Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit hormonalny – jak powstaje?

Strona główna » Blog » Cellulit hormonalny – jak powstaje?

Cellulit hormonalny jest zmorą wielu kobiet w każdym wieku. Właśnie dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób on powstaje i czym się objawia. W wielu przypadkach można załagodzić jego pojawienie się, ale oczywiście istotne jest odpowiednie działanie. To właśnie z tego powodu cellulit hormonalny uznawany jest za trudny do wyleczenia. Oczywiście jednak odpowiednie działanie powinno przynieść oczekiwane rezultaty.

Jakie hormony mogą powodować cellulit hormonalny?

Cellulit hormonalny najczęściej jest rezultatem zaburzeń w sferze hormonalnej. To dlatego warto poznać zależność cellulit a hormony, aby lepiej poradzić sobie z tym problemem. Z reguły pojawia się on z powodu nadmiaru estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. Warto też wiedzieć, kiedy pojawić może się taki problem.

Co powoduje cellulit hormonalny?

Cellulit hormonalny może być spowodowany przez wspomniane już zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Warto jednak wiedzieć, kiedy do nich dochodzi.

Przede wszystkim takie zaburzenia pojawiają się podczas:

  • dojrzewania,
  • ciąży,
  • menopauzy.

Oczywiście nie tylko. Niektóre kobiety mają po prostu zaburzenia hormonalne i powinny zgłosić się jak najszybciej do lekarza. Estrogeny a cellulit to dość zaawansowany problem.

Cellulit hormonalny

Co zrobić, gdy pojawi się cellulit hormonalny?

Gdy pojawia się cellulit hormonalny, najlepszym pomysłem jest szybkie i precyzyjne działanie. Już na samym początku warto stosować odpowiedni balsam, który ma działanie antycellulitowe. Warto jednak zwrócić uwagę na jego skład. Powinny to być składniki naturalne i aktywnie działające. Tylko dzięki temu faktycznie zobaczy się rezultaty jego stosowania. Hormony a cellulit to problem stary jak świat, ale to nie oznacza, że nie można sobie z nim radzić. To dlatego nawet panie, które mają tendencje do pojawiania się nieestetycznej, pomarańczowej skórki, mogą stosować taki krem profilaktycznie, aby zlikwidować ten defekt lub nie dopuścić do jego powstawania.

W składzie kremu na cellulit hormonalny na pewno powinny znaleźć się:

  • ekstrakt z guarany,
  • ekstrakt z alg,
  • ekstrakt z bluszczu pospolitego.

Sprawdź SINIAL – krem na cellulit, który zawiera wymienione ekstrakty.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10
otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Warto opisać krótko każdy z tych składników. Ekstrakt z guarany ma działanie pobudzające. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że skóra staje się pobudzona i odżywiona. Dzięki temu jest ona także bardziej sprężysta. Guarana przyspiesza krążenie krwi i przepływ limfy, co daje doskonałe efekty już po krótkim czasie. Ekstrakt z alg jest bardzo odżywczy i ujędrnia skórę. Ekstrakt z bluszczu pospolitego ma podobne działanie i pozostawia skórę przyjemnie miękką.

Cellulit hormonalny jest problemem wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że każda szuka sposobu na to, aby przywrócić swojej skórze odpowiedni wygląd. Bez wątpienia zawsze, wtedy gdy pojawi się taki problem, najlepszym pomysłem jest udanie się do lekarza ginekologa, który podpowie, w jaki sposób unormować poziom hormonów tak, aby, zarówno estrogeny, jak i progesteron wyrównały się. Czasem wystarcza nawet krótka kuracja.

Warto jednak w międzyczasie korzystać z odpowiedniego balsamu, który pozwoli skórze odzyskać odpowiedni wygląd oraz miękkość, a także zlikwidować cellulit.

Sinial - krem na cellulit

KUP SINIAL
SKUTECZNY KREM ANTYCELLULITOWY zamów!


Bibliografia

1. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
2. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa,
3. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007

7 głosów

Komentarze

grabka - 2020-07-05 22:54:20

Z cellulitem hormonalnym w ciąży to lekarz nie wiele zdziała raczej tylko może doradzić co stosować po porodzie ale pewnie i tak większość powie, że dobry krem i tyle no bo co tu więcej

Ksenia - 2020-07-01 12:23:53

a czemu ma nie zadziałać? cellulit hormonalny zwalczasz od zewnątrz jak każdy inny czyli już działasz na to co wylazło xd jak chcesz zapobiegać to wtedy do lekarza od hormonów to może tez coś doradzi

marmur - 2020-06-28 22:30:02

No i teraz pytanie czy taki krem zadziała jeśli cellulit wynika z zaburzeń hormonalnych :D

Weraaa - 2020-06-25 15:15:52

Ja tam już nie rozróżniam tych rodzai cellulitów. Dla mnie cellulit to cellulit.

MiluSiA - 2020-06-22 15:16:51

Mi klasycznie cellulit hormonalny pojawił się gdy zaczęłam brać tabsy antykoncepcyjne...

Róża2 - 2020-06-20 13:09:50

Cellulit hormonalny najlepiej likwidować poprzez sport i zdrowe odżywianie się. Zdrowy organizm to silny organizm, zdrowy organizm bez cellulitu hormonalnego :)

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊