Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Skórka pomarańczowa – pozbądź się jej

Strona główna » Blog » Skórka pomarańczowa – pozbądź się jej

Skórka pomarańczowa, czyli po prostu cellulit, to problem, z którym zmaga się większość kobiet. Ta owocowa metafora wzięła się stąd, że w powiększeniu cellulit wygląda właśnie jak skórka pomarańczowa. Powierzchnia skóry jest wtedy nierówna, najczęściej pofałdowana, z wyraźnymi wgłębieniami. Skąd się bierze pomarańczowa skórka na piersiach i w innych częściach ciała?

Skórka pomarańczowa – przyczynySkórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa uzależniona jest od wielu przyczyn. Pierwszą i jedną z podstawowych są błędy żywieniowe, które przyczyniają się do problemów z krążeniem, odkładania toksyn i płynów. Drugą jest noszenie zbyt ciasnych ubrań, które ograniczają swobodny przepływ krwi. Duże znaczenie ma również tak popularny i wymuszony na człowieku siedzący tryb życia oraz nadużywanie niektórych substancji, w tym: alkoholu, tytoniu oraz kawy. Okazuje się również, że cellulit, skórka pomarańczowa, dziedziczona jest w genach. I choć wydawać by się mogło to oczywiste, nie zawsze współwystępuje z otyłością. Za główną przyczynę specjaliści uznają zatem problemy z układem hormonalnym.

Skórka pomarańczowa na udach, brzuchu czy pośladkach powstaje z powodu nadmiaru estrogenów w organizmie, które powoduję zatrzymywanie tłuszczu i wody. To jest również przyczyną występowania cellulitu u kobiet w czasie menopauzy, ciąży oraz podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych.

Skórka pomarańczowa występuje również z powodu nieprawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego. W przypadku nieprawidłowości w krążeniu limfy w komórkach tłuszczowych magazynowane są zbędne produkty przemiany materii (toksyny), które normalnie powinny być usunięte z organizmu. W tej sytuacji komórki tłuszczowe, które położone są w tzw. podskórnej tkance tłuszczowej ulegają powiększeniu, przez co tworzą charakterystyczne zgrubienia na skórze, znane jako pomarańczowa skórka.

Krem na cellulit - Sinial

SINIAL
NATURALNA POMOC W WALCE Z POMARAŃCZOWĄ SKÓRKĄ zamów!

Objaw skórki pomarańczowej, czy wiesz, jak ją poznać?

Pierwszy objaw skórki pomarańczowej pojawia się najczęściej na zewnętrznej stronie ud. W dalszej kolejności zwiększa swój zasięg, pojawiając się również na ich wewnętrznej stronie, a później również na pośladkach czy biodrach. W zaawansowanych stadiach zmiany pojawiają się również na skórze biustu, brzucha oraz zewnętrznej stronie ramion. Specjaliści wskazują, że istnieją trzy stadia, jakie ma skorka pomarańczowa, jak się pozbyć cellulitu zależy zatem od tego, w której fazie znajdują się zmiany. Od stopnia ich zaawansowania zależy, jak bardzo skóra będzie podatna na działanie czynników zewnętrznych (kremów, masaży na cellulit, rollerów itp.).

Oto stadia rozwoju skórki pomarańczowej:

  • etap pierwszy. Zmiany właściwie nie widać. Są widoczne dopiero po wykonaniu testu skórnego, czyli uchwyceniu fałdki skórnej. Wtedy pojawiają się na niej wyraźne zgrubienia i wgłębienia,
  • etap drugi. Zmiany widoczne są pod mocnym oświetleniem,
  • etap trzeci. Nierówności skóry widoczne są gołym okiem, nawet bez mocnego światła.

Skórka pomarańczowa i kompleksowe działanie

Skórka pomarańczowa wymaga zdecydowanego podejścia. Najlepiej działać kompleksowo, ponieważ tylko szereg działań może przynieść oczekiwany skutek. Warto włączyć do codziennych zadań aktywność fizyczną, prowadzić zdrową dietę, a ponadto dbać o pielęgnację skóry naturalnymi kremami na cellulit.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10
otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Rucińska M., Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014
2. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
3. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide, Permuted Press, 2019

4 głosów

Komentarze

Agawa - 2020-09-08 16:39:56

skoro cellulit to wynik estrogenu to są też jakieś terapie hormonalne na to ?

paulis_tp - 2020-09-03 17:11:48

dlatego najlepiej jak najszybciej jakieś kremy uelastyczniające skórę stosować i nie czekać aż wyjdzie cellulit bo potem to nie wygląda estetycznie i ciężej zwalczyć

Elzi - 2020-09-01 20:07:29

u mnie to akurat przyczyna jest prosta - za dużo kalorycznego żarcia i poszło w boczki no i uda i tak wstąpiłam do grona posiadaczek pomarańczowej skórki :) mam nadzieję, że ten krem pomoże bo nie czuję się z tym jakoś najlepiej

Sabinkaa - 2020-09-01 15:54:12

U mnie krem na cellulit bardzo pomógł w walce z pomarańczową skórką, do tego masaż 10 min!! polecam kobietki

Sandra35 - 2020-08-31 00:48:22

Ja niestety nie wiedziałam jakie są pierwsze objawy pomarańczowej skórki, no cóż teraz to tylko u kosmetyczki coś zdziałam

lori - 2020-08-29 18:40:03

No i nie ma się czego wstydzić, nie raz przyczyny nie są naszą winą i nie jest to z powodu zaniedbania czy coś tylko tak to genetycznie mamy, nawet chude osoby mają skórkę pomarańczową , przynajmniej są kremy, które pomagają zwalczyć, nie trzeba się poddawać ;)

Gjenia - 2020-08-29 00:13:25

U mnei neistety wyszła przez złe leki hormonalne, muszę zacząć szczotkować sie na sucho, to podobno pomaga coś

Gabri PB. - 2020-08-27 16:04:39

skórka pomarańczowa to moja zmora od kilku lat

Teresa - 2020-08-26 23:25:20

Niestety teraz kobietki nawet takie szczupłe mają pomarańczową skórkę od tych całych rurek na nogach pozdrawiam :**

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊