Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Niebezpieczne sposoby na cellulit. Tego lepiej się wystrzegać!

Strona główna » Blog » Niebezpieczne sposoby na cellulit. Tego lepiej się wystrzegać!

Sposoby na cellulit to bardzo rozległy temat. Wśród popularnych porad w tej dziedzinie znajdziemy sporo prawdziwych i skutecznych informacji jak również całe morze mitów. Jakkolwiek podejdziemy do tego tematu – warto mieć na uwadze, że skuteczna walka z cellulitem powinna składać się z wielu elementów jednocześnie. Przy zjawisku jakim jest cellulit sposoby walki mogą być różne.

Sposoby na cellulit – które zadziałają?

Sposoby na cellulit są często szeroko znane,  jednak czy wiemy, które z nich są naprawdę użyteczne i pomogą nam w poprawie stanu skóry? Oto skuteczne sposoby na cellulit:Sposoby na cellulit.

  • używanie kremów z naturalnym składem
  • aktywność fizyczna
  • zmiana nawyków żywieniowych
  • peelingi / masaże

W świadomości osób dotkniętych cellulitem panuje jednak wiele nieprawdziwych przekonań. Jednym z nich jest fakt, że cellulit można pokonać w bardzo szybkim tempie – używając w tym celu “cudownego i nowatorskiego środka lub metody”. Takie eksperymenty mogą się jednak skończyć rozczarowaniem, a w gorszych przypadkach – poważniejszymi komplikacjami zdrowotnymi. Jakie sposoby na cellulit są więc niebezpieczne?

Sposoby na cellulit – szkodliwe środki

Sposoby na cellulit są często testowane przez osoby, które szybko chcą pozbyć się tej przykrej przypadłości. Szkodliwe środki służące rzekomo do walki z pomarańczową skórką są często uważane z błyskawiczny sposób na pozbycie się cellulitu. Do takich niebezpiecznych specyfików należą m.in:

  • Tabletki spalające tłuszcz. Takie specyfiki potrafią być bardzo niebezpieczne dla zdrowia – szczególnie ze względu na zawartość wysokiego stężenia środków pobudzających oraz podwyższających ciśnienie krwi. Środki o działaniu termogennym mogą powodować wiele niekorzystnych efektów, takich jak alergie, bezsenność czy nadciśnienie tętnicze! Pod żadnym pozorem nie powinno się nabywać tabletek z niepewnych źródeł, które obiecują natychmiastowy efekt bez diety oraz ćwiczeń!
  • Głodówka. Taka forma walki z cellulitem może być ryzykowna! Organizm nieprzygotowany do nagłego i długotrwałego pozbawienia składników odżywczych, może zareagować buntem! Nieprawidłowo przeprowadzona głodówka ma niekorzystny wpływ na zdrowie i nie pomaga w zlikwidowaniu cellulitu. Podczas walki z pomarańczową skórka powinniśmy raczej skupić się na wyeliminowaniu chemicznych i przetworzonych potraw jak również zwiększyć ilość wypijanych zdrowych płynów! Dobrym rozwiązaniem będzie “plukanie” organizmu z toksyn za pomocą herbat ziołowych, soków czy po prostu wody. Takie naturalne sposoby na cellulit sprawdzają się najlepiej!
  • Bańki chińskie. Ta popularna metoda do walki z wieloma schorzeniami posiada kilka wad. Warto zatem wiedzieć, że bańki są niezalecane dla osób z żylakami lub też pękającymi naczynkami. Takim działaniem można pogorszyć stan naszego zdrowia. Niekonwencjonalne sposoby na cellulit mogą zatem pomóc, ale trzeba najpierw rozważyć wszystkie za i przeciw!
  • Kosmetyki o nienaturalnym składzie. Takie specyfiki mogą przynieść więcej szkody niż pożytku i pozostawić u nas niesmak na długi czas. Przed zakupem środka na cellulit sprawdźmy więc jego skład – tak aby uniknąć podrażnień, alergii czy też nagromadzenia nowych toksyn w naszym ciele!

Różne sposoby na cellulit.

Sposoby na cellulit – szybka redukcja pomarańczowej skórki

Sposoby na cellulit mogą być bardziej lub mniej skuteczne. Szybka redukcja pomarańczowej skórki to marzenie. Czy istnieje jednak szybki sposób na cellulit? Bez wątpienia najszybszym rozwiązaniem będzie stosowanie zdrowej diety, aplikacja naturalnego kremu oraz spora dawka ruchu. Takie sposoby na cellulit są według statystyk najskuteczniejsze! Dobre sposoby na cellulit to również takie, które za pomocą dotyku/masażu usprawniają przepływ limfy.

Sposoby na cellulit warto stosować sumiennie. Ważną radą dla osób walczących z cellulitem jest więc systematyczność. Regularne działania przynoszą najczęściej najlepsze efekty, dlatego wszystkie sposoby na cellulit powinniśmy stosować codziennie. Ważne również aby użytkować kremy zgodnie z zaleceniem producenta!


Bibliografia

1. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
3. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
4. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

1 głosów

Komentarze

JuCia - 2019-08-29 21:20:15

Nigdy nie słyszałam aby jakaś moja koleżanka korzystała z kremów o nienaturalnym składzie. Ja to bym się nawet bała nałożyć takie coś na moją skórę..Kremy na cellulit o nienaturalnym składzie powinno mijać się szerokim łukiem!

Riwia2 - 2019-08-28 16:45:40

Kiedyś gdzieś czytałam na temat tej głodówki na cellulit. Moim zdaniem jest to najgorsza metoda walki z pomarańczową skórką. Głodzenie się zdecydowanie może pogorszyć nasza sytuację. Jeśli chodzi o bańki chińskie na cellulit to nigdy z nich nie korzystałam.. Preferuje tradycyjne metody takie jak zdrowa dieta i trening :)

hanerea - 2019-08-28 11:57:22

Ja dlatego unikam takich niebezpiecznych sposobów na cellulit. Wolę już skorzystać z jakiegoś sprawdzonego zabiegu i być spokojna, że taki zabieg mi nie zaszkodzi.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!