Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Redukcja cellulitu poprzez zmianę garderoby? To możliwe!

Strona główna » Blog » Redukcja cellulitu poprzez zmianę garderoby? To możliwe!

Redukcja cellulitu to zadanie, do którego realizacji trzeba podejść kompleksowo. Należy zadbać o dietę, kosmetyki oraz o… garderobę. Tak, dokładnie, należy czujnym okiem przyjrzeć się temu, co mamy w szafie. Niektóre z ubrań mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu, a z tego artykułu dowiesz się, jakich elementów garderoby unikać. Czasami piękny ciuch oznacza nie aż tak piękną skórę, zwłaszcza, jeżeli nosimy określony typ ubrania przez dłuższy czas. Co więc warto nosić tylko od święta, by na co dzień cieszyć się piękną skórą?

Redukcja cellulitu – jakich ubrań unikać?Luźne ubranie

Redukcja cellulitu może być trudna, jeżeli codziennie z chęcią nosimy obcisłe ubrania. Będzie nam ciężko pozbyć się skórki pomarańczowej, jeśli bardzo lubimy zakładać obcisłe spodnie, sukienki, spódnice itd. Dlaczego?

Czym jest cellulit – czytaj w naszym artykule

Redukcja cellulitu może się okazać dużo łatwiejsza, jeśli zrezygnujesz z częstego noszenia obcisłych rzeczy, co jest potwierdzone naukowo. I tak jak zalecanie całkowitego pozbycia się obcisłych ubrań z szafy to lekka przesada, to już zalecanie ograniczenia noszenia tego rodzaju odzieży ma już swoje uzasadnienie. “Szkodliwość” obcisłych ciuchów potwierdzona jest naukowo – na łamach Jo­ur­nal of Neu­ro­lo­gy Neu­ro­sur­ge­ry & Psy­chia­try zauważono, że skóra narażona jest na cellulit, kiedy poddawana jest długotrwałemu, mocnemu naciskowi. Podczas silnego nacisku istnieje ryzyko uszkodzenia włókien mięśniowych. Od tego tylko krok tak do powstania cellulitu, jak i utrwalenia. Jeśli więc mamy w szafie np. obcisłe rurki, warto przemyśleć, czy dobrym wyborem jest zakładanie tego rodzaju spodni w każdy dzień tygodnia.

Redukcja cellulitu – jakiej bielizny i dodatków unikać?

Redukcja cellulitu może być utrudniona także wówczas, gdy codziennie korzystamy z następujących rodzajów bielizny i dodatków:

  • bielizny wyszczuplającej,
  • obcisłych biustonoszy,
  • obcisłych pończoch, rajstop i dodatków, które ciasno opinają nasze uda lub łydki,
  • zbyt obcisłych butów.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Redukcja cellulitu staje się też łatwiejsza, kiedy raz na jakiś czas zrezygnujemy tak z wysokich szpilek (które niestety znaczna część kobiet nosi na co dzień), jak i z butów o bardzo płaskich podeszwach. Nie dość, że szpilki negatywnie mogą wpływać choćby na kręgosłup czy stopy, to, noszone często, przyczyniają się też do powstawania cellulitu.  Spięte łydki (a mięśnie nóg podczas noszenia wysokich obcasów niezaprzeczalnie są spięte) oznaczają gorsze krążenie, a gorsze krążenie to z kolei zwiększenie ryzyka powstania pomarańczowej skórki.

Sprawdź artykuł o domowych sposobach na cellulit:
https://sinial.pl/blog/przedstawiamy-domowe-sposoby-na-cellulit/

Redukcja cellulitu może być utrudniana, co ciekawe, także przez zbyt częste noszenie butów płaskich, zwłaszcza, jeśli są to modele źle skonstruowane i niezbyt umiejętnie wyprofilowane. Zbyt płaskie buty działają czasami negatywnie na skórę, podobnie jak buty wysokie, bo także mogą nie podtrzymywać nogi tak, jak należy (i zmuszać mięśnie nóg do nadmiernego wysiłku). Warto więc znaleźć chyba złoty środek pomiędzy wyborem butów bardzo wysokich, a zdecydowaniem się na modele z bardzo płaską podeszwą i ubogimi elementami – paskami itp. – które mają przytrzymywać stopę w miejscu.

Redukcja cellulitu w przypadku noszenia obcisłej bielizny, jest z kolei trudna z tych samych powodów, z jakich obcisła odzież przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki. Zbyt mocny nacisk materiału na skórę powoduje zaburzenie krążenia krwi, a w konsekwencji problemy z wyglądem skóry. Warto więc dokładnie przyjrzeć się pod kątem wpływu na zdrowie nie tylko odzieży wierzchniej, ale także bieliźnie i dodatkom.

Redukcja cellulitu to zadanie – jak już było wspomniane, ale warto to powtórzyć – do którego należy podejść holistycznie, atakując cellulit na wiele sposobów. Jeśli więc decydujesz się od teraz zwracać uwagę na ubrania, które nosisz (lub zwracasz uwagę na modę w kontekście zdrowia już od dłuższego czasu), warto i tak dbać o skórę także poprzez dietę i kosmetyki. Redukcja cellulitu i moda mają ze sobą więcej wspólnego niż się wydaje, pamiętaj jednak, by i tak “zaatakować” cellulit dietą i odpowiednimi kosmetykami. W przypadku cellulitu zasada “co za dużo, to niezdrowo” (w odniesieniu do pielęgnacji) niekoniecznie się sprawdza.


Bibliografia

1. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, 2014
2. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
4. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009

15 głosów

Komentarze

goblin - 2020-03-05 07:53:43

czytałam kiedyś o tym w gazecie jak jakiś lekarz się wypowiadał że redukcja cellulitu jest dość mocno jest widoczna u osób które przechodzą na luźniejsze ubrania. teraz nosi się w większości rurki więc to też może mieć sens.

Ara5 - 2019-12-21 17:45:43

Od zawsze lubiłam luźno się ubrać. Ćwiczę, dobrze się odżywiam, a cellulit i tak jest. Przyznam się kremu nie stosuje, ale no proszę... Widać, że u mnie to genetyczne. Mama i babcia również mają :/

agrest22 - 2019-12-12 13:40:11

@słowik367 Kurcze jasne, że jest w stanie. Jak ktoś nosi przez większość czasu obcisłe rzeczy i zacznie ubierać się luźniej to jego ciało odczuje wielką ulgę. Krew zacznie normalnie krążyć. Teraz ta moda na obcisłe spodnie i legginsy, a pode się dziwią, że pupa niby chuda, a jednak z cellulitem.

słowik367 - 2019-12-07 18:47:38

aj no nie wiem, nie wiem czy zmiana swojej gardebory jest w stanie pomóc coś na cellulit..

mmmycha - 2019-12-03 21:23:11

Ja uwielbiam nosić luźne rzeczy. Jak jestem luźno ubrana to mam lepsze samopoczucie, ale nie zauważyłam wpływu mojego ubioru na cellulit. Cellulit jak miałam tak mam :)

ELKA! - 2019-12-03 08:06:37

Złoty środek na cellulit to nie luźne ubrania, a zdrowa dieta i systematyczne ćwiczenia!

sava232 - 2019-12-02 18:45:35

Pierwsze słyszę, że luźna garderoba może pozytywnie wpłynąć na redukcję cellulitu. Chociaż obcisła odzież może powodować różne problemy zdrowotne to i pewnie wpływa negatywnie na stan naszej skóry..

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊