Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dipalmitynian hydroksyproliny – poznaj jego właściwości

Strona główna » Blog » Dipalmitynian hydroksyproliny – poznaj jego właściwości

Dipalmitynian hydroksyproliny jest niezwykle ciekawym składnikiem szeroko stosowanym w pielęgnacji skóry. Ze względu na skuteczne właściwości nawilżające oraz naukowo udowodnione działanie odmładzające, dipalmitynian hydroksyproliny jest składnikiem kosmetyków coraz mocniej zyskującym na uwadze i popularności wśród konsumentów. Czytając poniższy tekst, dowiedz się więcej – czym jest ten związek o skomplikowanej nazwie, w jakich produktach można go znaleźć i jakie korzyści przynosi jego regularne stosowanie?

Dypalmitynian hydroksyproliny poznaj jego właściwościCzym jest dipalmitynian hydroksyproliny i jakie ma właściwości?

Dipalmitynian hydroksyproliny jest  związkiem będącym pochodną hydroksyproliny – aminokwasu stanowiącego główny składnik bulcowy kolagenu. Wzbogacenie hydroksyproliny o reszty kwasu tłuszczowego sprawia, że związek ten jest rozpuszczalny w tłuszczach i znacznie lepiej wchłania się przez skórę, tym samym zapewniając skuteczniejszą stymulację procesów przeciwstarzeniowych.

Do efektów stosowania dipalmitynianu hydroksyproliny w kosmetyce zalicza się między innymi:

  • długotrwałe nawilżenie skóry
  • wzmocnienie włókien kolagenowych oraz aktywne przeciwdziałanie jego rozpadowi
  • znaczne zwiększenie napięcia i elastyczność skóry
  • działanie odmładzające
  • głębokie działanie przeciwzmarszczkowe

Sprawdź jak powstaje cellulit?

Dipalmitynian hydroksyproliny stosowany w codziennej pielęgnacji

Dipalmitynian hydroksyproliny ma niezwykle szerokie spektrum działania, a jego regularne stosowanie w codziennej pielęgnacji pozwala wzmocnić, ujędrnić i nawilżyć skórę. Zbawienny wpływ dipalmitynianu hydroksyproliny na nawilżenie skóry i stymulację budowy włókien kolagenowych jest chętnie wykorzystywany przez producentów kosmetyków przede wszystkim w kremach przeciwzmarszczkowych i serach ujędrniających, preparatach do biustu, nowoczesnych kuracjach na rozstępy, ale także kosmetykach do makijażu ust (ze względu na tzw. “plumping effect”). Ponieważ dipalmitynian hydroksyproliny ma działanie wzmacniające włókna kolagenowe w skórze, firmy kosmetyczne opracowały również szeroką gamę produktów z jego zastosowaniem służących do kuracji antycellulitowych. Wiotkość tkanki łącznej, zbudowanej z usieciowanego kolagenu i elastyny, jest jedną z przyczyn powstawania pomarańczowej skórki, tak więc użycie produktów zawierających dipalmitynian hydroksyproliny na cellulit jest całkowicie zasadne. Przykładowo, Vialise Lifting Effects to serum zawierające skoncentrowane składniki, które skutecznie poprawia kondycję skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Zastosowane w nim połączenie dipalmitynianu hydroksyproliny z kofeiną oraz ekstraktami roślinnymi zwiększającymi cyrkulację krwi działa na cellulit wielotorowo i niezwykle skutecznie. Warto również wiedzieć, że takie połączenie składników aktywnych świetnie sprawdzi się w przypadku stosowania na rozstępy.

Krem na cellulit - Sinial

SINIAL
SKUTECZNY I NATURALNY KREM NA CELLULIT zamów!

Dipalmitynian hydroksyproliny – sposób pozyskiwania

Dipalmitynian hydroksyproliny jako surowiec wykorzystywany do celów kosmetycznych jest substancją pozyskiwaną ze źródeł roślinnych. Jego obróbka podlega ścisłej kontroli, a sam surowiec, zanim trafi na linie produkcyjne naturalnych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, podlega ocenie jakości, bezpieczeństwa oraz procesowi certyfikacji (Cosmos, Ecocert czy NATRUE). Tak więc kupując kosmetyki zawierające dipalmitynian hydroksyproliny możemy być pewni, że jest to substancja bezpieczna, którą można z powodzeniem łączyć z innymi substancjami aktywnymi obecnymi w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Dipalmitynian hydroksyproliny – podsumowanie

Dipalmitynian hydroksyproliny, zwany przez niektórych molekułą młodości, jest niezwykle cennym składnikiem o szerokim zastosowaniu. Wzbogacone o niego kosmetyki będą trafnym wyborem dla osób celujących w swojej pielęgnacji w poprawę elastyczności i nawilżenia skóry. Włączenie tego składnika do codziennej rutyny pielęgnacyjnej całego ciała pozwoli ponadto na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów w przypadku walki z cellulitem i rozstępami.


Bibliografia:

1. Derm Estet 2011; 1 (72): 29-31
2. Kaniewska M., Kosmetologia. Podstawy, WSiP, Warszawa 2011, s. 186-193
3. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa 2011, s. 192-288

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊