Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przedstawiamy najskuteczniejsze ćwiczenia na cellulit na nogach!

Strona główna » Blog » Przedstawiamy najskuteczniejsze ćwiczenia na cellulit na nogach!

Ćwiczenia na cellulit na nogach mogą być niezwykle skuteczne, pod warunkiem, iż są stosowane regularnie i według konkretnego planu. Znaczy to mniej więcej tyle, iż treningi należy wykonywać kilka razy w tygodniu, a ćwiczeń musi być więcej niż jedno. Dzięki temu na pewno ćwiczenia na cellulit na nogach okażą się skuteczne i w krótkim czasie będzie można zaobserwować pozytywne zmiany, ponieważ skóra będzie w o wiele lepszej kondycji. Tak naprawdę wystarczy jedynie odrobina samodyscypliny oraz kontroli, aby uzyskać wymarzony efekt. Warto rozpocząć jak najszybciej.

Ćwiczenia na cellulit na nogach – jakie ćwiczenia będą najlepszym wyborem?Ćwiczenia na cellulit na nogach

Mając na myśli ćwiczenia na cellulit na nogach, z całą pewnością warto wziąć pod uwagę przysiady. Przysiady mają to do siebie, że skutecznie działają na cały obszar nóg. To dlatego wzmacniają, zarówno łydki, jak i uda, czy pośladki. Działają na całe nogi i tym samym ujędrniają skórę na całej ich powierzchni, a efekty dotyczą całego ich obszaru.

Sprawdź jakie kosmetyki na cellulit dobrać do swoich ćwiczeń:
https://sinial.pl/blog/jakie-kosmetyki-na-cellulit-wybierac/

Pod wpływem prawidłowo wykonywanych przysiadów, skóra staje się przede wszystkim:

  • napięta,
  • bardziej elastyczna,
  • jędrna,
  • miękka.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Kolejnym doskonałym ćwiczeniem są tak zwane nożyce. Polegają one na unoszeniu do góry wyprostowanych nóg pod kątem 90 stopni. Potem należy je rozchylać jak najbardziej to możliwe. Mięśnie się napinają, a skóra razem z nimi. Jest to doskonałe ćwiczenie antycellulitowe, ponieważ angażuje do pracy całe nogi i tym samym ujędrnia skórę, zarówno łydek, jak i ud, czy pośladków. Efekty są długotrwałe, ale pamiętać należy o tym, iż wykonywać należy przynajmniej 10 powtórzeń w 2 seriach. Takie treningi muszą być regularne, co najmniej trzy w ciągu całego tygodnia.

Zobacz też: Krem na cellulit

Na pewno warto wziąć pod uwagę także jazdę na rowerku stacjonarnym. Jest to doskonałe ćwiczenie dla każdego, kto posiada takowy w swoim domu. Można skorzystać także ze sprzętu na siłowni. Jest to ćwiczenie aerobowe, które angażuje całe nogi i napina ich mięśnie. Wspomniane ćwiczenia na cellulit na nogach na pewno szybko przyniosą rezultat, którego się oczekiwało.

Ćwiczenia na cellulit na nogach

Ćwiczenia na cellulit na nogach – czy wystarczą tylko one?

Ćwiczenia na cellulit na nogach oczywiście są niezwykle istotne, ale nie można zapominać o tym, iż nie wystarczają tylko one. Poza tym należy przestrzegać odpowiedniej diety, która bogata będzie w naturalne produkty, które pozbawione są konserwantów oraz zbędnych barwników. Warto wybierać także wysokiej klasy kosmetyki. Najlepiej te, które posiadają składniki aktywne, które wnikają głęboko do skóry i ujędrniają ją. Im bardziej ujędrniona skóra, tym lepsze efekty, a cellulit staje się mniej widoczny.

Na pewno w codziennej walce z cellulitem, nie może zabraknąć ćwiczeń na cellulit na nogach. Nie może być to jednak wszystko. Dieta, czy kosmetyki także są bardzo istotne. Zwłaszcza, wtedy gdy chce się uzyskać trwały efekt, który faktycznie będzie widoczny gołym okiem i przede wszystkim będzie stabilny. Cellulit ma niestety tendencje do nawracania, jeśli na nowo zaniedba się swoją skórę i zrezygnuje się z jej codziennej, odpowiedniej pielęgnacji. To dlatego regularność jest tak istotna w tym przypadku.


Bibliografia

1. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014
2. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
3. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006

15 głosów

Komentarze

Yummy - 2020-03-13 14:40:27

Mają nawet po ćwiczeniach. Zgadzam się z Tobą @Larson w 100% ale pytanie jest takie: czemu nadal go mają? Powodów może być dużo - problem z hormonami, nadmiar wody w organizmie, grudki są już stare i nie chcą się usunąć. Ćwiczenia na cellulit pozwalają nawet jakoś w części się tego problemu pozbyć. Wolę chociaż powoli się bić z tym niż nic nie robić i marudzić heh.

Larson - 2020-02-20 22:25:25

u niektórych bywa tak, że ćwiczą a cellulit i tak mają..

PatrycjaTenczowic - 2020-02-18 16:15:56

Dobre ćwiczenia zawsze spowodują ujędrnienie naszego ciała. Trzeba właśnie tylko je wykonywać, a nie siedzieć kilka godzin dziennie na pupie.

Lidka - 2020-02-17 21:24:03

Heh ludzie szukają sposobu na cellulit, a tu właśnie wystarczy dobra seria przysiadów i naturalny krem na cellulit. Nic więcej nie potrzeba aby go zacząć redukować.

iss243 - 2020-02-12 17:45:07

Ćwiczenia są spoko na cellulit pod warunkiem, że wykonujemy je systematycznie i przynajmniej od 30 do 60 minut :)

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊