Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rozgrzewająco skuteczny olejek imbirowy na cellulit

Strona główna » Blog » Rozgrzewająco skuteczny olejek imbirowy na cellulit

Olejek imbirowy jest jedną z substancji eterycznych wykorzystywanych w profilaktyce i redukcji zmian cellulitowych. Imbir jest znany i wykorzystywany w terapii od czasów starożytnych. Współcześnie wykazano, że posiada on wiele właściwości skutecznych w walce z “pomarańczową skórką”.

Olejek imbirowy na cellulit charakterystyka właściwości terapeutycznychOlejek imbirowy na cellulit – charakterystyka właściwości terapeutycznych

Olejek imbirowy na cellulit jest olejkiem eterycznym występującym w kłączu imbiru. Otrzymywany jest metodą destylacji.

Olejek imbirowy na cellulit - właściwości

Badania naukowe potwierdziły wiele właściwości leczniczych tradycyjnie przypisywanych tej substancji.

Wykazano, że posiada ona działanie: 

  • przeciwutleniające,
  • immunostymulujące,
  • przeciwbólowego,
  • antyagregacyjne,
  • przeciwzapalne,
  • antynowotworowe.

Olejek imbirowy na cellulit – substancje aktywne

Olejek imbirowy na cellulit stanowi 1-4% surowca. Składniki aktywne znajdujące się w tym olejku eterycznym to m.in.: seskwiterpeny (zingiberen, zingiberol, seskwifelander, bisabolen), geraniol, kamfen, cyneol, kurkumen i terpineol.

Sprawdź jak powstaje cellulit?

Olejek imbirowy na cellulit – skuteczność w walce z pomarańczową skórką

Olejek imbirowy na cellulit należy do skutecznych substancji antycellulitowych stosowanych w recepturach kosmetyków. Od związku zwalczającego cellulit oczekuje się poprawy krążenia, usuwania obrzęków i pobudzania procesów rozpadu tłuszczów. Mile widziana jest także ochrona elastyczność i nawilżenie skóry. Wszystkie te cechy posiada olejek imbirowy na cellulit.

Od zawsze znane są właściwości rozgrzewające olejku imbirowego. Również silne działanie pobudzające krążenie przynosi pożądany antycellulitowy efekt. Olejek imbirowy eliminuje nadmierną tkankę tłuszczową i stymuluje rozpad grudek tłuszczu, zgromadzonych w komórkach. Substancje zawarte usuwają obrzęki i poprawiają koloryt skóry.

Nie do przecenienia jest także zdolność substancji aktywnych zawartych w olejku imbirowym do hamowania rozkładu włókien kolagenowych, co ma niebagatelne znaczenie dla utrzymania i przywróceni elastyczność i jędrność skóry.

Krem na cellulit - Sinial

WYBIERZ SINIALJEDNO Z ROZWIĄZAŃ NA CELLULIT zamów!

Olejek imbirowy na cellulit jest całkowicie naturalnym i wyjątkowo skutecznym sposobem radzenia sobie ze “skórą pomarańczową“.

Jak stosować olejek imbirowy na cellulit?

Olejek imbirowy na cellulit należy przed zastosowaniem przetestować na fragmencie skóry, gdyż zdarzają się podrażnienia.

Aby wykonać masaż olejkiem należy dodać 3-4 krople do 25 ml oleju bazowego. Wskazane jest uzyskanie 1% stężenia. Jako olejek bazowy można wykorzystać olej kokosowy, morelowy, jojoba lub olejek migdałowy. Tak otrzymaną mieszankę lekko podgrzewamy i wykonujemy delikatny masaż ciała.

Możemy również zastosować okłady. W tym celu należy wykonać mieszankę z 15 kropel olejku, łyżki oliwy i pół litra gorącej wody, nasączyć nią gazę i umieścić na miejscu dotkniętym cellulitem. Okłady pozostawić na pół godziny. Czynność powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Olejku imbirowego nie należy stosować do kąpiel, bo może podrażniać skórę. Również nie powinno stosować się olejku na obszarach skóry, które wystawione na działanie promieni słonecznych, gdyż bywa on fototoksyczny.

Olejek imbirowy na cellulit - DIY

Olejek imbirowy na cellulit można z łatwością przygotować samodzielnie. W tym celu należy zgromadzić świeże kłącze imbiru i dobrej jakości oliwę z oliwek. Imbir obieramy, kroimy i trzemy na drobnej tarce. Starty imbir mieszamy z oliwą i odstawiamy w miejscu bez dostępu światła na co najmniej trzy tygodnie. Po tym czasie imbir odcedzamy a olejek imbirowy na cellulit przelewamy do starannie umytego szklanego naczynia. Olejek przechowujemy w zacienionym miejscu.

Olejek imbirowy na cellulit pomaga we wszystkich problemach związanych z cellulitem. Likwiduje nadmierną tkankę tłuszczową, usuwa obrzęki, ma działanie ujednoznaczniające i wysmuklające, a do tego wspaniałe rozgrzewa i poprawia koloryt skóry. Oprócz olejku imbirowego na cellulit warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki marki Sinial. W walce z cellulitem nie wystarczą nawet systematycznie stosowane kosmetyki. Konieczny jest zdrowy styl życia, zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna.


Bibliografia:

1. Kilic Akca N., Tasci S., Karatas N., Effect of acupressure on patients in turkey receiving hemodialysis treatment for uremic pruritus, „Altern Ther Health Med.” 2013, nr 19, s. 12–18.
2. Zhang Y., Shen C. L., Peck K., Training self-administered acupressure exercise among postmenopausal women with osteoarthritic knee pain: a feasibility study and lessons learned, „Evid Based Complement Altern Med.” 2012, s. 1–9.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊