Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda utleniona na cellulit – czy pomaga?

Strona główna » Blog » Woda utleniona na cellulit – czy pomaga?

Woda utleniona na cellulit to produkt, którego używanie na problemy ze skórką pomarańczową spotyka się z wieloma kontrowersjami. Zacznijmy od tego, czym jest woda utleniona. To związek chemiczny, który z powodu swoich właściwości znalazł zainteresowanie nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce. Co więcej, wiele kobiet wybiera ją właśnie do walki z cellulitem. Sama woda utleniona to w rzeczywistości wodny 3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru. W jaki sposób działa woda utleniona na cellulit? 

Woda utleniona na cellulit właściwości pielęgnacyjneWoda utleniona na cellulit - właściwości pielęgnacyjne

Woda utleniona na cellulit działa, ale wykazuje również szereg innych właściwości, z których jest znacznie lepiej znana. Przede wszystkim działa dezynfekująco, odkażająco i wybielająco. Wszystkie właściwości sprawiają, że wykorzystywana jest w medycynie. Ponadto pomaga w niwelowaniu skórki pomarańczowej, z którą problem ma wiele kobiet.

Jej skład chemiczny powoduje, że stymuluje rozbijanie złogów tłuszczowych, które mają tendencję do magazynowania w następujących obszarach ciała:

  • pośladki,
  • brzuch,
  • uda.

Dlaczego jednak woda utleniona działa antycellulitowo? Dzieje się tak, ponieważ nadtlenek wodoru szybko i efektywnie dotlenia skórę, co wspiera krążenie, a także stymuluje metabolizm komórkowy skóry. Dzięki temu rozpoczyna się proces usuwania cellulitu i wygładzanie skóry.

Sprawdź jak powstaje cellulit?

Woda utleniona na cellulit - w jaki sposób i jak często używać?

Woda utleniona na cellulit, stosowana regularnie, poprawia wygląd skóry i redukuje cellulit. Jak poprawnie ją stosować? Wystarczy przygotować wodę utlenioną i wacik kosmetyczny, a następnie namoczyć nią wacik i dokładnie przetrzeć skórę. Na skórze pozostanie woda utleniona, która się wchłonie. Po tym jak woda utleniona zostanie wchłonięta przez skórę można się umyć. Pielęgnację należy powtarzać systematycznie, najlepiej codziennie. Efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach, choć ich widoczność jest uwarunkowana indywidualnie.

Krem na cellulit - Sinial

SINIAL
SKUTECZNY I NATURALNY KREM NA CELLULIT zamów!

Woda utleniona na cellulit – efekty działania

Jeśli chodzi o wodę utlenioną na cellulit efekty widoczne są przede wszystkim w postaci miejscowego rozjaśnienia skóry. Dzieje się tak tylko w obszarze stosowania wody utlenionej, która wykazuje właściwości rozjaśniające. Oprócz działania rozjaśniającego regularne używanie wody utlenionej poprawia ukrwienie skóry, jak i mikrokrążenie. Dzięki temu komórki skóry dostają więcej składników odżywczych, jak i tlenu, co powoduje jej wyraźne wygładzenie oraz napięcie. Efekty są jednak bardzo indywidualne i mogą znacząco różnić się w przypadku różnych osób stosujących niniejszy zabieg.

Podsumowując, woda utleniona na cellulit przyczynia się do redukcji skórki pomarańczowej, ale również rozjaśnienia skóry w obszarze wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego. Znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji różnych rodzajów skóry, w tym również cery trądzikowej i problematycznej, ponieważ wykazuje właściwości odkażające.

Powszechnie jednak stosowana jest do dezynfekowania ran i innych uszkodzeń skóry, dlatego dostępna jest w niemal każdej domowej apteczce. W związku z tym można ją też bez problemu zakupić w sklepie i aptece.


Bibliografia:

1. Jung A. Otyłość choroba cywilizacyjna. PediatrMedRodz 2014
2. Kożuch-Sajdak K. Najczęstsze problemy dermatologiczne w otyłości
3. Krajewska-Kulak E. (red.), W drodze do brzegu życia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2015

1 głosów

Komentarze

Rubimm - 2023-05-04 14:15:26

Wygładzienie, napięcie, rozjaśnienie. Na to można liczyć, ale bez innych metod, jak dieta, ćwiczenia i jakiś dobry krem, to raczej nie ma co oczekiwać efektów nie z tej ziemi

KatarzynaCzrna - 2023-05-03 07:17:34

No to mnie chyba zachęciła ta woda utleniona, żeby w końcu coś zacząć robić na cellulit. Mówicie tutaj o efektach, ale jakie są w zasadzie efekty tego działania

CiriCiri - 2023-05-01 10:37:37

Najlepiej sobie używać tego 4/5 tygodni. Po takim czasie powinny być już widoczne efekty

BlankaSobczak - 2023-04-30 19:18:58

Ja staram się właśnie codziennie. Jeśli chodzi o to jak długo, to pewnie jest to kwestia kilku tygodni, żeby efekty zobaczyć. Ja na razie stosuję jedynie tydzień, więc nie mogę nic więcej powiedzieć na ten temat

OlsaeKozlo - 2023-04-30 09:07:12

Z tego co się orientuję, to nie ma przeciwwskazań do tego, żeby stosować to codziennie. Wychodzi zatem, że im częściej, tym w założeniu lepiej

Werkaolszewska - 2023-04-29 18:55:36

Ja nie jestem przekonana czy ta woda utleniona w jakiś sposób działa, ale też chyba mi nie zaszkodzi jak sama sprawdzę. Wiecie może jak długo i jak często używać?

Tamadanuta - 2023-04-28 18:25:31

Ja nigdy bym nawet nie wpadła, żeby coś takiego testować, ale coraz bardziej się przekonuję, bo w wielu miejscach widziałam, że ten temat jest żywo komentowany

OstroMaga - 2023-04-28 17:44:46

Nie zdawałam sobie nigdy sprawy z tego, że woda utleniona na cellulit może mieć takie właściwości pielęgnacyjne

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊