Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mezoterapia na cellulit – sprawdź, jak działa

Strona główna » Blog » Mezoterapia na cellulit – sprawdź, jak działa

Mezoterapia na cellulit to rodzaj niechirurgicznego zabiegu, który działa miejscowo. Umożliwia dostarczenie skórze właściwej koktajlu zawierającego odpowiednią ilość substancji odżywczych lub wspomagających regenerację. Zabieg znajduje szerokie zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej, jak i dermatologii. Ma działanie profilaktyczne oraz lecznicze. Sprawdza się również w skutecznym usuwaniu cellulitu.

Cellulit mezoterapiaMezoterapia na cellulit – na czym polega zabieg?

Mezoterapia na cellulit to profesjonalny zabieg, którego celem jest redukcja skórki pomarańczowej. Można wyróżnić kilka jego odmian. Mezoterapia igłowa na cellulit, najpopularniejsza odmiana, polega na podskórnym wprowadzeniu substancji aktywnej za pomocą iniekcji. Zastrzyk wykonywany jest do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Iniekcja ma charakter punktowy, co oznacza, że ukłucia mają miejsce co kilka centymetrów.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które posiadają cellulit w różnej fazie rozwoju, jak i na każdym obszarze ciała.

Dostępna jest jeszcze mezoterapia bezigłowa na cellulit, która stanowi bardziej zaawansowaną formę zabiegu. Koktajl z substancji odżywczych wprowadzany jest za pomocą elektropolacji, gdzie prąd o właściwej częstotliwości poprawia przepuszczalność błony komórkowej i toruje drogę do wprowadzenia preparatu.

Sprawdź: Czy zabiegi na cellulit są skuteczne?

Mezoterapia na cellulit – działanie

Oprócz tego, że mezoterapia działa na cellulit, to również widocznie poprawia kondycję skóry. Efekt końcowy uzależniony jest jednak głównie od stopnia zaawansowania zmian. W początkowej fazie rozwoju cellulitu szanse powodzenia są największe, a zmiany można całkowicie wyeliminować. W ostatniej fazie zabieg pomaga wygładzić skórę i poprawić jej kondycję. Dodatkowym skutkiem ubocznym zabiegu jest stymulacja naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w tkance tłuszczowej.

Mezoterapia prowadzi do większej produkcji kolagenu i elastyny, które są podstawowymi budulcami skóry oraz powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Wpływa również na ogólną poprawę mikrokrążenia. Sprzyja również regeneracji skóry, hamowaniu działania wolnych rodników i odżywieniu skóry. Efekty widoczne są natychmiast. Intensywna terapia obejmuje trzy zabiegi. Aby podtrzymać uzyskane efekty, warto stosować naturalne balsamy na cellulit.

Mezoterapia na cellulit – przeciwwskazania

Mezoterapia na cellulit nie może być przeprowadzona u wszystkich pacjentów.

Istnieją kluczowe przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej wykonanie. W tej grupie znajdują się:

  • cukrzyca (zwłaszcza nieunormowana),
  • miesiączka,
  • uczulenie lub alergia, na którykolwiek składnik, który znajduje się w aplikowanym koktajlu lub podawanych środkach przeciwbólowych,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • wiek poniżej 6 lat,
  • choroby nowotworowe,
  • grzybicze, wirusowe i bakteryjne infekcje skóry,
  • stany zapalne,
  • zażywanie leków przeciwkrzepliwych.

Mezoterapia – cellulit w odwrocie

Mezoterapia to skuteczny zabieg na cellulit. Widoczna poprawa kondycji skóry widoczna jest po pierwszym zabiegu, dlatego cieszy się on taką popularnością. Istnieje kilka odmian tej metody, dlatego można dopasować ją do własnych potrzeb.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012
2. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009

2 głosów

Komentarze

anetka_m - 2020-12-29 11:52:30

W dużej części się zgadzam z koleżanką niżej, ale zapomniała wspomnieć, że te zabiegi to bardzo kosztowna sprawa + trzeba ich wykonać kilka i potem wykonywać co pół roku jakieś utrwalające. Cellulit oczywiście będzie w odwrocie, ale jak nie zadbamy o siebie dietą, ćwiczeniami i dermokosmetykami to wszystko wróci

natalie25 - 2020-12-27 15:14:07

ten zabieg jest bardzo skuteczny i ma potwierdzone działanie, ale to nie wyklucza konieczności diety i ćwiczeń, bo inaczej wszystko pójdzie na marne

jula84 - 2020-12-25 10:13:17

A ta mezoteriapia faktycznie tak dobrze działa?

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊