Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zobacz jak wygląda cellulit – już teraz!

Strona główna » Blog » Inne » Zobacz jak wygląda cellulit – już teraz!

Jak wygląda cellulit czyli krótko o jego fazach i występowaniu w poszczególnych miejscach na ciele u kobiet. Dowiesz się na jakim jesteś etapie rozwoju tego uporczywego zjawiska, po czym rozpoznać, że jest to właśnie cellulit i dlaczego występuje w tych a nie innych częściach ciała.

Jak wygląda cellulit – faza mało zaawansowana

Etapy cellulituJak wygląda cellulit w fazie mało zaawansowanej? Cellulit zdecydowanie nie jest widoczny tutaj gołym okiem. Na udach i pośladkach możemy go zauważyć dopiero po tym, jak mocno ściśniemy naszą skórę. Pojawią się wtedy delikatne, grudkowate wypukłości. Jest to nic innego, jak nierównomiernie rozłożona warstwa tłuszczu. Na ramionach możemy zauważyć delikatne wgłębienia. Na brzuchu jest praktycznie niewidoczny.Jest to jednak ten najmniej uporczywy dla kobiet etap. Nie przeszkadza, ponieważ go nie widać. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie będziemy szybko przeciwdziałać, jego stan zacznie się pogarszać i będzie coraz bardziej widoczny. Chodząc, stojąc czy siedząc nikt z naszego otoczenia go nie zauważy. My same, prawdopodobnie, będziemy mieć tutaj problem z zaobserwowaniem tego zjawiska. Warto jednak regularnie sprawdzać i nadzorować, czy aby problem się z czasem nie pojawił lub, wiedząc, że jest, nie pogorszył.

Warto przeciwdziałać szybko, aniżeli potem leczyć i zmagać się z nim. Im wcześniej zauważymy problem, tym bardziej zwiększymy naszą szansę na szybsze pozbycie się go.

Przeczytaj ciekawy tekst o masażerach na cellulit – https://sinial.pl/blog/czy-warto-kupic-masazer-na-cellulit-jak-prawidlowo-wykonac-masaz/

Jak wygląda cellulit – faza średnio-zaawansowana

Jak wygląda cellulit w fazie średnio-zaawansowanej? Jest to drugi etap. Po przejściu z niewidocznego problemu, staje się on już widoczny gołym okiem. Podczas chodzenia czy też siedzenia na nogach i udach pojawiają się dziury, wybrzuszenia, ogólnie nierówna powierzchnia. Jest to moment, kiedy nie odczuwamy żadnego bólu.Na ramionach i jest również znacznie bardziej widoczny. Na brzuchu mamy więcej nierówności i pofałdowań. Pamiętajmy jednak, że możemy tutaj nadal w dość szybki i skuteczny sposób pozbyć się problemu.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!

Jak wygląda cellulit – faza bardzo zaawansowana

Jak wygląda cellulit w fazie bardzo zaawansowanej? Jest to ostatni etap rozwoju cellulitu. Jest on tutaj bardzo widoczny, zarówno podczas chodzenia, jak również stania czy też siedzenia na każdej części ciała. Pojawiają się wybrzuszenia, wgniecenia i liczne pofałdowania. W zależności od rodzaju, mogą również pojawić się bóle. Jest to niebezpieczne dla zdrowia i warto wtedy podjąć zdecydowanie środki, które będą miały za zadanie przeciwdziałać. Pamiętajmy jednak, że tutaj będziemy potrzebowały dużo czasu, jak również wielu środków i kosmetyków na cellulit, którymi będziemy musiały walczyć.

Nie można zatem zapomnieć o tym, że:

  • im wcześniej zaczniemy walkę, tym większy skutek przyniosą nasze działania,
  • musimy być sumienne w tym, co robimy,
  • cellulit może się różnić w zależności od osoby.

Na podsumowanie warto powiedzieć, że cellulit u każdej z nas może wyglądać nieco inaczej. Dzieje się tak, ponieważ pofałdowania i wgłębienia inaczej układają się na ciele i na poszczególnych jego częściach. Musimy bacznie obserwować ową przypadłość. Jest to jednak problem do rozwiązania. Im wcześniej zostanie zauważony plus zaczniemy przeciwdziałać, tym samym jest dużo większa szansa na zniwelowanie lub wyeliminowanie problemu.


Bibliografia

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015

10 głosów

Komentarze

pari - 2020-03-02 17:52:09

Ach cellulit mój odwieczny wróg.. Już nie wiem co mam począć... co bym nie robiła to on zawsze ze mną jest;/

Papaya - 2020-02-24 08:42:07

No niestety ale tabletki antykoncepcyjne zniszczyły skórę. Cellulit wygląda u mnie na nie jakiś bardzo wyewoluowany więc jeszcze coś może przez ćwiczenia i dietę bym ugrała.. Staram się od miesiąca więcej ćwiczyć ale jeszcze daleko by usunąć grudki.

simka - 2019-11-08 07:15:53

nie muszę czytać artykułu aby wiedzieć jak wygląda cellulit. Po ostatniej ciąży został mi tak duży, że nie wiem jak sobie z nim poradzić. Nie wiem od czego to zależy, ale mam znajome, które po ciązy wyglądają dużo lepiej niż przed ;d. mega im zazdroszczę

ika - 2019-11-07 16:10:51

Po przeczytaniu artykułu stwierdzam, że mam średnio-zaawansowaną fazę cellulitu.. W moim przypadku to chyba pomoże mi jedynie jakiś zabieg na cellulit ;/

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊