Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit włóknisty – poważny problem skórny

Strona główna » Blog » Cellulit włóknisty – poważny problem skórny

Cellulit włóknisty jest najtrudniejszym w eliminacji typem cellulitu, dlatego zdiagnozowanie go wymaga szczególnie kompleksowego podejścia. Wiąże się nie tylko z widocznym pogorszeniem kondycji skóry. Często jest ona twarda w dotyku i boli przy ściśnięciu. Niestety – zazwyczaj taki cellulit lokalizuje się w miejscach trudnych do objęcia tradycyjnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, np. w obrębie kolan. Problem może dotyczyć każdego, warto więc wiedzieć, jak skutecznie sobie z nim radzić.

Cellulit włóknisty – jak powstaje?Cellulit włóknisty - Jak powstaje?

Cellulit włóknisty to nic innego jak przerośnięcie tkanki włóknistej, która w efekcie “ściąga” skórę, powodując charakterystyczne nierówności na jej powierzchni. Jego obecność nie wiąże się z nadmiarem wody lub tłuszczu w organizmie, a z samą strukturą tkanki włóknistej. Przypomina ona plaster miodu. Włókna kolagenowe rozrastają się, zwiększają swoją objętość i oplatają stare komórki tłuszczowe. W związku z tym, że tkanka ta jest wytrzymalsza i bardziej zbita niż tłuszcz, postępowanie musi być znacznie głębsze.

Czynnikami ryzyka powstawania cellulitu włóknistego są:

  • brak aktywności fizycznej
  • siedzący tryb życia
  • dieta bogata w cukry proste
  • zbyt mała podaż płynów w ciągu dnia
  • uwarunkowania genetyczne

Cellulit włóknisty powstaje wskutek zaniedbania typu wodnego lub tłuszczowego. Można go odróżnić od pozostałych rodzajów zarówno podczas samego oglądania, jak i dotykania zmian. Wizualnie jest on znacznie bardziej widoczny, zaś podczas dotykania można wskazać zgrubienia, a nawet guzki. Jest również wyczuwalnie twardszy.

Krem na cellulit - Sinial

SINIALKOMPLEKSOWE SERUM NA CELLULIT WŁÓKNISTY zamów!

Poznaj domowe sposoby na cellulit

Cellulit włóknisty – jak sobie z nim radzić?

Cellulit włóknisty wymaga dogłębnego traktowania. Najlepsze efekty widać po seriach profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które docierają także w głębsze partie skóry i działają silniej niż domowe sposoby na cellulit. Mowa m.in. o karboksyterapii, laseroterapii czy endermologii. Często wystarczy już 8 regularnie wykonanych zabiegów, aby rozbić zbite tkanki i móc samodzielnie pracować nad cellulitem w domu.

Oczywiście nie należy pomijać domowych metod, które wspierają zmniejszanie widoczności cellulitu włóknistego i powinny stanowić nieodłączną część terapii. Najważniejsza jest regularna aktywność fizyczna, dobrze zbilansowana dieta (nie zawierająca cukrów prostych) oraz wypijanie przynajmniej 1,5 l wody dziennie.

Dodatkowo warto zadbać o stan i wygląd skóry stosując naturalne kosmetyki nawilżające, antycellulitowe oraz o działaniu regeneracyjnym. Dobrze sprawdzą się: masaż kostkami lodu, masaż skórką pomarańczy, masaż bańką chińską, zimne lub zmiennocieplne prysznice oraz suche szczotkowanie ciała. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Cellulit włóknisty – podsumowanie

Cellulit włóknisty to ciężki, lecz możliwy do zlikwidowania problem. Wrośnięty w inne tkanki może wymagać dłuższego postępowania niż w przypadku cellulitu wodnego lub tłuszczowego. To nie tylko dolegliwość estetyczna, ale i zdrowotna, ponieważ często powoduje dolegliwości bólowe i dyskomfort. Aby skutecznie pozbyć się włóknistego cellulitu należy zmienić styl życia oraz pomocniczo udać się do kosmetologa, który dobierze pakiet zabiegów indywidualnie do skóry klienta.


Bibliografia

1. Raisin L. Pokonać cellulit. Warszawa: Wiedza i Życie; 2005. 21–67
2. Weiss T. Najnowsze metody zwalczania cellulitu. Warszawa: Klub dla Ciebie; 2009. 26–32, 62–93.

1 głosów

Komentarze

Martienta - 2021-09-22 09:46:03

Ani zabiegi, ani kremowanie się, czy peelingi się ni wykluczają, więc szkoda korzystać tylko z jakiejś jednej opcji jak dla mnie

Lusia - 2021-09-21 19:56:30

Na pewno są bardziej konieczne niz w przypadku innych rodzajów cellulitu, ale domowe sposoby są również cenną pomocą

Emma - 2021-09-21 13:12:58

Czyli w przypadku tego cellulitu raczej tylko zabiegi będą pomocne

Cyga - 2021-09-20 19:13:24

Jeszcze taki szerzej znany jest na pewno cyrkulacyny

Hania - 2021-09-20 13:12:10

Ja również słyszłałam jedynie o wodnych czy tłuszczowym, ale o tym to już zdecydowanie nie

Hiver - 2021-09-20 09:43:39

Nigdy nie słyszałam o cellulicie włóknistym, ale warto wiedzieć jak powstaje skoro jest to poważny problem skórny

Opinie o Sinial - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊