Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dieta na cellulit wodny – jaką stosować?

Strona główna » Blog » Dieta na cellulit wodny – jaką stosować?

Dieta na cellulit wodny faktycznie może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd obszarów objętych cellulitem. Oczywiście tylko, wtedy gdy jest prawidłowo stosowana. To dlatego warto dowiedzieć się, jakich składników nie może zabraknąć w diecie antycellulitowej, a jakie jak najbardziej mogą się w niej znaleźć, aby skóra odzyskała odpowiedni wygląd. Okazuje się bowiem, że dieta na cellulit wodny wcale nie jest tak skomplikowana. Wystarczy kierować się tylko kilkoma wytycznymi.

Dieta a cellulitCellulit – dieta, czyli co jeść a czego nie?

Jeśli chce się przeprowadzić odpowiednie odżywianie na cellulit, dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Tylko w taki sposób można osiągnąć pożądane efekty. Dieta na cellulit wodny polecana jest kobietom w każdym wieku, ponieważ na każdym etapie życia potrafi przynieść oczekiwane efekty. Należy jednak pamiętać o tym, że musi być systematyczna. W przeciwnym razie niestety cellulit nie zacznie się zmniejszać.

Z czego na pewno trzeba zrezygnować, zmagając się z cellulitem? Na pewno z:

  • produktów przetworzonych,
  • cukrów,
  • soli,
  • produktów zawierających znaczną ilość konserwantów i barwników.

Tylko w ten sposób dieta na cellulit wodny przyniesie zakładane efekty. Oprócz tego należy naturalnie pamiętać także o produktach, po które szczególnie powinno się sięgać. Są to oczywiście świeże warzywa i owoce. Najlepiej, aby stały się one podstawą każdej diety, nie tylko u pań, które chcą zlikwidować cellulit.

Na pewno warto zwracać także szczególną uwagę na to, co się pije. Wiele osób to ignoruje, uważając, że nie ma to tak dużego znaczenia, ale owszem, ma ogromne znaczenie.

Sięganie po kolorowe i słodzone napoje jest bezwzględnie zakazane. Często to właśnie one przyczyniają się do bardzo złego stanu skóry.

Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALPOZBĄDŹ SIĘ CELLULITU WODNEGO SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI zamów!

Dieta na cellulit wodny a picie wody

Dieta na cellulit wodny obejmuje także specjalne zasady związane z piciem wody. Okazuje się bowiem, że bardzo ważne jest to, ile wody dziennie się wypija oraz, jaka jest to woda. Ludzki organizm składa się w większości z wody. Nic więc dziwnego, że jej braki są sygnalizowane przez organizm i nie wolno ich lekceważyć. To właśnie często z powodu niewystarczającej ilości nawodnienia pojawia się nieestetyczny cellulit. Dieta na cellulit wodny musi określać więc, jak dużo wody się poje, kiedy i jaka jest to woda. Przede wszystkim zdrowym nawykiem będzie rezygnacja z wody gazowanej. Najlepiej odrzucić ją całkowicie i zastąpić wodą niegazowaną, która ma działanie pozytywne na całe ciało. Poprawia nie tylko samopoczucie, ale i całkowity wygląd skóry.

Dieta na cellulit wodny zakłada, że dorosła kobieta powinna wypijać między 2 a 3 litrami wody niegazowanej dziennie. Najlepiej wyrobić sobie zdrowy nawyk i liczyć szklanki wody lub ściągnąć aplikację, która o tym przypomina.

Dieta na cellulit wodny jest bardzo ważna. Dzięki jej przestrzeganiu można znacząco poprawić wygląd skóry. Staje się ona napięta i ujędrniona. Wygląda także o wiele lepiej wizualnie. Powinna zastanowić się nad nią każda kobieta, która boryka się z podobnym problemem. Dzięki temu cellulit będzie mniej widoczny, a samopoczucie znacznie lepsze. Dodatkowo restrykcje nie są tak uciążliwe.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Tomaszewicz V, Chrzanowska M, Klawe JJ., Wybrane składniki mineralne w żywności o istotnym
znaczeniu dla terapii antycellulitowych, 2014

3 głosów

Komentarze

Czasunia - 2020-12-16 15:40:06

No nasz organizm tak łatwo nie da nam sie zaniedbać i właśnie jak pijemy za mało wody to wtedy organizm sam sobie ją zatrzymuje i tym objawia się często cellulit właśnie

mawis - 2020-12-16 12:38:03

Serio przy cellulicie wodnym tak duże znaczenie ma picie jeszcze więcej wody?

Rena - 2020-12-16 10:37:34

Bardzo fajny artykuł! W takiej diecie nie musimy się katować, ale warto wiedzieć co warto jeść, a czego nie i to wystarczy

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊