Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dieta Dąbrowskiej a cellulit. Czy to działa?

Strona główna » Blog » Dieta Dąbrowskiej a cellulit. Czy to działa?

Dieta Dąbrowskiej a cellulit – czy to dobre połączenie? Walka z pomarańczową skórką odbywa się na wielu płaszczyznach. Zanim jednak sięgniemy po radykalne metody, warto poznać te mniej inwazyjne, które możemy przetestować w warunkach domowych. Poznajmy zatem jeden z nich – dieta Ewy Dąbrowskiej.

Dieta Dąbrowskiej a cellulit – główne założeniaDieta na cellulit

Przybliżenie zależności diety Dąbrowskiej a cellulit warto rozpocząć od poznania jej głównych założeń, a mianowicie oczyszczenie organizmu z toksyn i powrót do jego naturalnej równowagi. Przy wykorzystaniu ogólnodostępnych produktów owocowo-warzywnych, dąży się do stopniowej redukcji nadprogramowych kilogramów. Program diety składa się z dwóch etapów.

Czytaj również: Cellulit – co to jest?

W pierwszym,  przechodzimy proces oczyszczenia na drodze leczniczej głodówki. Trwa to od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. W tym czasie spożywamy maksymalnie 600 kcal dziennie. Jadłospis opiera się głównie na warzywach niskoskrobiowych oraz owocach niskocukrowych. Zatem do sporządzenia posiłków możemy wykorzystać m.in. marchew, brokuły, por, ogórki, wszelkiego rodzaju zioła, pomidory, jabłka czy grejpfruty. Możemy je gotować, miksować czy zwyczajnie spożywać na surowo. Ważne, aby w tym pierwszym etapie spożywać przynajmniej 2 l płynów. Może to być po prostu woda niskozmineralizowana lub soki, koktajle czy herbaty ziołowe. Unikamy produktów wysoce przetworzonych, białego cukru i białej mąki.

W drugim etapie diety Dąbrowskiej wprowadzamy do jadłospisu kolejne produkty takie jak warzywa strączkowe, kasze, produkty ziarniste i mleczne, orzechy oraz chleb razowy. Poprzez zmianę nawyków żywieniowych, wprowadzamy równowagę do naszego organizmu.

Decydując się na tą dietę musimy zrezygnować z szeregu produktów spożywczych:

  • z linii produktów płynnych: kawa i herbata, napoje gazowane, alkohol,
  • zawierających cukier: słodycze, dżemy, słone przekąski,
  • mięsnych: mięso, kiełbasa i kabanosy,
  • nabiał: żółty ser,
  • mącznych: produkty z białej mąki,
  • żywność w proszku (zwłaszcza typu instant) oraz produktów barwionych sztucznie.

Dlaczego dieta Ewy Dąbrowskiej a cellulit? Bo w obu chodzi tak naprawdę o redukcję masy ciała. Dostarczając organizmowi niewielką ilość kalorii w postaci ograniczonej gamy produktów, mobilizujemy go do czerpania energii z tkanki tłuszczowej. 

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Dieta Dąbrowskiej a cellulit – co ze skutkami ubocznymi?

Skutki uboczne przy zależności diety Dąbrowskiej a cellulit są szczególnie groźne dla osób przewlekle chorych. Dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o jej stosowaniu, skonsultować się z lekarzem. W zdrowym odżywianiu liczy się przede wszystkim umiar, częstotliwość i zróżnicowanie. Niestety w przypadku, gdy dostarczamy organizmowi niewielką ilość kalorii w dużych odstępach czasowych, zaczyna on gorzej funkcjonować. Pojawiają się bóle głowy, spadek koncentracji, szybciej się męczymy, a nasze samopoczucie jest dalekie od ideału.

Odczuwając ciągły głód stajemy się nadwrażliwi i apatyczni. Najgroźniejszym skutkiem ubocznym może być hipoglikemia (niedocukrzenie) oraz nasilona ketoza (nadmierne spalanie tkanki tłuszczowej). Brak kontroli, jak również świadomości o wysyłanych przez organizm sygnałach, a także ograniczona wiedza na temat diety dr Dąbrowskiej mogą prowadzić do niedożywienia. Ponadto, jak w przypadku większości diet, niepożądanym następstwem jest efekt jo-jo. Powrót do starych nawyków żywieniowych po okresie nienaturalnych ograniczeń stawianych organizmowi, skutkuje wzrostem wagi ze wzmożoną siłą.

Dieta na cellulit

Dieta Dąbrowskiej a cellulit – działanie

Przy połączeniu diety Dąbrowskiej a cellulit ważny jest ich wspólny mianownik, który ściśle związany jest z redukcją tkanki tłuszczowej. Cellulit tłuszczowy powstaje w wyniku nadmiernego nagromadzenia się komórek tłuszczowych i ich nierównomiernego rozmieszczenia na różnych partiach ciała. Komórki te dodatkowo otoczone są wodą i toksynami. Podejmując dietę dr Dąbrowskiej działamy na ten rodzaj cellulitu wielopoziomowo.

W pierwszym etapie (oczyszczenie) pozbywamy się toksyn, czyli jednej z otoczek komórek tłuszczowych. Dostarczając duże ilości płynów, woda nie jest zatrzymywana w organizmie, dzięki czemu nie mamy także uczucia obrzmienia. Redukcja masy ciała, a więc i tkanki lipidowej, pozwala ostatecznie na zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych. Dla utrzymania tego efektu niezbędna jest jednak silna determinacja, ponieważ nagły powrót do starych nawyków żywieniowych może skończyć się wspomnianym wcześniej efektem jo-jo. A stąd już prosta droga do pomarańczowej skórki. Proponowana dieta Dąbrowskiej a cellulit tłuszczowy mają zatem wiele mianowników wspólnych.

Dieta Dąbrowskiej a cellulit kontra metody naturalne

Dieta Dąbrowskiej a cellulit kontra metody naturalne – dwa podstawowe czynniki zapewniające utrzymanie trwałego efektu. Przede wszystkim należy pamiętać o ruchu. Wiele osób zapomina, że zwykły spacer, jazda na rowerze czy zajęcia na świeżym powietrzu powinny być nieodłącznym elementem naszego dnia codziennego. Niekoniecznie trzeba wybierać profesjonalne kluby fitness czy opiekę trenera personalnego, aby zobaczyć pierwsze efekty.

Każdy ruch naszych mięśni ogranicza odkładanie się komórek tłuszczowych w niepożądanych miejscach. Ważna jest także zbilansowana dieta, oparta na pełnowartościowych posiłkach, spożywanych w równych odstępach czasowych. Warto także skorzystać z kremów antycellulitowych dostępnych na rynku, najlepiej tych opartych na naturalnych składnikach aktywnych. Wyciągi roślinne zawarte w tego typu preparatach rozbijają komórki tłuszczowe, działają detoksykacyjnie, usuwają nadmiar wody z tkanek i uszczelniają naczynia krwionośne. Dzięki nim skóra jest jędrniejsza i odporniejsza.

Warto sprawdzić: Kosmetyki na cellulit – jakie wybierać?

Każda dieta kiedyś się kończy. Wówczas należy przełączyć się z trybu oszczędnego w zrównoważony, tak aby nie nadrabiać strat tylko utrzymywać dobry poziom. Także i w tym przypadku. Kiedy zastanawiamy się czy dieta Dąbrowskiej a cellulit to właściwy sposób myślenia, nie zapominajmy o zdrowym rozsądku.

Dieta na pomarańczową skórkę


Bibliografia

1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
3. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
4. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004

10 głosów

Komentarze

Adrianna - 2020-03-11 15:26:32

Może i dieta dąbrowskiej na cellulit jest dość często brana, ale ja po prostu wolę racjonalne jedzonko, mniejsze porcje ale częstsze jedzonko.

LInni - 2019-12-12 16:17:39

Dla mnie taka dieta na cellulit jest zbyt czasochłonna, skomplikowana i pewnie bardzo droga..

PolkaOlka - 2019-12-11 20:20:47

Jakakolwiek dieta na cellulit będzie dobra. Wystarczy tylko jej przestrzegać i w tym samym czasie wprowadzić do swojego życia ćwiczenia (polecam je robić 2-3 razy w tygodniu )

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊