Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Karboksyterapia – cellulit można usunąć. Sprawdź!

Strona główna » Blog » Karboksyterapia – cellulit można usunąć. Sprawdź!

Karboksyterapia na cellulit jest skutecznym zabiegiem, ale w jaki sposób działa? Zacznijmy od tego, że to dość świeże odkrycie w dziedzinie medycyny estetycznej. Wykazuje dużą skuteczność oraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Na czym dokładnie polega?

Karboksyterapia – cellulit w redukcji

Cellulit - karboksyterapiaKarboksyterapia cellulit redukuje ze względu na działanie dwutlenku węgla. Skuteczność tego zabiegu wynosi blisko 90 proc. Na czym dokładnie polega? Aby wprowadzić dwutlenek węgla podskórnie, wykonuje się na początku wiele, mikroskopijnych nakłuć, co otwiera nie tylko drogę dla gazu, ale również wywołuje uszkodzenia adiopocytów oraz rozkład trójglicerydów w komórkach tłuszczowych.

Prowadzi to do rozluźnienia połączeń między włóknami kolagenowymi, a także stymulacji limfy, co przekłada się bezpośrednio na szybszą regenerację komórek skóry. Karboksyterapia na cellulit działa niezależnie od fazy jego zaawansowania.

Sprawdź więcej o skutecznych zabiegach na cellulit – https://sinial.pl/blog/czy-zabiegi-na-cellulit-sa-skuteczne-jak-wspomagac-wypracowane-efekty/.

Karboksyterapia – cellulit niszczy w jaki sposób?

Karboksyterapia cellulit zwalcza dzięki specjalistycznej aparaturze, która składa się m.in. ze strzykawki, która wprowadza dwutlenek węgla, a także panelu sterującego za pomocą , którego lekarz decyduje o intensywności przepływu gazu, jego temperaturze, a także ilości. Parametry zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego skóry. Wstrzykiwany dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu zwiększa się transport krwi z cennym tlenem oraz substancjami odżywczymi. Karboksyterapia na cellulit działa, ale to nie jedyne zalety tego zabiegu. Wpływa on również na rozpad tkanki tłuszczowej, a także drenaż limfatyczny. Dzięki niemu szybciej zostaje spalany tłuszcz, produkowane jest więcej kolagenu, przez co istotnie zmniejsza się widoczność cellulitu na różnych partiach ciała: brzuchu, pośladkach czy udach. Wszystko przez to, że wprowadzany podskórnie dwutlenek węgla jest dla organizmu wyraźnym sygnałem do produkcji tlenu, przez co zwiększa się przepływ krwi. To z kolei prowadzi do lepszego i wydajniejszego odżywienia komórkowego. Tak właśnie działa karboksyterapia na cellulit.

Czytaj więcej: Cellulit – rodzaje i miejsce występowania cellulitu

Karboksyterapia. Cellulit zwalcza nie u wszystkich?

Karboksyterapia cellulit szybko zwalcza, ale istnieją podstawowe przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Poniższe dolegliwości lub choroby wykluczają z przeprowadzenia karboksyterapii:

  • choroba nowotworowa albo chemioterapia,
  • przebyty udar mózgu,
  • niewydolność niektórych organów (np. płuc, nerek, a także dializy),
  • padaczka,
  • cellulitis,
  • zakażenie o podłożu wirusowym, grzybiczym lub bakteryjnym,
  • trądzik różowaty,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Karboksyterapia – cellulit. Jakie są rezultaty?

Karboksyterapia – cellulit redukuje bardzo skutecznie, ponieważ powoduje syntezę kolagenu, a także wpływa na odbudowę komórek. Duży wpływ na poprawę jakości skóry oraz redukcje celluliltu ma lepsze krążenie, dostarczające komórkom odpowiednią ilość tlenu. karboksyterapia na cellulit ma również dodatkowy atut- modeluje figurę. Aby poradzić sobie z nieestetycznym problemem skórki pomarańczowej, zwłaszcza w zaawansowanym stadium, warto podjąć się wykonania zabiegu, jakim jest karboksyterapia na cellulit. Nie zwalnia to jednak ze zdrowego odżywiania, uprawiania sportu i używania dobrych kosmetyków.


Bibliografia

1. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
2. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
3. Martini MC. Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
4. P. Goldma Mitchel P. Goldman Doris Hexsel, Cellulite: Pathophysiology and Treatment 2nd Edition
Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005

12 głosów

Komentarze

delicja - 2020-02-26 16:53:28

nic po zabiegu nie pozostanie jak się nie będzie później tak czy inaczej o ciało dbało! jak się nie zadba to i pomarańczowa skórka wróci nawet po czymś takim jak opisywany zabieg!

Edyta-321 - 2019-10-25 15:10:12

Ja tam nigdy nie przepadałam za zabiegami. Preferuje dobre kremy antycellulitowe. Zabiegi na cellulit są dla mnie zbyt inwazyjne i w dodatku boje się wszystkiego co jest związane z igłą i nakłuciami ;d..

Madzia23 - 2019-10-23 07:58:15

Pierwszy raz słyszę o zabiegu karboksyterapii. Jedynie z czego korzystałam to zabiegi laserem Venus Legacy na cellulit i jestem mega zadowolona z efektów ^^

sewa23 - 2019-10-22 20:20:02

Nigdy nie korzystałam z zabiegu karboksyterapii. Koleżanki kiedyś mnie namawiały, ale zostałam przy naturalnych kremach na cellulit.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊