Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Zioła i rośliny na cellulit » Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit – co warto wiedzieć?

Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej zmagających się z pomarańczową skórką. Trzeba zaś przyznać, że problem ten dotyczy całkiem sporej grupy kobiet. Zanim jednak sięgniemy po ten naturalny specyfik, warto byłoby dowiedzieć się, na jakiej zasadzie on działa. Należy także dowiedzieć się, jak stosować olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit, aby być zadowolonym z rezultatów. 

Olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit – najważniejsze informacjeOlej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit - najważniejsze informacje

Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit ma szansę pomóc, dlatego że jego działanie jest naprawdę wszechstronne.

Olej ten działa bowiem:

  • przeciwzapalnie
  • wzmacniająco
  • nawilżająco
  • rozjaśniająco
  • uszczelnia naczynia krwionośne

Za działanie przeciwzapalne odpowiada między innymi kwas rozmarynowy znajdujący się w oleju, a za działanie nawilżające alantoina. W oleju tym nie brak jest oczywiście także innych cennych substancji. To właśnie dlatego olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit ma szansę zadziałać skutecznie. Niweluje on bowiem wiele przyczyn, które mogą odpowiadać za pojawienie się pomarańczowej skórki.

Poznaj domowe sposoby na cellulit

Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit – jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?

Olej żywokostowy z gojnikiem na cellulit nie może być niestety stosowany przez wszystkich, mimo, że jest dość skutecznym produktem. Przede wszystkim, specyfiku tego nie należy stosować w przypadku otwartych ran bądź podrażnionej skóry. Lepiej również nie stosować go w ciąży. Zawsze warto skontaktować się wówczas z lekarzem, który rozwieje nasze wątpliwości. Dobrze byłoby także unikać oleju żywokostowego, jeżeli borykamy się z nadwrażliwością bądź z alergią na ten produkt. Trzeba także pamiętać, że olej żywokostowy nadaje się tylko i wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie wolno spożywać go wewnętrznie.

Krem na cellulit - Sinial

SINIALKOMPLEKSOWE SERUM UJĘDRNIAJĄCE zamów!

Olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit – jak stosować?

Olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit wymaga odpowiedniego stosowania. W przeciwnym razie efekty nie pojawią się już będą mało satysfakcjonujące. Produkt ten najlepiej jest aplikować na oczyszczoną skórę po kąpieli bądź prysznicu. Wskazane jest staranne wcieranie oleju w miejsca dotknięte cellulitem. Nie ulega wątpliwości, że olej żywokostowy stosowany regularnie przyczyni się do poprawy wyglądu skóry. Stanie się ona zdecydowanie jędrniejsza i bardziej napięta. Dojdzie w ten sposób do znaczącej redukcji cellulitu. Usprawnione zostanie także mikrokrążenie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszystkie te efekty nie pojawią się od razu. Aby je ujrzeć, wymagane jest stosowanie oleju żywokostowego z gnojnikiem na cellulit przez minimum trzy, cztery tygodnie. Warto byłoby zatem uzbroić się w cierpliwość.

Olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit bez wątpienia może pomóc w walce o piękną skórę. Na pewno warto używać go w przypadku pomarańczowej skórki. Równolegle należy jednak zastosować inne metody walki z cellulitem. Mowa tu przede wszystkim o odpowiedniej aktywności fizycznej, która pomoże ujędrnić ciało. Wskazana jest także właściwa pielęgnacja. Najlepiej wykorzystać do tego celu kosmetyki o naturalnych składach.


Bibliografia

1. Seigner J., Junker-Samek M., Plaza A., D’Urso G., Masullo M., Piacente S., Holper-Schichl Y.M., Martin R.: A Symphytum officinale Root Extract Exerts Anti-inflammatory Properties by Affecting Two Distinct Steps of NF-κB Signaling, Frontiers in Pharmacology, 2019; 10: 289, PMC.
2. Mei N., Guo L., Fu P.P., Fuscoe J., Luan Y., Chen T.: METABOLISM, GENOTOXICITY, AND CARCINOGENICITY OF COMFREY, J Toxicol Environ Health B Crit Rev. 2010 Oct; 13(7-8): 509–526, PMC.

1 głosów

Komentarze

Ewcia - 2021-09-01 09:29:51

Fajnie że nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, więc to jest stosunkowo bezpieczne jak widać

iskra - 2021-08-31 12:58:21

Ewentualnie można spróbować jeszcze dodać taki olejek do swojego kremu, ale mi się również wydaje, że znacznie lepszy jest pomysł żeby dodawać go podczas masażu

charmlo - 2021-08-30 15:27:52

Tylko wtedy trzeba uważać żeby tego masażu przypadkiem zbyt mocno sobie nie robić

Olushka - 2021-08-29 13:52:20

Można nawet i dwa, trzy razy dziennie. ja u siebie go używam jedynie podczas masażu

Ziola - 2021-08-28 19:57:01

A jak go stosować? W takim sensie, jak często i w ogóle

wakahey - 2021-08-28 15:56:34

W formie olejku najczęściej

Sylwia.gd - 2021-08-28 11:26:28

W jakiej formie się stosuje ten olej żywokostowy z gnojnikiem na cellulit?

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊