Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rowerek czy orbitrek na cellulit – co będzie lepsze?

Strona główna » Blog » Rowerek czy orbitrek na cellulit – co będzie lepsze?

Rowerek czy orbitrek na cellulit, który z nich będzie odpowiedni? To pytanie zadają sobie głównie kobiety, które walczą ze skórką pomarańczową. Czy orbitrek działa na cellulit? Tak, podobne efekty wykazuje jednak rowerek stacjonarny. Urządzenia są jednak inaczej skonstruowane i przez to wymuszają inny rodzaj ruchu. Regularne ich stosowanie może jednak skutecznie pomóc schudnąć i pozbyć się cellulitu. 

Rowerek na cellulitRowerek czy orbitrek na cellulit - co jest bardziej skuteczne?

Rowerek czy orbitrek na cellulit – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które chcą zrzucić nadmierne kilogramy a wraz z nimi cellulit w domu. Urządzenia mają silny wpływ na ciało, wzmacniając mięśnie. Poprawiają też wydolność i kondycję organizmu. Wykonując regularny trening, organizm lepiej sobie radzi z wysiłkiem. Co więcej, ich użytkowanie poprawia pracę układu krążenia i wzmacnia serce. Ćwiczenia poprawiają również samopoczucie za sprawą zwiększonej produkcji endorfin oraz obniżenia poziomu kortyzolu odpowiedzialnego za stres. Które urządzenie jest jednak skuteczniejsze w walce z cellulitem? Oba mogą okazać się bardzo pomocne w walce z cellulitem, ponieważ oba zwiększają aktywność fizyczną i aktywują dolne partie ciała, których najczęściej dotyczy problem skórki pomarańczowej.

Rowerek silnie aktywuje przede wszystkim dolne kończyny, skutecznie wzmacniając mięśnie, ale redukuje też cellulit i tkankę tłuszczową. Natomiast orbitrek działa na całe ciało, przez co angażuje też górne partie mięśniowe. Co najważniejsze, nie obciąża stawów dzięki stabilnemu podparciu stóp.

Zobacz jakie kosmetyki na cellulit wodny wybrać

Rowerek czy orbitrek na cellulit - w domu czy na siłowni?

Zastanawiając się czy wybrać rowerek, czy orbitrek na cellulit, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim miejscu będziemy z niego korzystać. Sprzęt znajduje się niemal na każdej siłowni, gdzie dodatkowo można skorzystać z pomocy trenera personalnego, który wyjaśnia działanie sprzętu i jego skuteczność. Orbitrek, jak i rowerek sprawdzają się także do ćwiczeń w domu. W tym wypadku należy jednak liczyć się z dużą inwestycją finansową. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tej decyzji, warto udać się na siłownię i wypróbować sprzęt, aby przekonać się, czy jest odpowiedni dla nas.

Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALKREM NA CELLULIT NA BAZIE SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH zamów!

Rowerek czy orbitrek na cellulit - dla kogo są takie ćwiczenia?

Rowerek i orbitrek znajduje szczególne zastosowanie w przypadku osób:

  • otyłych,
  • z nadwagą,
  • posiadających problem ze stawami, co sprawia, że nie mogą ich obciążać. Właściwa konstrukcja sprzętu sprawia, że znika problem obciążania stawów.

Aby wpłynąć skutecznie na redukcję cellulitu czy obniżenie masy ciała, należy jednak uwzględnić w planie dnia systematyczny trening. Pierwsze efekty mogą być widoczne nawet po czterech tygodniach ćwiczeń.

Podsumowując, analizując czy rowerek, czy orbitrek na cellulit będzie dla nas odpowiedni, warto zapamiętać, że najlepszą drogą pokonania cellulitu, jest wprowadzenie zmian na stałe i rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej. Równie ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta, która opiera się przede wszystkim na warzywach i owocach, a ponadto optymalne nawodnienie organizmu oraz pielęgnacja skóry.


Bibliografia:

1. A. Lisiecka. W. Hetman, Cellulit – patogeneza, profilaktyka i metody redukcji, Lublin 2021
2. A. Lonczak, Cellulit – leczenie i profilaktyka, Zdrowa Żywność – Zdrowy Styl Życia, 2011

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) ?