Picie octu jabłkowego na cellulit i ocet jabłkowy na skórę? Czy to działa?
Strona główna » Blog » Picie octu jabłkowego na cellulit i ocet jabłkowy na skórę? Czy to działa?
Picie octu jabłkowego niesie ze sobą szereg dobroczynnych skutków dla naszego organizmu. Właściwości octu jabłkowego, znane były już w starożytności i cenione za wszechstronne działanie zdrowotne. Stosuje się go na wiele dolegliwości, jako że ma działanie przeciwbakteryjne, może pomagać w odchudzaniu, a poza tym obniża poziom glukozy we krwi, korzystnie wpływa na układ krążenia, przemianę materii i na skórę.
Picie octu jabłkowego na cellulit
Problemy z cellulitem są znane większości kobiet, jako że jest to bardzo powszechna przypadłość. Wynika on z wielu przyczyn, m.in. z nieodpowiedniej diety, braku ruchu, palenia papierosów, czy braku stosowania odpowiednich preparatów. Są jednak sposoby, by z nim skutecznie walczyć, a jednym z nich jest picie octu jabłkowego. Woda z octem jabłkowym pita regularnie, może doprowadzić do wielkich zmian ze względu na wysoką zwartość potasu, magnezu, wapnia i innych minerałów, które wspomagają cyrkulację i eliminację nadmiaru płynów z ciała, a jednocześnie zapobiega zatrzymywaniu się wody w rejonie żołądka i ud. Wodę wymieszaną z dwiema łyżkami octu jabłkowego należy spożywać dwa razy dziennie. Należy także stosować ocet jabłkowy na skórę, a w tym celu sporządzić mieszaninę dwóch trzecich części wody z jedną trzecią octu jabłkowego i zastosować na skórę, na której występuje cellulit. Ocet jabłkowy można też bez trudu przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy przygotować jabłka (najlepiej z naturalnego, ekologicznego źródła), podzielić je na ćwiartki i umieścić w czystym słoju, następnie zalać masę przegotowaną, chłodną i słodką wodą (1 litr wody – 4 łyżki cukru), słoja nie zakręcamy, ale przykrywamy kawałkiem ręcznika papierowego lub bawełnianej szmatki. Odstawiamy w ciepłe miejsce na miesiąc, po tym czasie ocet będzie gotowy do spożycia.
Samo picie octu jabłkowego na cellulit może nie wystarczyć, tym bardziej, jeśli zmiany są utrwalone. Warto także zastosować właściwą dietę i wybrać sobie odpowiedni dla siebie rodzaj ruchu, co przyśpieszy proces regeneracji naskórka. Niezbędny będzie natomiast krem na cellulit, bogaty w aktywne i naturalne składniki, np. ekstrakt z bluszczu pospolitego, kofeiny i guarany. Takie ekstrakty pomagają w rozbijaniu lipidów, detoksykacji, wzmacniają naczynka i krążenie – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Istnieją oczywiście przeciwwskazania dla używania octu jabłkowego. Są to problemy związane z układem pokarmowym (z żołądkiem) i z wątrobą. Picie octu jabłkowego może także powodować zgagę, dlatego nie poleca się go kobietom w ciąży.
Sprawdź również, jak ćwiczenia wpływają na cellulit – https://sinial.pl/blog/cwiczenia-na-cellulit-na-udach-i-posladkach-jakie-cwiczenia-dzialaja-antycellulitowo/
Zabiegi na cellulit | |
Body wrapping |
|
Peeling z fusów kawy |
|
Masaże (np. rollmasażerem) |
|
Picie i przemywanie skóry octem jabłkowym |
|
SINIAL
SKUTECZNY KREM ANTYCELLULITOWY ZAMÓW SINIAL
Cellulit ma bardzo złożone przyczyny. Składają się na nie problemy z krążeniem i szczelnością naczyń krwionośnych, słabe usuwanie toksyn z tkanek oraz obniżona zdolność komórek tłuszczowych do metabolizmu i wydalania z organizmu. Dlatego preparaty na cellulit będą skuteczne dopiero wtedy, gdy będą docierały do wszystkich przyczyn tworzenia się pomarańczowej skórki i ograniczały je. Powyższych właściwości warto poszukać pośród składników pochodzenia naturalnego, które są dla skóry niezwykle delikatne i bezpieczne, co nie wyklucza silnego działania antycellulitowego. Należą do nich między innymi kofeina, guarana i algi, arnika, miłorząb, bluszcz czy ruszczyk kolczasty i inne – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Ocet jabłkowy na skórę – stosowanie
Ocet jabłkowy na skórę może być stosowany w różnych formach i również wiąże się z pozytywnym wpływem na ciało. Można przygotowywać roztwór wodno-octowy i nakładać go na skórę, na której występuje cellulit, ale ponieważ ocet ma również bardzo silne działanie antybakteryjne może się doskonale sprawdzać do stosowania na twarz, zwłaszcza w przypadku skóry skłonnej do wyprysków, czy przebarwień. Ocet jabłkowy na skórę ma bardzo szerokie zastosowanie i jest wiele sposobów na to jak nakładać ocet na skórę. Można wymieszać ocet jabłkowy z wodą różaną i przemywać skórę – takiego toniku należy używać dwa razy dziennie. Można także wymieszać ocet jabłkowy z zieloną glinką w takich samych proporcjach i nakładać na twarz w formie maseczki na około 15/20 min raz dziennie. Co sprawia, że ocet jabłkowy na skórę ma taki dobroczynny wpływ?
Ocet jabłkowy – działanie na skórę:
- walczy z nadmiarem tłuszczu – regulacja pH skóry (zmniejsza „błyszczenie się” skóry),
- zmniejsza występowanie trądziku oraz zaskórników,
- łagodzi oparzenia,
- rozjaśnia starcze plamy poprzez działanie alfa-hydroksykwasów,
- zapobiega infekcjom, ma działanie antybakteryjne.
W skrócie więc: oczyszcza, reguluje pH, uodparnia, odmładza (zawiera witaminę C i inne przeciwutleniacze), łagodzi i rozjaśnia. Ponadto przyspiesza pozbywanie się wody z organizmów, której nadmiar powoduje cellulit i zapobiega zatrzymywaniu się nowej. Same korzyści.
TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!
Picie octu jabłkowego, jak również stosowanie octu jabłkowego na skórę jest oczywiście skuteczną bronią w walce z cellulitem, jednak należy pamiętać, że podstawą jest zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie odpowiedniego kremu na cellulit. Dopiero gdy będziemy o siebie dbać na wielu poziomach, doczekamy się wymarzonego efektu.
SINIAL
KREM NA CELLULIT ZAMÓW SINIAL
FAQ
1. Picie octu jabłkowego w moim przypadku nie pomogło za bardzo, ponieważ cellulit mam już długi. Co mogę zrobić, by skutecznie się go pozbyć?
Na pewno wybrać odpowiedni rodzaj ruchu dla siebie, bo bez tego będzie ciężko sobie poradzić z utrwalonymi zmianami. Niezbędny natomiast będzie skuteczny krem na bazie ekstraktu z kofeiny i guarany, typu Sinial oraz zimne prysznice.
2. Ja picie octu jabłkowego zaczęłam stosować, bo koleżanka mi poradziła na cellulit cyrkulacyjny, który mam od niedawna. Trochę pomaga, ale nie widzę jakichś spektakularnych zmian. Co ma robić?
Jeśli cellulit jest od niedawna, łatwo można się go pozbyć. Wystarczą ćwiczenia na cellulit i krem na cellulit bogaty w aktywne składniki.
3. Nie wyobrażam sobie picia octu jabłkowego, gdyż mam wrażliwy żołądek. Co innego można zastosować oprócz ćwiczeń?
Na pewno warto zastosować odpowiednią dietę, bogatą w witaminę C, ciemne pieczywo i błonnik. Krem na cellulit np. Sinial także nie podziała na wrażliwy żołądek.
Bibliografia
1. Di Salvo R.M., Controlling the appearance of cellulite. 1995
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
4. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
5. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006
Komentarze
Martyna - 2020-02-23 19:11:09
Nie lubię. Na prawdę nie lubię tego smaku ale jak zaczęłam pół roku temu pić sobie ocet jabłkowy na cellulit to zauważyła że ogólnie skóra mi się poprawiła ale też i chyba metabolizm mi trochę popędził. Pije to z głową, tak jak podają tutaj, ale niech nikt nie myśli nawet o tym by zwiększać ilość octu zmieszanego z wodą.
piniaa - 2019-10-17 22:21:35
Szczerze ocet jabłkowy na cellulit?! Ja tam wole jednak zostać przy naturalnych kremach na cellulit, które wiem, że zostały sprawdzone i nie będzie żadnych skutków ubocznych :)
samanta4 - 2019-10-16 16:14:05
Słyszałam, że ocet jabłkowy jest dobry na odchudzanie, ale o tym, że działa na cellulit to pierwsze słyszę :D