Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Bylica boże drzewko (Artemisia Abrotanum)

Strona główna » Blog » Bylica boże drzewko (Artemisia Abrotanum)

Bylica boże drzewko jest rośliną znaną od wieku, ale prawdę mówiąc, niewiele można o niej usłyszeć. To właśnie dlatego warto poznać ją bliżej i zwrócić szczególną uwagę na jej właściwości prozdrowotne, których na pewno nie można jej odmówić. Szczególne znaczenie ma ona dla skóry. To dlatego warto dowiedzieć się dlaczego.

Jakie właściwości ma bylica boże drzewko?

Bylica boże drzewko charakteryzuje się wieloma właściwościami, które pozytywnie działają na cały organizm, w tym również na skórę. To dlatego warto wymienić przynajmniej te najważniejsze. To właśnie dzięki nim cellulit zanika, a skóra znów staje się gładka i doskonale odżywiona.

Takimi właściwościami są:

  • właściwości przeciwzapalne,
  • ściągające,
  • zmniejszające obrzęki.

To dlatego bylica boże drzewko to roślina, która może być stosowana na różne dolegliwości. Tym razem jednak warto skupić się na jej działaniu przeciwko cellulitowi. Dlaczego działa ona pozytywnie? Wpływ tutaj ma właściwość zmniejszająca obrzęki. Skóra z cellulitem często jest opuchnięta właśnie ze względu na zły przepływ krwi oraz limfy. Bylica pozwala na poprawę ukrwienia i nietworzenie się obrzęków.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10
otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Jakie związki zawiera bylica boże drzewko?

Aby ocenić działanie, jakie ma bylica boże drzewko, z całą pewnością warto dowiedzieć się również, jakie związki się w nim znajdują. Takimi związkami są między innymi związki kumarynowe, żywice, kwasy organiczne (w tym kawowy), garbniki, gorycze, alkaloid abrotyna, sole mineralne i nieco prowitaminy A oraz witaminy C, a także olejek eteryczny. Elementy te sprawiają, że bylica boże drzewko ma doskonały wpływ na skórę i pozostawia ją w doskonałym stanie. Warto z niej skorzystać.Bylica boże drzewko

Gdzie stosowana jest bylica boże drzewko?

Bylica boże drzewko stosowana jest w wielu preparatach, w tym także w różnego rodzaju kremach i balsamach, które przeznaczone są do walki z cellulitem. Często są to balsamy, które mają na celu pobudzić skórę. Dzięki temu usprawnia się krążenie krwi i przepływ limfy, a co za tym idzie, nie tworzą się obrzęki, które także powodować mogą pojawianie się cellulitu. Jest to więc doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które borykają się z cellulitem i do tej pory nie widziały już nadziei na poprawę stanu swojej skóry.

Sprawdź: jakie kosmetyki na cellulit warto stosować

Jak pozyskiwana jest bylica boże drzewko i skąd pochodzi?

Warto wspomnieć, w jaki sposób pozyskiwana jest bylica boże drzewko. Składniki aktywne pozyskiwane są z jej liści, które można wykorzystywać świeże lub suszyć je, na przykład do różnego rodzaju naparów. Bylica boże drzewko rośnie także w Polsce. Szczególnie upodobała sobie ziemie suche, które zasobne są w próchnicę. Do tego najlepiej odnajdują się w miejscach, które są doskonale nasłonecznione. Taka lokalizacja zdecydowanie jest ich ulubioną.

Bylica boże drzewko ma doskonały wpływ na zwalczanie cellulitu. To właśnie dzięki niemu skóra staje się wygładzona, a przepływ krwi zdecydowanie się polepsza. Stosowanie kremów i balsamów z dodatkiem bylicy jest wskazane każdej kobiecie, która boryka się z cellulitem. Dzięki regularnemu stosowaniu można pozbyć się tego problemu raz na zawsze, ale ważna jest regularność.

Krem na cellulit - Sinial

SINIAL
ZAWIERA EKSTRAKT Z BYLICY BOŻE DRZEWKO zamów!


Bibliografia

1. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004
2. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
3. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

17 głosów

Komentarze

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h