Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit obrzękowy – sprawdź, co to jest

Strona główna » Blog » Cellulit obrzękowy – sprawdź, co to jest

Cellulit obrzękowy występuje na skórze, gdy dochodzi do zaburzeń krążenia krwi i limfy. Wynikające z niego zmiany skórne dużo łatwiej usunąć niż w przypadku cellulitu tłuszczowego, ponieważ wystarczy poradzić sobie z pojawiającymi się obrzękami. Co odpowiada za ten rodzaj cellulitu? Jakie podjąć działania w przypadku jego występowania? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Cellulit obrzękowyCellulit obrzękowy – charakterystyka

Cellulit obrzękowy ma wiele przyczyn. Wśród podstawowych wymienia się siedzący tryb życia oraz małą aktywność fizyczną. Ponadto sprzyja mu nieprawidłowa dieta na cellulit, w tym nadmiar soli i ostrych przypraw, a także nieregularne posiłki. Objawy zwiększają się również za sprawą przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych oraz noszenia butów na wysokim obcasie.

Cellulit obrzękowy – jak wygląda?

Cellulit obrzękowy przejawia się w postaci pofałdowanej i opuchniętej skóry. Zmiany występują na udach i brzuchu, ale także łydkach i kostkach u nóg. Występuje również w okolicy ramion. Cellit obrzękowy na udach to problem niemal każdej kobiety, która obserwuje na swojej skórze grudki, zgłębienia czy fałdki uwidaczniające się po ściśnięciu skóry.

Cellulit obrzękowy – czego unikać?

Cellulit obrzękowy to przypadłość, której można skutecznie uniknąć, stosując działania profilaktyczne.

W codziennym życiu należy ograniczyć zatem:

  • siedzący tryb życia na rzecz regularnej aktywności fizycznej,
  • częste noszenie szpilek,
  • posiłki zawierające sól i ostre przyprawy,
  • nieregularne posiłki,
  • zażywanie doustnej antykoncepcji hormonalnej.
Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALZNIWELUJ CELLULIT OBRZĘKOWY NATURALNYM KREMEM zamów!

Cellulit obrzękowy – jak z nim walczyć?

Aby pokonać cellulit obrzękowy, warto odpowiednio wcześnie wdrożyć skuteczne działania. W tej grupie mieści się przede wszystkim odpowiednie spożycie niegazowanej wody mineralnej, najlepiej z dodatkiem cytryny. Optymalne nawodnienie sprzyja oczyszczaniu organizmu oraz zapobiega magazynowaniu wody. Można również pić herbatki ziołowe lub soki warzywne, które chronią przed gromadzeniem się płynów w tkankach.

Skutecznym sposobem na niwelowanie cellulitu jest zdrowa dieta, która powinna uwzględniać warzywa i owoce, ale ograniczać spożycie soli. Niewskazane są również sery, przekąski czy wędliny.

Korzystne efekty przyniesie spożywanie orzechów i tłustych ryb. Przykładem redukowania objawów cellulitu wodnego jest również noszenie luźnych ubrań, ponieważ opięte stroje utrudniają swobodne krążenie krwi. Warto również wspomnieć o regularnej aktywności fizycznej, wskazane są nawet spacery, które poprawiają krążenie. Najlepsze efekty przyniesie połączenie kilku wspomnianych metod, które tak naprawdę składają się na higieniczny tryb życia, zalecany każdemu człowiekowi. Uzupełnieniem tych działań może być aplikowanie balsamu na cellulit.

Sprawdź też: Tabletki na cellulit wodny

Cellulit obrzękowy jako powszechny problem kobiet

Występowanie cellulitu obrzękowego jest charakterystyczne dla populacji kobiet. Specjaliści uznają problem za chorobę cywilizacyjną. Choć jej występowanie jest tak częste, to istnieją proste sposoby, by sobie z nią radzić. Wystarczy prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia, by zminimalizować ryzyko cellulitu, a także skutecznie poradzić sobie z jego objawami.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
2. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
3. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013

2 głosów

Komentarze

lele - 2021-01-06 18:11:51

Na pewno poczytam sobie jak to wygląda w przypadku tego cellulitu obrzękowego, a co do tego co mi napisałaś, to też się dowiedziałam, że to jest dosyć istotna sprawa i staram się jakość wdrożyć w życie zmiany różnymi aplikacjami

Izabella - 2021-01-04 12:51:55

No tutaj masz fajnie opisane czego unikać i jak z nim walczyć, a jeśli chodzi o ten cellulit wodny to zwróć uwagę na ilość pitych płynów

lele - 2021-01-02 10:22:59

Akurat tego rodzaju cellulitu nie znałam, więc cieszę się, że to sprawdziłam :) U mnie cellulit jest chyba takim połączeniem wodnego i tego obrzękowego

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊