Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy wiesz, czym różni się cellulit wodny, a tłuszczowy? Podajemy najważniejsze różnice!

Strona główna » Blog » Czy wiesz, czym różni się cellulit wodny, a tłuszczowy? Podajemy najważniejsze różnice!

Cellulit wodny, a tłuszczowy posiada posiada wiele różnic, utrudniających jego prawidłowe rozpoznanie. W artykule podajemy najważniejsze cechy należące do danego rodzaju, a także przybliżamy sprawdzone sposoby na pozbycie się niechcianych wystąpień na skórze.

Cellulit – rodzaje, z którymi można się spotkać.

Cellulit i jego rodzaje, z którymi mamy do czynienia podzielono na dwa główne grupy – twardy (wodny) oraz miękki (tłuszczowy). Rozpoznanie jednego z nich nie powinno stanowić większego problemu, jeżeli wie się w jaki sposób powstają odpowiednie typy.

Cellulit wodny, a tłuszczowy różni się przede wszystkim warunkami powstawania. W wodnym występuje wiele czynników, mogących zależeć od naszego codziennego trybu życia, rzadziej powikłań genetycznych lub sytuacji środowiskowych.

Cellulit tłuszczowy zaś pojawia się u osoby, której w krótkim odstępie czasu drastycznie zaczęła zwiększać się masa ciała albo od dawna miał poważne problemy z nadwagą i otyłością.

Cellulit wodny, a tłuszczowy najłatwiej rozpoznać, obserwując obszary ciała, na których powstaje. Warto też przyjrzeć się naszej codziennej rutynie i wprowadzić bardziej restrykcyjny harmonogram do codziennego planu dnia. Poniżej podaliśmy konkretne wskazówki, jakimi obserwacjami kierować się, gdy nie wiemy kiedy występuje u nas cellulit wodny, a tłuszczowy.

Cellulit wodny, jak rozpoznać? Jakie są główne przyczyny? Jak mu zapobiegać?Rodzaje cellulitu.

Cellulit wodny, jak rozpoznać akurat ten typ cellulitu? W tym celu warto przyjrzeć się brzuchowi, okolicy ramion i ud, lub obejrzeć łydki oraz stopy (obszary przy kostkach). Cellulit ten powstaje na skutek złego krążenia krwi w organizmie, przez co macierz międzykomórkowa zostaje napełniona wodą, wypychając tłuszcz na zewnętrzne warstwy skórne.

Powoduje to obrzęki, objawiające się charakterystycznym puchnięciem i nierównościami, w wyżej wymienionych okolicach. Przyczyną takiego stanu są najpewniej niezdrowe nawyki w codziennym trybie życia. Z podawanych przez nas powodów wystarczy tylko kilka, aby zapoczątkować początkowe objawy.

Jeżeli w ciągu dnia:

  • Ciągle siedzisz i nie uprawiasz żadnych sportów,
  • Kąpiele w wannie przeciągają się w nieskończoność i polegają tylko na leżeniu w bardzo gorącej wodzie,
  • Często uczęszczasz do solarium,
  • Twoja dieta opiera się o ogromne ilości tłustego mięsa, soli, ostrych przypraw; picie niezdrowych napojów albo produkty zawierających biały cukier,

to może być to bardzo ważna przyczyna powstawania cellulitu wodnego. Rzadziej powodem okazują się też:

  • Zbyt obcisłe, niepozwalające na odpowiednią swobodę ciała ubrania lub buty na wysokim obcasie.
  • Niebezpieczne zaburzenia gospodarki hormonalnej, które jak najszybciej musi zdiagnozować lekarz.
  • Sytuacje stresowe w pracy czy domu, prowadzące do napięć nerwowych lub w najgorszych przypadkach nawet depresji.

Dieta na cellulit wodny obejmuje między innymi:

  • Spożywanie chudego mięsa, ryb, pełnoziarnistych makaronów, kasz oraz warzyw.
  • Zastąpienie niezdrowych napojów: wodą, herbatą z małą ilością cukru bądź sokami bez konserwantów.
  • Zwiększony ruch, wykonywany w ciągu dnia. Mogą to być nawet drobne czynności, jak 30-minutowy spacer po pracy, basen, aerobik, siłownia, ćwiczenia w domu bądź fitness.

Cellulit tłuszczowy.

Cellulit tłuszczowy, a problemy z nadwagą

Cellulit tłuszczowy może występować u ciebie, jeżeli masz poważne problemy z nadwagą lub nagłymi przyrostami ciała. Kiedy widzisz, że w okolicach ud, bioder, kolan, brzuchu czy pośladkach; pod skórką zaczynają pojawiać się małe grudki przypominające wyglądem skórkę pomarańczy, to prawdopodobnie nie jest to cellulit wodny, a tłuszczowy. Przyczyną nagłych przyrostów mogą być też powikłania tarczycowe, które powinny być leczone farmakologicznie.

W przypadku tego rodzaju cellulitu najważniejszym jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, odpowiednią dietą i ćwiczeniami dopasowanymi do twojego organizmu. Zmiana stylu życia może wyglądać podobnie jak w przypadku cellulitu wodnego, jednakże w tym przypadku odpowiednie nawyki najlepiej dobierać indywidualnie.

Cellulit wodny, a tłuszczowy. Na który z tych typów przyda się odpowiedni krem?

Cellulit wodny, a tłuszczowy wymaga różnego rodzaju kremów, jednakże powinno się je stosować niezależnie od rodzaju. Najlepiej zapytać o konkretne szczegóły w aptece i zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Przy wyborze warto kierować się między innymi tym, że ma on działać kompleksowo usuwać z ciała lipidy, ograniczać nadmiar wody i całkowicie oczyszczać tkanki z toksyn.


Bibliografia

1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006
4. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

13 głosów

Komentarze

honey - 2020-02-29 18:31:40

chyba na to wychodzi że najlepiej szukać kosmetyku troche dwa w jednym co bedzie dzialalo na cellulit wodny i tluszczowy jednoczesnie xDDD

Martynka88 - 2019-09-28 13:41:45

Cellulit wodny jeszcze nie jest taki zły bo stosując odpowiednią profilaktykę z użyciem jakiegoś kremu na cellulit możemy łatwo się go pozbyć. Gorzej jest z cellulitem tłuszczowym, który wiąże się z osłabieniem tkanki łącznej i przerostem tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach trzeba jak najwcześniej zmienić swoją dietę i podjąć odpowiednie kroki, które powoli, ale skutecznie pozwola na jego redukcję.

Gosia - 2019-09-27 06:59:36

Chyba też jestem ofiarą wodnego cellulitu, ponieważ jestem szczupłą osobą i nie mam problemów z nadwagą. Chyba będę musiała odstawić cukier i zacząć uprawiać jakieś sporty. Muszę również zacząć się rozglądać, za jakimś wspomagaczem, czyli kremem na cellulit, który weprze mnie w moich działaniach ;d

talia1 - 2019-09-26 23:12:19

Cellulit wodny czy tłuszczowy.. dla mnie ważne, aby krem antycellulitowy, który używam był skuteczny i dawał mi zadowalające efekty.

asitaa2 - 2019-09-26 11:41:57

Ooo to widzę, że mam problemy z cellulitem wodny, ponieważ mam siedzący tryb życia oraz uwielbiam długo leżeć w wannie :D

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊