpić mogą je butelki wypełnione wodą. Ręce wyciągamy przed siebie, łokcie zginamy pod kątem 90 st., a następnie przenosimy obie ręce do boku i łączymy ponownie. Ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund, następnie przez 10 – 15 sekund odpoczywamy i powtarzamy.

Podsumowanie

Ćwiczenia mają ogromne znaczenie w walce z cellulitem. Charakterystyczne nierówności budowane są przez przerośnięte grudki lipidów, otoczone przez mieszankę wody i toksyn. Aktywność fizyczna umożliwia rozbijanie tłuszczu i przyśpieszenie procesu lipolizy. Pobudzany jest też proces detoksykacji. Chcąc uzyskać zadowalające efekty trzeba łączyć je z lekką, zdrową dietą oraz stosowaniem odpowiedniego kremu antycellulitowego, jak na przykład Sinial.

19 głosów

Komentarze

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!