Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Odsysanie cellulitu – dowiedz się, czy warto

Strona główna » Blog » Odsysanie cellulitu – dowiedz się, czy warto

Odsysanie cellulitu jest zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością. Lato to czas, w którym większość osób pragnie zachować piękną sylwetkę, oraz gładką i jędrną skórę. Cellulit nie jest mile widzianym dodatkiem do nowego bikini na plaży, czy basenie, trudno powiedzieć też, by był on po prostu estetyczny.  Kiedy warto się zdecydować na odsysanie cellulitu i czy jest to ostateczność? Czy istnieją jakieś alternatywy dla tego zabiegu? Kwestie te zostaną omówione w tym artykule. 

Odsysanie cellulitu – kiedy się na nie zdecydować?Odsysanie cellulitu - kiedy się na nie zdecydować?

Odsysanie cellulitu to zabieg, który można wykonać przede wszystkim poprzez odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg taki można wykonać na różne sposoby, najczęściej jednak wykorzystuje się w tym celu:

  • liposukcję ultradźwiękową,
  • liposukcję laserową,
  • liposukcję SAL,
  • liposukcję WAL,
  • endermologia.

Sprawdź jak powstaje cellulit?

Jest kilka różnych opcji zabiegowego usunięcia cellulitu, jednak te polegają na jego odsysaniu, poprzez odsysanie tkanki tłuszczowej. Kiedy warto zdecydować się na odsysanie cellulitu? Przede wszystkim wówczas, gdy pacjentka ma więcej niż 25 lat, a co za tym idzie, jej skóra nie ma już swojej dawnej jędrności i sprężystości. Warto zastanowić się nad tym zabiegiem także wtedy, kiedy odpowiednia dieta, ani ćwiczenia fizyczne nie przynoszą żadnych efektów.

Krem na cellulit - Sinial

SINIALSPRÓBUJ KREMU ZANIM SIĘGNIESZ PO ODSYSANIE TŁUSZCZU zamów!

Odsysanie cellulitu – jak temu zapobiec?

Odsysanie cellulitu nie musi być koniecznością. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zapobieganie temu zabiegowi. Należy zadbać o to, by cellulit skutecznie wyeliminować. Przede wszystkim należy odpowiednio zbilansować swoją dietę, oprzeć ją o naturalne i zdrowe produkty, w oparciu, o piramidę żywieniową.

Warto unikać tłustych, smażonych i słodkich potraw, które sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu, a co za tym idzie także powstawaniu cellulitu.

Oprócz tego należy wprowadzić regularną aktywność fizyczną przez przynajmniej 40 minut dziennie. Pływanie, jazda na rowerze i na rolkach, długie spacery powinny skutecznie zapobiec konieczności wykonania zabiegu odsysania cellulitu.

Odsysanie cellulitu – czy to jedyna opcja na pozbycie się pomarańczowej skórki?

Odsysanie tłuszczu nie musi być ostatecznością. Jak wspomniano wcześniej, można skutecznie minimalizować cellulit, a tym samym nie dopuścić do sytuacji, w której zmuszeni jesteśmy do wykonania zabiegu odsysania tłuszczu. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się cellulitu. Oczywiście, należy najpierw zastosować wspomniane wcześniej wskazówki, czyli wprowadzenie zbilansowanej diety, oraz codziennej aktywności fizycznej. Skuteczne może okazać się również szczotkowanie całego ciała specjalną, przeznaczoną do tego szczotką drucianą. Poleca się również regularne wykonywanie peelingów całego ciała, a szczególnie miejsc objętych cellulitem. Można również stosować masażery, a także bańki silikonowe, określane także jako bańki chińskie. Najpierw należy nałożyć na ciało ulubiony olejek, następnie zasysać cellulit taką bańką. Jest to skuteczny sposób na domowe odsysanie cellulitu. Wybraną metodę najlepiej stosować kilka razy w tygodniu.

Odsysanie tłuszczu nie musi stanowić ostatecznej drogi do pozbycia się cellulitu. Jak już wspomniano, warto najpierw zadbać o dietę i ruch, oraz obserwować swoje ciało. Jeśli nie przynosi to zamierzonych efektów, dobrze sprawdzą się peelingi, masaże skóry i szczotkowanie jej. Odsysanie cellulitu powinno być ostatecznością, kiedy wszystkie opisane sposoby zawodzą przez długi czas ich praktykowania.


Bibliografia

1. Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2010
2. Clin Interv Aging 2007; 2 (4): 623-630
3. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa 2011, s. 192-288

1 głosów

Komentarze

Ireth - 2021-11-03 13:10:25

Najwazniejsza to jest systematyczność, to często jest tym problemem, bo nie sztuka tydzień rygoru się jakiegoś trzymać, a kilka miesięcy

Japonka - 2021-11-02 22:36:53

Dieta, treningi, pielęgnacja, te trzy rzeczy jak się wdroży to powinno prędzej czy później się udać

Figaro - 2021-11-02 12:37:28

Może się źle za to bierzesz i korzystasz z mało skutecznych metod

Justyna - 2021-11-02 08:55:09

Tylko nie każdemu to wychodzi, ja się sama zastanawiam czy to nie będzie jedyna opcja skuteczna na pozbycie się pomarańczowej skórki

Figaro - 2021-11-01 17:43:15

Odsysanie cellulitu powinno być ostatecznością, przy młodej skórze jest wiele sposobów jak temu zapobiec i zniwelowac cellulit bez tego

Katarzyna - 2021-11-01 14:52:39

Nikt Ci nie zabroni, to jest takie wskazanie po prostu

Katarzyna - 2021-11-01 12:28:17

Odsysanie cellulitu mnie już jakiś czas interesuje, wiem kiedy się na nie zdecydować, że to raczej więcej niż 25 lat powinno się mieć. Ale byłby problem jakbym poszła mając mniej lat?

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊