Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit na ramionach

Strona główna » Blog » Cellulit na ramionach

Z całą pewnością cellulit na ramionach nie prezentuje się estetycznie. Nie ma w tym nic dziwnego, że każda z pań, u której się pojawi, robi wszystko, aby pozbyć się go możliwie, jak najszybciej. O wiele lepiej wygląda przecież gładka i elastyczna skóra. Okazuje się jednak, że cellulit na ramionach, jak najbardziej można pokonać. Warto jedynie wiedzieć, w jaki sposób się do tego zabrać.

Dlaczego pojawia się cellulit na ramionach i co może go powodować?

Warto wiedzieć, dlaczego pojawia się cellulit na ramionach oraz, co sprawia, że w ogóle się on tam pojawia. Przyczyn może być kilka i na pewno warto je sobie wyraźnie naświetlić. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można podjąć odpowiednie i przede wszystkim skuteczne leczenie.

Każdy wie bowiem, jak nieestetyczny jest cellulit na ramionach, a przecież odkryte ramiona często prezentują się pięknie. Co więc sprawia, że cellulit w ogóle się tam pojawia?

Przyczyn może być kilka, a są nimi niewątpliwie:

  • zatrzymywanie wody w organizmie,
  • zła dieta,
  • brak aktywności fizycznej,
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań.

Zwłaszcza ta ostatnia kwestia powinna zostać wyeliminowana. Noszenie obcisłej odzieży sprawia bowiem, że krew i limfa nie mogą swobodnie krążyć, a co za tym idzie, tkanki puchną i pojawia się także nieestetyczna pomarańczowa skórka, której można przecież zaradzić w prosty sposób.

Dowiedz się jaka dieta na cellulit będzie skuteczna

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10
otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Jakie ćwiczenia wykonywać na cellulit na ramionach?

Walkę z cellulitem na ramionach warto rozpocząć od odpowiednio dobranych ćwiczeń, które szybko pozwolą zauważyć pożądane efekty. Oczywiście tylko, wtedy gdy wykonywane są one regularnie. Najlepszym ćwiczeniem bez dwóch zdań są wymachy ramionami.

Warto wykonywać nimi okrężne ruchy do tyłu i do przodu. Z początku wcale nie trzeba wykonywać wielu powtórzeń. Wystarczy nawet tylko 10 razy na każde ramie. Oczywiście z czasem można zwiększać tę ilość, ale wszystko z biegiem czasu, aby się nie przetrenować, co także może mieć przykre konsekwencje. Poza tym można ćwiczyć także z ciężarkami. Nie muszą być one wcale ciężkie. Wystarczy nawet 1 kilo na jedną rękę.

Warto podnosić ciężarki prostą ręką do góry i na boki. Dzięki temu ramiona znacząco się wzmocnią i tym samym pozbyć będzie można się problemu pomarańczowej skórki. Oprócz tego przydatne są także pompki. Na początek wystarczy robić ich 5 dziennie i dodawać sobie po jednej z każdym dniem treningu. Najważniejsza jest regularność i motywacja.

Cellulit na ramionach

Czy tylko ćwiczenia działają na cellulit na ramionach?

Cellulit na ramionach może być niezwykle kłopotliwy i potrzeba stanowczego działania, aby się go pozbyć. Oczywiście jednak nie tylko ćwiczenia pozwalają zobaczyć oczekiwane efekty. Bardzo ważne są także kremy i balsamy. Powinny zawierać naturalne składniki aktywne, które głęboko wnikają w skórę i ją odżywiają tak jak jest to w przypadku Sinial. Warto jednak czytać składy takich preparatów. Dzięki temu można mieć pewność, że faktycznie działają one odpowiednio i przynoszą rezultaty.

Cellulit na ramionach może być kłopotliwy, ale można sobie z nim poradzić. Najważniejsza jest systematyczność, zarówno jeśli chodzi o kosmetyki, jak i prawidłowe ćwiczenia na cellulit. Dzięki temu efekty będą na pewno zadowalające.

Krem na cellulit - Sinial

KUP SINIAL
KREM NA CELLULIT – SKŁADNIKI AKTYWNE, SKUTECZNE DZIAŁANIE zamów!


Bibliografia

1. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
2. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019
3. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

15 głosów

Komentarze

Julka - 2021-03-02 15:08:44

Najlepiej po prostu robić sobie ćwiczenia siłowe. Im większa masa mięśniowa tym mniejszy cellulit na ramionach ;p

Kaszaka - 2020-07-20 15:58:15

też mnie dopadło a oprócz kremu na taki cellulit ramionowy to można ćwiczenia z hulahopem robić :)

Hania Zdrojek - 2020-07-18 17:37:43

można nawet nie wiedzieć że się ma jak ja na przykład xd dopiero jak złapałam skórę na ramionach doszło do mnie że jest tam cellulit eh trzeba wdrożyć jakieś ćwiczenia

Aniulek - 2020-07-16 15:18:58

Zawsze się śmiałam z babci jak robiła takie okrężne ruchy rękami i ćwiczenia na ręce dopóki mi skóra nie zwiotczała i jak się złapię to faktycznie jest taki celulit tłuszczowy dlatego już się nie śmieję i sama codziennie parę ruchów robię , do tego kremik i czekam na jakiś efekt

Wioleta - 2020-07-11 18:30:44

Taka już chyba kobieca uroda i albo się trzeba pokochać albo stosować dobre kosmetyki i katować się ćwiczeniami

hynka - 2020-07-09 19:37:27

kupiłam już sztangi do ćwiczeń, taśmy do ćwiczeń wszystko do cellulitu na ramionach no szaleństwo a jak jeszcze dokupię jakieś kosmetyki to mnie mąż chyba z domu wyrzuci

Feminin - 2020-07-04 21:15:37

Natura nas nie oszczędza haha nawet na ramionach może wyjść cellulit

Viki99 - 2020-07-02 17:04:28

Cellulit na ramionach?! :o a ja myslalam że to tylko na udach albo pośladkach

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊