Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Fala akustyczna – cellulit nie ma szans?

Strona główna » Blog » Fala akustyczna – cellulit nie ma szans?

Wybierając zabieg z falą akustyczną, cellulit można szybko usunąć. W jaki sposób? ATW, czyli kuracja za pomocą fali akustycznej (inaczej uderzeniowej) to jedna z ciekawszych metod oddziaływania na tkankę tłuszczową, która objęta jest cellulitem. Zabieg skierowany jest przede wszystkim do osób, które pragną zredukować cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o zabieg, fala akustyczna powoduje rozbijanie komórek tłuszczowych, co prowadzi do zwiększenia jędrności i sprężystości skóry. Terapia efektywnie pobudza metabolizm, poprawia mikrokrążenie skórne i modeluje sylwetkę. Obszarem zabiegowym mogą być zarówno uda, pośladki, ramiona, jak i brzuch.

Fala akustyczna – cellulit w odwrocie?

Fala akustyczna

W przypadku działania fal akustycznych cellulit jest redukowany skutecznie. Jak jednak wygląda sam zabieg? W miejscu zabiegowym aplikowany jest specjalny żel, który zwiększa poślizg, ale również skuteczność urządzenia. W dalszej kolejności specjalista przykłada głowicę do skóry, przesuwając ją w miejsca występowania cellulitu. W czasie zabiegu pacjent odczuwa intensywne uderzenia, których siła dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Mimo opisanych odczuć zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie jest konieczna rekonwalescencja.

Fala akustyczna – cellulit i działanie zabiegu

Jeśli chodzi o falę akustyczną, cellulit zostaje dzięki niej skutecznie zredukowany. Fala akustyczna, określana również uderzeniową, to obecnie skuteczna metoda zmniejszania nadmiaru tkanki tłuszczowej, a tym samym cellulitu. Jak do tego dochodzi? Dzieje się tak, dlatego że urządzenie podgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej. W wyniku tego zostaje pobudzona produkcja kolagenu, który odpowiada między innymi za jędrność oraz napięcie skóry.

Podczas zabiegu emitowane są akustyczne fale dźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczowe. W momencie, gdy docierają do ciała, drgając, powodują rozerwanie błony komórek tłuszczowych

Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALSERUM SKUTECZNIE REDUKUJĄCE CELLULIT zamów!

Sprawdź czy warto stosować kosmetyki na cellulit wodny

Jeśli zaś chodzi o to, jakie fala akustyczna na cellulit efekty przynosi, to wymienia się tutaj najczęściej:

  • poprawę mikrokrążenia,
  • rozluźnienie tkanki tłuszczowej,
  • uszkodzenie adipocytów, czyli komórek tłuszczowych.
  • drenaż limfatyczny.

Fale akustyczne na cellulit – przeciwwskazania

Fale akustyczne na cellulit są bardzo skuteczne, ale istnieją kluczowe przeciwskazania medyczne, które wykluczają ich przeprowadzenie w grupie określonych pacjentów. Zabiegów z użyciem fali uderzeniowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży, a także pacjentów onkologicznych. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry, choroby metaboliczne (hipercholesterolemia), zakrzepica żylna lub objawy pozakrzepowe, a także widoczne stany zapalne w obszarze zabiegowym. Zabiegu nie wykonuje się również u pacjentów przyjmujących leki przeciwkrzepliwe lub z kortyzonem.

Zabieg, fala akustyczna a częstotliwość wizyt w gabinecie

Jeśli chodzi o zabieg, fala akustyczna przynosi oczekiwane efekty dopiero po wykonaniu pełnej serii, która obejmuje około 6 zabiegów. Pierwsze efekty są jednak widoczne nawet po pierwszym zabiegu z użyciem metody, jaką jest fala akustyczna, cellulit zostaje lekko wygładzony i zmniejszony. Wykorzystując działanie, jakie ma fala akustyczna, cellulit można szybko zwalczyć i cieszyć się z jędrnej, gładkiej skóry. Aby podtrzymać uzyskane efekty, należy jednak zadbać o regularną aktywność fizyczną, zdrową dietą oraz pielęgnację naturalnym kremem na cellulit.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
2. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

1 głosów

Komentarze

Agruska - 2021-04-20 08:16:35

U mnie na razie też domowe działania, ale z chęcią bym się na coś takiego wybrała

Klaudia - 2021-04-19 11:56:59

Mi tez się wydaje to dobrym pomysłem jeśli kogoś stać na taką częstotliwość wizyt w gabinecie. Mało jest przeciwwskazań dodatkowo. Ja jednak radzę sobie kremami i domowymi metodami

Lalka - 2021-04-18 09:55:46

Ja już od długiego czasu przymierzam się do takiego zabiegu, a ta fala akustyczna wydaje się naprawdę bardzo fajnym pomysłem na cellulit, samo działanie tego zabiegu pewnie jest bardzo skuteczne

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊