Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Oliwa z oliwek na cellulit – czemu działa?

Strona główna » Blog » Oliwa z oliwek na cellulit – czemu działa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy oliwa z oliwek na cellulit faktycznie jest tak skuteczna. Z całą pewnością warto mieć na uwadze fakt, iż jest to substancja naturalna oraz używana już od wielu wieków. Jej działanie przeciwko cellulitowi tłumaczone było już naprawdę dawno. Warto więc dowiedzieć się, dlaczego oliwa z oliwek na cellulit posiada tak pozytywne działanie i w jaki sposób warto jej używać, aby skóra faktycznie się wygładziła.

Jakie właściwości posiada oliwa z oliwek na cellulit?Oliwa z oliwek

Z całą pewnością oliwa z oliwek na cellulit polecana jest osobom, które borykają się z problemem tak zwanej pomarańczowej skórki. Natomiast, jakie faktyczne właściwości ona posiada?

Wśród tych najważniejszych należy wskazać:

  • działanie przeciwko rozstępom,
  • nawilżanie skóry,
  • głębokie jej odżywienie,
  • wygładzenie.

Każda z tych cech przyczynia się do tego, aby cellulit stał się mniej widoczny.

Dodatkowo już samo używanie oliwy z oliwek jest bardzo zdrowe i generalnie polecane. Między innymi polecana jest ona kobietom w ciąży, aby uniknąć pojawiania się rozstępów oraz nadmiernego wysuszenia skóry. Oliwa z oliwek na cellulit może być stosowana profilaktycznie. Jest to składnik naturalny, a więc całkowicie bezpieczny. Warto wyrobić sobie nawyk codziennego wcierania oliwy z oliwek w skórę. Warto jednak zwrócić uwagę na jej jakość i wybierać jedynie najlepsze produkty.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Oliwa z oliwek na cellulit – złoty środek?

Warto wspomnieć o tym, że pomimo iż generalnie poleca się używanie oliwy z oliwek na cellulit, sama w sobie nie wykazuje ona mocnych działań antycellulitowych. Oczywiście polecane jest jej codzienne używanie, ponieważ w znaczący sposób odżywia ona skórę. Nie ma jednak silnego działania antycellulitowego, które faktycznie mogłoby sprawić, że cellulit zniknie raz na zawsze i więcej nie powróci. Mimo to oliwa z oliwek na cellulit stanowi doskonałe wsparcie i znacząco wzmacnia skórę. Nie zawsze trzeba smarować się samą oliwą. Istnieją również inne metody na odżywienie swojej skóry przy jej pomocy. Kilka kropel oliwy z oliwek można dodać na przykład do ulubionego kremu do ciała, wymieszać i nałożyć na skórę. Tak samo w przypadku maseczek oraz peelingów. Można też samodzielnie wykonywać takie kosmetyki w domu, na bazie wspomnianej właśnie oliwy z oliwek. Oczywiście poza tym, niezbędne jest sięganie po krem o bogatym składzie np. Sinial, który głęboko nawilży skórę oraz dodatkowo ją nawilży. Warto wybierać preparaty bogate w składniki naturalne oraz działające nawet na głębokie warstwy skóry. Taki produkt na pewno skutecznie odmieni stan skóry i przyczyni się do likwidacji szpecącego cellulitu.

Oliwa

Tak więc oliwa z oliwek na cellulit jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ w prosty sposób odżywia ona skórę i pozostawia ją gładką. Warto jednak pamiętać o tym, iż nie posiada ona silnego działania antycellulitowego, a więc potrzebuje dodatkowego wsparcia, jakim może być na przykład mocno działający krem antycellulitowy, który rozbije cellulit i sprawi, że skóra szybko stanie się wygładzona na całej swojej powierzchni, a także zabezpieczy ją przed ewentualnymi nawrotami nieestetycznego cellulitu.


Bibliografia

1. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007
2. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
3. Martini MC. Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007

10 głosów

Komentarze

Polanka - 2020-03-20 08:45:54

a sprawdzę sobie tą oliwę z oliwek na cellulit teraz i tak dużo wolnego czasu mam :)

karolin999 - 2020-03-20 07:21:20

Zawsze taką oliwę z oliwek na cellulit można stosować dodatkowo. Nie musi być to jedyny środek redukujący cellulit. Zawsze powtarzam, że na takie "dolegliwośći" trzeba działać kompleksowo. Korzystając z róznych sposobów na cellulit zwięszkamy szanse na jego szybką redukcje.

sigi2211 - 2020-03-19 14:25:52

Takie sposoby na cellulit to już dla tych którym chce się kombinować. Mi w zupełności wystarczy zwykły naturalny krem na cellulit, ćwiczenia i jakaś tam dieta

Igga - 2020-03-18 21:24:42

Przyznam się, że z oliwy z oliwek nigdy nie testowałam jako środka redukującego cellulit. Nie wiem, nie wiem być może ma jakieś działanie hamujące.

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊