Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak powstaje cellulit? Sprawdź!

Strona główna » Blog » Jak powstaje cellulit? Sprawdź!

Jak powstaje cellulit? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które obserwują na swojej skórze pierwsze, nieestetyczne zmiany. Cellulit powstaje, gdy tkanka tłuszczowa, woda oraz pozostałe produkty przemiany materii są nierównomiernie rozmieszczone. Przez niewłaściwą cyrkulację limfy i krwi powstaje tzw. skórka pomarańczowa, czyli dobrze wszystkim znane fałdy i zgrubienia. Jeśli chodzi o cellulit jak powstaje uzależnione jest od kilku podstawowych czynników.
Cellulit powstanie

Jak powstaje cellulit i skąd się bierze

Jeśli chodzi o to, jak powstaje cellulit, to głównym winowajcą są zaburzenia hormonalne. Zwiększona ilość estrogenu powoduje, że naczynia krwionośne i limfatyczne przepuszczają więcej krwi i limfy, efektem czego jest magazynowanie płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. W ten sposób powstaje cellulit na udach. W przestrzeniach gromadzony jest płyn, a mikrokrążenie ulega spowolnieniu.

Szczególnie narażone są na to kobiety w czasie miesiączki, w ciąży oraz karmiące piersią. Zaburzeniom hormonalnym sprzyja również zażywanie antykoncepcji.

Sprawdź: Cellulit, a tabletki antykoncepcyjne

Swój udział ma w tym też progesteron, czyli drugi z najważniejszych hormonów damskich. Odpowiada on na spowolniony przepływ krwi w żyłach, co prowadzi do zmian w tkance łącznej. Przez to włókna kolagenowe tracą sprężystość, co sprzyja powstawaniu cellulitu w miejscach szczególni nim zagrożonych.

Omawiając sytuację, jak powstaje cellulit, nie sposób nie wspomnieć o czynnikach genetycznych. Wpływają one na tworzenie się zmian nawet u nastolatek.

Przyczyniają się do tego między innymi: obrzęki, żylaki na nogach, a także wiotka struktura tkanki łącznej. Wpływ na cellulit mają również działania własne, a przede wszystkim zaniedbania w sferze aktywności fizycznej. Brak regularnego ruchu, siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu skórki pomarańczowej. Innym kluczowym aspektem jest niezdrowa dieta na cellulit. Nadmierne spożycie cukru i soli, a także przeważająca ilość produktów wysokoprzetworzonych i napojów słodzących powodują cellulit.

Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALNATURALNY SPOSÓB NA POWSTAJĄCY CELLULIT zamów!

Jak powstaje cellulit i fazy cellulitu

Jeśli wiadomo już, jak powstaje cellulit, to warto również poznać charakterystyczne etapy jego rozwoju.

Specjaliści wskazują na cztery stopnie rozwoju cellulitu, które związane ze zmianami klinicznymi, termograficznymi i histopatologicznymi:

  • stadium I – ograniczenie elastyczności skóry,
  • stadium II – ograniczenie elastyczności skóry, ujemny wynik testu uszczypnięcia- wykonywany manualnie, bladość cery,
  • stadium III – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, miejscowo dodatni wynik testu uszczypnięcia (wszystkie oznaki stadium drugiego), a także drobne grudki, widoczny efekt skórki pomarańczowej,
  • stadium IV – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, a także wyraźnie dodatni wynik na skutek uszczypnięcia skórki, zwiększenie grudek.

Jak powstaje cellulit? Zacznij działać, nim będzie za późno

Wiadomo już jak powstaje cellulit. Okazuje się, że oprócz uwarunkowań genetycznych, w znacznym stopniu mamy wpływ na jego występowanie. Poprzez zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną można zapobiec jego powstawaniu. Dzięki prostym działaniom można cieszyć się gładką skórą.

Uwaga!

TERAZ na stronie sinial.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Sinial. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
2. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019
3. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007

3 głosów

Komentarze

Barbara - 2020-11-15 08:51:14

pewnie najlepiej by działał jakby się zareagowało nieco szybciej, ale na pewno taka kuracja nie zaszkodzi

Kasia - 2020-11-14 10:37:13

To jak powstaje cellulit to wiedziałam, ale o różnych fazach to nie miałam pojęcia. Taki krem jak Sinial da radę nawet jak ktoś już troszkę niestety zbagatelizował problem

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊