Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy dieta Dukana na cellulit jest skuteczna?

Strona główna » Blog » Czy dieta Dukana na cellulit jest skuteczna?

Dieta Dukana cellulit jest w stanie w pewnym stopniu zniwelować. Pomarańczowa skórka jest powszechnym problemem przysparzającym wielu kompleksów i dotyczy 70% kobiet. Jeśli jesteś jedną z nich to zapewne szukasz sposobu, który raz na zawsze zlikwiduje Twój problem. Dieta Dukana jest często wybieranym rozwiązaniem. Ale czy jest bezpieczna? Jeśli masz takie dylematy, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Dieta Dukana a cellulit – charakterystyka

Dieta Dukana zakłada, że idealnym sposobem walki z cellulitem jest wdrożenie diety proteinowej. Polega na stosowaniu w diecie dużej ilości białka. Dieta Dukana cellulit niweluje poprzez zastosowanie kilku etapów. Pierwszy i drugi skupia się na utracie wagi, trzeci i czwarty pozwala na uniknięcie efektu jo-jo.

dieta Dukana

Zasady Diety Dukana:

 • do każdego posiłku pij 2 szklanki wody,
 • jedz tylko wtedy, gdy jesteś głodna,
 • spożywaj duże ilości białka,
 • ogranicz węglowodany i tłuszcze,
 • jedz w określonych godzinach.

Dieta Dukana a cellulit – jak to działa

Dieta Dukana cellulit w dużym stopniu potrafi zniwelować. Osoby chcące zrzucić nadmiar kilogramów a przy tym pozbyć się pomarańczowej skórki często wybierają właśnie tą dietę. Kiedy dostarcza się dużą ilość białka nie stosując tłuszczów i cukrów, organizm zaczyna czerpać energię z zapasów tłuszczu z tkanki podskórnej, co powoduje wyrównanie nierówno rozmieszczonej tkanki tłuszczowej tworzącej efekt pomarańczowej skórki.

Dieta Dukana a cellulit – skutki pozytywne

Dieta Dukana wpływając na cellulit pozwala na szybką utratę wagi. Dieta Dukana cellulit jest w stanie zniwelować bardzo skutecznie. Wiele kobiet zauważa po jej zastosowaniu znaczącą poprawę.

Do najważniejszych pozytywów należy:

 • brak uczucia głodu w trakcie diety (wystarczające porcje posiłków),
 • duża utrata wagi,
 • wyeliminowanie z diety słodyczy,
 • zaleca picie dużej ilości wody niegazowanej.
Krem na cellulit - Sinial

SINIAL
KREM NA CELLULIT Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ NATURALNYCH SKŁADNIKÓW zamów!

Dieta Dukana a cellulit – skutki uboczne

Dieta Dukana na cellulit niesie za sobą jednak skutki uboczne. W połączeniu ze sporą ilością wody niegazowanej, którą zaleca się pić w trakcie diety obserwuje się duży wpływ na filtrację nerek, co może powodować nadmierne ich obciążenie. Dieta Dukana, jak każda rygorystyczna dieta pociąga za sobą szereg skutków ubocznych. Nie pozwala na zwalczenie cellulitu w krótkim czasie. Na efekty trzeba trochę poczekać a długotrwale ją stosując nie jest się w stanie uniknąć skutków ubocznych.

Sprawdź, jaka dieta na cellulit będzie najbardziej skuteczna!

Do najważniej z nich należy:

 • silne osłabienie,
 • utrata witamin i niezbędnych w diecie tłuszczów,
 • obciążenie nerek,
 • dieta Dukana cellulit usuwa kosztem zmniejszonej aktywności fizycznej,
 • dietę mogą stosować jedynie w pełni zdrowe osoby nie zażywające leków.

Wprawdzie dieta Dukana cellulit zwalcza w krótkim czasie, jednak wiąże się z szeregiem skutków ubocznych i może być szkodliwa dla zdrowia. Zdecydowanie bezpieczniej jest po prostu zdrowo się odżywiać.

Stosować w diecie dużą ilość warzyw i owoców oraz pić wodę niegazowaną i zieloną herbatę zamiast słodkich i gazowanych napojów. Zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną również niweluje cellulit nie wywołując przy tym skutków ubocznych. Dieta Dukana cellulit niweluje dzięki czerpaniu energii z zapasów tłuszczu, ale przy tym nie stawia na aktywność fizyczną z powodu dużego osłabienia. Bardzo pomocne w walce z cellulitem jest również stosowanie serum na cellulit. Dobrze jest jego stosowanie połączyć z masażem miejsc dotkniętych cellulitem. Pobudzi to mikrokrążenie w tkankach podskórnych a tym samym będzie pomocne w redukcji cellulitu.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Wyka J., Malczyk E., Misiarz M., i wsp., Assesment of food intakes for women adopting the high protein Dukan, Rocz. Panstw. Zakl. Hig., 2015

3 głosów

Komentarze

Karolina Mnich - 2020-10-29 08:41:29

wystarczy jeść 5 razy dziennie mniejsze porcje i pić dużo wody, a będzie to na pewno lepsze wyjście, niz takie wycieńczanie organizmu... przecież mozna sobie zniszczyć nerki taką dietą dukana, a cellulit i tak zostanie

Mirabelka - 2020-10-25 13:34:40

ten lekarz jak dobrze kojarzę, został pozbawiony praw do wykonywania zawodu, więc samo to powinno dać do myślenia ;)

anonim - 2020-10-21 17:59:04

normalnie nie wierzę, że ludzie nadal to stosują.. przecież po tym jest i tak wielki efekt jojo, a cellulit powróci jeszcze gorszy..

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊