Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit wodny: jak rozpoznać ten rodzaj skórki pomarańczowej?

Strona główna » Blog » Cellulit wodny: jak rozpoznać ten rodzaj skórki pomarańczowej?

Warto wiedzieć, czym jest cellulit wodny. Jak rozpoznać ten typ cellulitu, aby mieć całkowitą pewność, z czym ma się do czynienia? Przede wszystkim warto także wiedzieć, w jaki sposób postępować w przypadku rozpoznania tego typu cellulitu oraz czym różni się on od zwykłej, dobrze wszystkim znanej pomarańczowej skórki.

Cellulit wodny – jak rozpoznać ten typ cellulitu?Cellulit wodny

Wiadomo, jak nieestetyczny może okazać się cellulit wodny. Jak rozpoznać ten rodzaj i w jaki sposób rozpocząć walkę z nim, aby była udana?

Na pewno warto wyodrębnić główne cechy, które wyróżniają ten typ cellulitu, a są nimi:

  • usytuowanie zmian- najczęściej na nogach,
  • gromadzenie wody w organizmie,
  • puchnięcie przed miesiączką,
  • widoczne nierówności skóry.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Cellulit wodny najczęściej umiejscawia się na udach, choć znane są przypadki, iż atakuje on także ramiona oraz brzuch. Zazwyczaj jego powstawaniu przyczynia się nadmierne gromadzenie wody w organizmie. Może to być spowodowane także zmianami hormonalnymi i problemami na tym tle. W takich przypadkach można zaobserwować także charakterystyczne obrzmienie na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Bardzo jasnym sygnałem, iż ma się do czynienia z cellulitem wodnym, jest także widoczność grudek oraz nierówności na całej powierzchni objętej cellulitem.

Generalnie cellulit wodny jest łatwiejszy do usunięcia, niżeli ten tłuszczowy, ale w pierwszej kolejności należy pomyśleć o tym, aby usunąć obrzęki, a nie sam cellulit. Usunięcie nadmiaru wody może okazać się kluczowym krokiem w celu usunięcia samego cellulitu, ponieważ bardzo często zanika on po unormowaniu gospodarki hormonalnej.

Cellulit wodny – jak rozpoznać czynniki, które go wywołują?

Wiadomo już, czym jest cellulit wodny. Jak rozpoznać jednak czynniki, które przyczyniają się do jego powstawania? Na pewno są to zbyt obcisłe spodnie, noszone przez cały dzień, siedzący tryb pracy, czy zaburzona gospodarka hormonalna. W tym ostatnim przypadku koniecznie należy udać się do lekarza, który pomoże ją wyrównać i usunąć nadmiar wody z organizmu. Jest to istotne w przypadku przeciwdziałania cellulitowi.

Cellulit wodny – jak rozpoznać metody, które pomogą z nim walczyć?

Warto nauczyć się rozpoznawać cellulit wodny. Jak rozpoznać jednak metody, które faktycznie pomogą go usunąć? Na pewno warto przyjrzeć się swojej diecie. Nie można zapominać o zdrowej diecie, ponieważ jest to istotne przy każdym rodzaju cellulitu. Na pewno warto stawiać na produkty naturalne, nieprzetworzone, które pozytywnie wpływają na cały organizm. Dodatkowo należy wypijać dużo wody, co zapobiega jej zaleganiu w organizmie. Oczywiście istotna jest także aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane kosmetyki o doskonałym składzie na bazie naturalnych, głęboko działających składników, które zregenerują skórę.

Stosując się do wszystkich zaleceń, z całą pewnością skóra nabierze zdrowego wyglądu, a problem cellulitu wodnego zostanie skutecznie rozwiązany. Warto jednak pamiętać, że jak zawsze najważniejsza jest sumienność oraz regularność, ponieważ tylko wtedy można zobaczyć faktyczne efekty, a cellulit wodny zniknie na zawsze i nie będzie już powracał.


Bibliografia

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

10 głosów

Komentarze

cykada96 - 2020-03-15 12:32:37

..., ale to trzeba wtedy coś robić żeby się tego pozbyć a nie zostawić to wszystko ze zdaniem "taka praca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sparki5 - 2020-02-21 09:53:26

u mnie to na pewno cellulit wodny. A powodem jest pewnie to, że większość mojego dnia spędzam na siedzeniu...taka praca ;/

Linda56 - 2020-02-18 22:10:55

Niby mam ten cellulit wodny, ale to tylko na pośladkach, a w mega krótkich szortach i tak nie śmiga. Jedynie co to jak strój kompielowy ubiorę to może go widać, a tak to się nie przejmuje.

Kim - 2020-02-18 15:17:39

ja totalnie nie rozróżniam tych rodzajów cellulitu. Czy to wodny czy inny. Dla mnie cellulit to cellulit. Metod walki z nim jest dużo, ale zazwyczaj dają marne efekty.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊