Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kofeina na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Sposoby na cellulit » Kofeina na cellulit – jak działa?

Nie od dziś wiadomo, że kofeina na cellulit ma bardzo pozytywne działanie. W znaczący sposób potrafi ona wpłynąć na wygląd skóry i tym samym rozprawić się nieestetycznym cellulitem. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób korzystać z jej pomocy i dlaczego jest aż tak skuteczna. Kofeina to bowiem ogromna moc, która często wykorzystywana jest właśnie przy produkcji kosmetyków.

W jaki sposób działa kofeina na cellulit?Cellulit na pośladkach

Wiadomo już, że z powodzeniem można używać kofeinę na cellulit. Tylko dlaczego jest ona tak niesamowicie skuteczna? Odpowiedź jest dosyć prosta. Kofeina posiada właściwości pobudzające i tym samym, doskonale pobudza tkankę tłuszczową oraz krążenie krwi, co finalnie pozwala na rozbijanie złogów cellulitu. Dodatkowo kofeina skutecznie stymuluje proces lipolizy. Jest to rozkład tłuszczu do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Oprócz tego zapobiega również ponownemu odkładaniu się tłuszczu, dzięki czemu cellulit zmniejsza się.

Jakie właściwości ma kofeina na cellulit?

Kofeina na cellulit działa wręcz zbawiennie. Ale jakie jej najważniejsze właściwości należy wymienić?

Z całą pewnością:

  • pobudzające krążenie krwi,
  • przyspieszające metabolizm,
  • doskonałe wchłanianie w głąb skóry,
  • usprawniające przepływ chłonki w naczyniach limfatycznych oraz krwi w naczyniach krwionośnych.

Dzięki temu kofeina działa dogłębnie i bardzo szybko potrafi rozprawić się z wrogiem, jakim w tym przypadku jest cellulit.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

W jakich kosmetykach może być użyta kofeina na cellulit?

Kofeina na cellulit sprawdza się tak doskonale, że używana zostaje w wielu kosmetykach mających wpływ na wygląd skóry. Kosmetyki na cellulit z dodatkiem kofeiny to przede wszystkim kremy, peelingi, maski oraz preparaty do body wrappingu. Krem z dodatkiem kofeiny doskonale przenika w głąb skóry, gdzie może rozpocząć swoje działanie. Tego typu kremy bardzo często są lekko rozgrzewające oraz pobudzające. Ostatnimi czasy stały się one niezwykle popularne. Kremy bardzo szybko się wchłaniają i od razu atakują tkankę tłuszczową. Rozbijają one cellulit i pozostawiają skórę jedwabiście gładką i pozbawioną nieestetycznych grudek. Ważne jest jednak systematyczne stosowanie. Najlepiej po każdej kąpieli. Zainteresowaniem cieszą się, również peelingi, które dzięki peelingującym grudkom dodatkowo pobudzają skórę i rozgrzewają ją, jeszcze zanim kofeina zacznie na dobre działać. Pomocne są także maski, które pozostawia się na skórze oraz preparaty używane do zabiegu body wrapping.

Sinial to idealne rozwiązanie na cellulit, ponieważ zawiera dużą ilość naturalnych składników aktywnych potrzebnych do prawidłowej pielęgnacji ciała z pomarańczową skórką.

Krem na cellulit - Sinial

ZAMÓW SINIAL
SKUTECZNY KREM ANTYCELLULITOWY  Kup zestaw

Wiadomo już, dlaczego kofeina na cellulit jest doskonałym rozwiązaniem. To właśnie dzięki niej skóra odzyskuje dawny blask. W tej chwili uznaje się, iż faktycznie ze wszystkich dostępnych na rynku preparatów, to właśnie kofeina wykazuje najlepsze działanie. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby sięgać po takie produkty regularnie. Pierwsze efekty będzie można zauważyć już po kilku tygodniach. Coraz częściej kremy zawierające kofeinę, nazywane są kremami marzeń. Głównie dlatego, iż kofeina wchłania się naprawdę głęboko, ponieważ aż do warstwy podskórnej. To właśnie dzięki temu zapewnione jest tak dogłębne działanie, a cellulit jest redukowany, nawet, wtedy gdy krem już się wchłonie.


Bibliografia

1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
3. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
4. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006

8 głosów

Komentarze

Hania - 2020-03-19 08:21:04

O ile to nie sa fusy od kawy to chętnie sprawdzę działanie kofeiny na cellulit :) Widziałam ją w wielu kremach ale zazwyczaj była ona szczątkowa w składzie kosmetyku więc jestem ciekawa jakby zadziałała na przykładzie sinial :)

Kitty23332 - 2020-03-12 20:21:32

Jak dowiedziałam się, że kofeina działa na cellulit to była bardzo dobra wiadomość dla mnie, ponieważ ją uwielbiam! i jest to w 100% naturalny sposób na redukcję pomarańczowej skórki!!

LULU - 2020-03-11 14:15:44

U mnie z kawą na cellulit to tak śmesznie jest, ponieważ nie przepadam za piciem kawy, ale za to właśnie często przygotowuje sobie z niej peelingi ;d

jagoda - 2020-03-11 07:10:32

Jeśli chodzi o kofeinę na cellulit to ja preferuje peelingi kawowe, które nie tylu redukują moją pomarańczową skórkę, ale również można się fajnie zrelaksować. Zawsze po peelingu wchodzę do wody wypełnioną cieplutką wodą i czytam swoją ulubioną książkę :D

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊