Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Morsowanie a cellulit genialna metoda!

Strona główna » Blog » Morsowanie a cellulit genialna metoda!

Morsowanie a cellulit. Od pewnego czasu morsowanie stało się niemal zimowym sportem narodowym Polaków. Osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z zimowymi kąpielami są do do nich dość sceptycznie nastawione. Czy słusznie? Najczęściej zadawanym pytaniem kobiet jest: morsowanie a cellulit? Większość z nas zastanawia się czy możliwe jest pozbycie się defektu, jakim jest cellulit poprzez zimne kąpiele.

Morsowanie a cellulit czy to dobre rozwiązanie?Morsowanie a cellulit czy to dobre rozwiązanie

Morsowanie a cellulit – potwierdzone jest, że kąpiele w zimnej wodzie znacząco wpływają na redukcję cellulitu. Kobiety, które morsują zauważają znaczącą poprawę stanu skóry zaledwie po kilku kąpielach. Ruch wody delikatnie masuje ciało, jednak to jej niska temperatura przyspiesza przepływ krwi i limfy pod skórą. W rezultacie ciało staje się jędrniejsze i gładsze, a z powierzchni skóry znika cellulit. Dlatego morsowanie a cellulit jest dobrym rozwiązaniem tego ostatniego. Warunkiem znaczącego wpływu morsowania na cellulit jest regularność zażywanych kąpieli. Raz w tygodniu to minimum systematycznej rutyny, aby móc spodziewać się pozytywnych efektów. Dla morsowych zapaleńców nie straszne są częstsze kąpiele.

Sprawdź jak powstaje cellulit?

Morsowanie a cellulit – przeciwwskazania.

Morsowanie a cellulit – ze zbawiennych dla skóry zimnych kąpieli, powinny zrezygnować osoby cierpiące na zaburzenia układu krążenia oraz z chorobami serca. Przeciwwskazaniem są również choroby żył, padaczka, choroby psychiczne, choroby mózgu i neurologiczne, borelioza. Odradza się morsowania osobom z nadczynnością tarczycy, przeziębionym i kobietom w ciąży.

Krem na cellulit - Sinial

SINIALKREM NA CELLULIT WSPOMOŻE EFEKTY WYPRACOWANE PRZEZ MORSOWANIE zamów!

Morsowanie a cellulit – jak to działa?

Morsowanie a cellulit – mechanizm jaki zachodzi w organizmie. Poddanie ciała nagłemu i znaczącemu ochłodzeniu przyczynia się do gwałtownego skurczenia naczyń krwionośnych. Krew “chowa” się w głębiej położonych narządach i tkankach, a zwiększone ukrwienie mobilizuje i usprawnia ich pracę. Po wyjściu z kąpieli krew dopływa z powrotem do stawów i skóry – dowodem potwierdzającym ten fakt jest intensywnie zaróżowiona skóra. Układ krwionośny wchodzi na pełne obroty, dotleniając i odżywiając wszystkie tkanki.

Morsowanie a cellulit i inne dobrodziejstwa!

Morsowanie a cellulit i jego zadowalający efekt to nie jedyne korzyści wynikające z morsowania.

Do pozostałych pozytywów wynikających z kąpieli w zimnej wodzie należy zaliczyć:

 • wzrost naturalnej odporności
 • stymulację układu krwionośnego
 • regenerację mięśni i rekonwalescencję po kontuzjach
 • spalanie tkanki tłuszczowej
 • poprawa nastroju
 • zahartowanie ciała
 • lepsze ukrwienie skóry
 • lepszy metabolizm
 • redukcja masy ciała
 • poprawa wydolności organizmu
 • obniżenie wieku biologicznego
 • zwiększenie energii i radości z życia

Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze morsów by przekonać się do słuszności podejmowania zimnych kąpieli. Ważne jest przede wszystkim, aby odpowiednio przygotować się do morsowania.

Należy pamiętać o o rozgrzewce przed wejściem do wody. Do najpopularniejszych metod należy krótki bieg, podskoki, trucht bokserski ważne, aby rozruszać i dotlenić mięśnie. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, czapkę i ewentualnie rękawiczki. Powodzenia!


Bibliografia

1. Zimna siła Dawid Dobropolski 2018
2. Shevchuk NA. Adapted cold shower as a potential treatment for depression. Med Hypotheses. 2008;70(5):995-1001. doi: 10.1016/j.mehy.2007.04.052. Epub 2007 Nov 13. PMID: 17993252.

1 głosów

Komentarze

Polina - 2021-10-13 12:07:51

Jest to logiczne w sumie, bo cellulit też schodzi wraz ze spadkiem wagi

Martyna - 2021-10-12 16:25:31

No ale to nie tylko sam cellulit podlega redukcji morsowanie na cellulit i tak daje inne dobrodziejstwa, ja przy redukowaniu wagi bardzo mocno odczułam działanie zimnych kąpieli

Mersi - 2021-10-11 14:03:36

Morsowanie na cellulit świetna sprawa, ale naprawdę warto sobie o tym poczytać, jak to działa i w ogóle żeby sobie krzywdy nie zrobić, bo na hura bez wiedzy nigdy to się dobrze nie kończy

Nika - 2021-10-10 19:27:55

Zapraszam dziewczyny, właśnie sezon się powoli rozpoczyna, więc można się szykować :D

Dorotoa - 2021-10-10 16:01:29

Nie ma wielu przeciwskazań w moim przypadku więc ja również będę próbować

Kulka - 2021-10-10 13:29:38

Już tamtej zimy myślałam nad takim rozwiązaniem, ale się finalnie nie zdecydowałam. Ale chciałabym tym razem dać radę bo to nie pierwsze miejsce gdzie widzę, że morsowanie a celullit ma ze sobą wiele zależności i na pytanie czy to dobre rozwiązanie z reguły odpowiedź jest twierdząca

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊