Cellulit cyrkulacyjny – jak skutecznie się go pozbyć
Strona główna » Blog » Cellulit cyrkulacyjny – jak skutecznie się go pozbyć
Cellulit cyrkulacyjny jest najgorszą z odmian skórki pomarańczowej, gdyż łączy w sobie zarówno nadmierne gromadzenie komórek tłuszczowych, jak i wody z toksynami. Jest więc najtrudniejszy do zwalczenia, choć przy odrobinie dyscypliny i on może zostać skuteczne zredukowany, bez konieczności sięgania po inwazyjne metody.
Cellulit cyrkulacyjny – co to?
Cellulit cyrkulacyjny stanowi efekt jednoczesnego nagromadzenie komórek tłuszczowych oraz wody z toksynami. Nierównomierne gromadzenie się ich pod skórą tworzy nieestetyczne zgrubienia. Zmiany te zwykle dotykają ud i miejsca tuż powyżej kolan.
Warto dodać, że cellulit cyrkulacyjny jest zwykle kolejnym, bardziej zaawansowanym etapem rozwoju cellulitu tłuszczowego. W efekcie zaniedbań dochodzi do rozrostu tkanki lipidowej, co doprowadza do zesztywnienia włókien kolagenowych. W efekcie tego zaburzone zostaje również prawidłowe krążenie krwi, odżywiającej komórki znajdujące się w skórze.
W najbardziej zaawansowanych przypadkach tej dolegliwości, charakterystyczne bruzdy są widoczne nawet przez ubranie. Ponadto przy ucisku stają się one bolesne.
Przyczyny cellulitu cyrkulacyjnego
Cellulit cyrkulacyjny powstaje w głównej mierze w wyniku nagłego przyrostu wagi, przy jednoczesnym zaburzeniu mikrokrążenia. Przez nadmierne nagromadzenie komórek tłuszczowych sztywnieją obecne w skórze włókna kolagenowe. Utrudnia to, bądź wręcz uniemożliwiają, prawidłowy transport tlenu do komórek skóry przez układ krwionośny.
Przyczyną cellulitu cyrkulacyjnego jest również nieleczony cellulit tłuszczowy. Nadmierny rozrost tkanki lipidowej, doprowadza finalnie do zastoju wody z toksynami. Z tego też względu tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie skórki pomarańczowej i jak najszybsze podjęcie działań służących jej redukcji.
Jak rozpoznać cellulit cyrkulacyjny?
Cellulit cyrkulacyjny może pojawić się już u stosunkowo młodych kobiet. Pierwsze charakterystyczne cechy skórki pomarańczowej mogą bowiem naznaczyć ciało już u 25-latek.
Ten typ cellulitu można rozpoznać przez zwykłą obserwację zmian, powstających na udach oraz tuż nad kolanami. Rzadko zdarza się by jednoczesne nadmierne gromadzenie się komórek tłuszczowych oraz wody z toksynami dotknęło brzuch czy pośladki. Powstałe zgrubienia są zbite i twarde, a dodatkowo przy mocniejszym ucisku stają się bolesne.
Jak redukować cellulit cyrkulacyjny?
Cellulit cyrkulacyjny nie jest łatwy do zwalczenia. Proces ten jest ponadto długotrwały, dlatego podejmując się walki należy uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym. Aby został on skutecznie zredukowany konieczne jest podjęcie działań, mających na celu jednoczesną redukcję komórek tłuszczowych oraz pozbycie się nadmiaru nagromadzonej wody z toksynami. Tak jak w przypadku innych typów skórki pomarańczowej, tak i tutaj kluczowe jest wprowadzenie codziennej aktywności ruchowej oraz zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych w połączeniu ze skutecznym kremem na cellulit na bazie naturalnych ekstraktów. Wśród zalecanego sportu znajdują się przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, w których kładzie się nacisk na newralgiczne partie ciała. W tym wypadku będą to uda.
W prawidłowo zbilansowanej diecie powinny znaleźć się:
- warzywa i owoce o dużej zawartości potasu (m.in. buraki, bataty, pomidory, arbuzy),
- duże ilości płynów, w tym przede wszystkim wody (min. 2 litry dziennie),
- zioła i napary o działaniu moczopędnym (m.in. skrzyp polny, mniszek lekarski, liść brzozy),
- przyprawy silnie rozgrzewające (m.in. chili, curry, pieprz).
Wyeliminować z jadłospisu należy natomiast tłuste i wysoko przetworzone potrawy, nadmierne ilości soli, kofeinę oraz gazowane napoje.
Dobrym zwyczajem jest również stosowanie regularnych masaży na cellulit. Mogą być to zabiegi wykonywane w profesjonalnym salonie, ale również te przeprowadzane samodzielnie, podczas codziennej kąpieli przy użyciu specjalnej rękawicy, pobudzającej mikrokrążenie.
W przypadku gdy cellulit cyrkulacyjny jest na tyle zaawansowany, że walka z nim domowymi sposobami okazuje się być nieskuteczna, konieczne będzie zasięgnięcie specjalistycznej pomocy. Współczesna dermatologia dostarcza jednak w pełni bezpiecznych metod redukcji skorki pomarańczowej. Wśród najskuteczniejszych zabiegów znajdują się: fale ultradźwiękowe, masaż izometryczny, mezoterapia igłowa.
Zamów skuteczny krem na antycellulitowy SINIAL. Na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu w sklepie internetowym. Kliknij i sprawdź!
Warto również wspomnieć, że dużym wsparciem w walce z cellulitem cyrkulacyjnym będą specjalistyczne kremy i balsamy. Wybierając najbardziej odpowiedni produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Aby przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej oraz wypłukiwanie wody z toksynami zastosowany preparat powinien zawierać składniki eliminujące lipidy i poprawiające mikrokrążenie. Takie właściwości ma kasztanowiec, kofeina czy ruszczyk kolczasty.
Bibliografia
1. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
2. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
3. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
Komentarze
klekotova - 2020-03-15 15:16:19
czy tylko mi się wydaje że zabiegiem może być po prostu pobudzenie skóry do poprawy krążenia krwi i ogólnie pobudzenia krążenia? o.O takie szczotkowanie na sucho nie robi właśnie tego? o.O dla mnie tak to jest rozumiane. za mało się o tym w ogóle pisze.
śliweczka - 2019-08-12 23:20:49
@SylwiaW Wszystko fajnie, ale kogo w dzisiejszych czasach stać na takie zabiegi redukujące cellulit?! Człowiek ledwo dociąga do następnego miesiąca, a co dopiero iść na zabieg :D...
SylwiaW - 2019-08-03 13:21:17
Na cellulit cyrkulacyjny najlepszy jest zabieg!
buka - 2019-07-27 10:27:56
Hmm to w takim razie ja mam cellulit cyrkulacyjny, ponieważ mnie te zgrubienia na udach bolą gdy je ściskam..Będę musiała zacząć wdrażać odpowiednie środki, aby przeciwdziałać pogłębianiu się tego paskudztwa..
IvaM - 2019-07-18 21:44:09
Ja tam nigdy nie rozróżniałam rodzajów cellulitu. Dla mnie cellulit to cellulit :D No, ale widzę, że warto dowiedzieć się jaki cellulit nas "zaatakował", ponieważ wtedy będziemy mogli lepiej z nim walczyć :D
olerka - 2019-07-11 16:33:53
no i taka sytuacja tez jest z tymi wlasnie kremami o ktorych piszesz moronka ze malo ktore dziala. mialam wiele i jezeli chodzi o cellulit cyrkulacyjny to jedynie sinial mi pomogl ;p niby nie powinno sie jakich wielkich rzeczy spodziewac po samym kremie ale w odroznieniu od pozostalych rzeczy typu polaczenia diety i cwiczen z innymi balsamami to ten ziolowy robi az zadziwiajaco duzo ;p
Moronka - 2019-07-09 12:49:43
Niedawno właśnie pierwszy raz słyszałam o że coś takiego może się podziać z ciałem. Wiadomo, dobra dieta, dużo wody i zielonej herbaty, ćwiczenia, peelingi i krem na cellulit no i wszystko jest do przejścia, czy to cellulit cyrkulacyjny czy wodny :) Trzymam kciuki za was dziewczyny w walce.... wy trzymajcie za mnie :D
zdziwiona - 2019-07-06 23:24:21
w życiu nie słyszałam o czymś takim jak cellulit cyrkulacyjny.. jednak człowiek to całe życie się uczy o.O